Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost NEPLODNOST

NEPLODNOST

ZDRAVO.

Punce prosim za pomoč, sm nova tukaj in zanima me kaj sledi po ultrazvoku, ko ti merijo folkikle in število le teh. To je moj prvi UZ. Zdravnik mi je reklel, da bova šla na inseminacijo, vendar paprirjev še nimava, ali tudi tukaj odloča konzilij?

Lp Anamarija

anamarija_12 če si bila na ultrazvoku potem so ti povedali kaj sledi naprej… Ti niso? Po ultrazvoku ti povejo, kdaj naj bi prišla na inseminacijo, lahko da boš dobila stop inekcijo ali pa ne, jaz je prvič nisem dobila, drugič pa sem jo.. Jaz sem imela pri prvi inseminaciji po ultrazvoku takoj naslednji dan inseminacijo. Če pa kaj ne veš jih pa vedno vprašaj, ne šparaj uprašanj, ker tudi te zdravniki so danes že malo bolj tako…

Punce zdravo!

Če katero zanima kako vam vitamini in prehrana pomagajo do naraščaja ( plodnost in neplodnost) , ste vabljene na brezplačno predavanje v sredo dne 6.6.2012 ob 19.30 v BTC- hala 4( Šmartinska 152) zraven trgovine MANA vhod na desni zelena stavba( vitalni in uspešni) 1. nadstropje. Vljudno vabljene ! Za več informacij sem vam na voljo na e- mailu

[email protected]

LP Petra

Zdravo punce!
Tudi midva se trudiva že 1 leto in pol pa ne pomeni da sva neplodna (s tem se tolažim).marca sem bila na vaginalnem ultrazvoku in ginekologinja (nela petrovič) je rekla da je vse ok.sicer mi je dala napotnico za neplodnost in moram čakat do 6.8.moj dragi je svoj material 1x že dal,vendar ga mora dati še 1x.13.6 bova zvedla kako je z njim.skratka to čakanje in razmišljanje me ubija,na koncu pa me vedno pričaka teta s krvavca.kako se kaj ve spopadate z “neplodnostjo”
lep pozdrav

Živjo tamika.
Z moje strani je tako. Naju najbolj ubija to čakanje… ampak dobro, se vseeno po eni strani kar hitro odvija. Midva greva v postopek umetne oploditve proti koncu avgusta. Je pa pri nama tako da so partnerjevi plavalčki slabi…

Dober dan !

Imam eno vprasanje, s fantom se trudiva ze 4 mesece da bi zanosila, in nama do zdaj se ni ratalo, in se bojim da obstaja moznost za neplodnost? ali enostavno potrebujeva vec casa, ker 4 mesece le ni tako grozno veliko…

Hei, Tamara0000

zdravniki pravijo, da je normalno poskušati zanositi 12 do 18 mescev, brez potrebe za zdravljenje neplodnosti.
Tako, da 4 mesece res ni veliko v primerjavi s puncami, ki se trudijo po 3 leta…. 🙂
Jaz ti vseeno predlagam, da greš h ginekologu po približno okoli 8-9 mesecih neuspešnega poskušanja zanositve….lahko malo pospešiš celo zadevo, če poveš, da se približno eno leto trudita zanositi pa ni uspeha….ampak zaenkrat naj te to ne zanima, vama bo uspelo zanositi že prej 😉

Tako da ni nič narobe s tabo, uspešno oplajanje ti želim pa da čim prej zanosita…. 😀

Srečno!

Lep pozdrav.Pišem Vam v upanju,da mi daste nasvete.Z partnerjem se trudima že več kot 1 leto za otroka.( sama sem stara 23 let,partner pa 37).Partner je že imel preglede kar se tega tiče( imel je slab spermiogram…slaba kakovost semenčic) …Nekaj časa sva se zdaj trudila po naravni poti..Zdaj pa sva se odločila za umetno,ker si zelo želiva otroka.Sama imam problem,ker imam zelo nestalno menstruacijo( en mesec na 22 dni,drugi spet na 36 dni…)..Tako da ovulacije niti ne morem izračunat. Kaj priporočate? Kje začeti oz.kako naprej? Hvala za odg.

Dober dan !
Imam eno vprasanje s partnerjem se ze trudiva 9 mesecev da bi zanosila, ampak naju vedno preseneti menstruacija…ne vem kaj bi lahko bilo narobe, jaz sem ze enkrat naredila test plodnosti, in je kazalo pozitivno…pri njemu pa ne…a je mogoce da bi bilo z njim kaj narobe ali z mano ? ze vnaprej hvala za odgovor…Lp

Dober dan !
Imam eno vprasanje s partnerjem se ze trudiva 9 mesecev da bi zanosila, ampak naju vedno preseneti menstruacija…ne vem kaj bi lahko bilo narobe, jaz sem ze enkrat naredila test plodnosti, in je kazalo pozitivno…pri njemu pa ne…a je mogoce da bi bilo z njim kaj narobe ali z mano ? ze vnaprej hvala za odgovor…Lp

To boš najbolje zvedela, če boš šla do svoje G, da ti opravi UZ, HSG (pregled prehodnosti jajcevodov), tvoj pa naj gre na spermiogram.

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje in sicer me zanima, če ima katera izkušnje s tabletami ESTROFEM? Malo me skrbijo namreč vsi ti stranski učinki ki so navedeni. Zelo bi bila vesela če je katera, ki jih je jemala in bi znala povedat če je imela katere od teh stranskih učinkov kot so slabost, glavoboli, bruhanje, povečanje telesne teže, vse možne vrste raka?
Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem

Škoda je naprej brati stranske učinke, ker vsaka reagira drugače.
Jaz sem prebrala stranske učinke, ko sem začela jemati zdravilo vissane – poglej na net – od kapi, slepote,… kar hočeš.
No, jaz nisem imela nobenih stranskih učinkov.

Pozdravljena,
jaz sem jih jemala (sicer samo eno obdobje v začetku nosečnosti, pa ne vem več točno, kako dolgo) in se ne spomnim, da bi imela kakršne koli težave. Mi je pa ravno takrat uspelo, prej – brez estrofema – nam ni. Sicer ne vem, če je ravno to kaj pomagalo….
Razmišljaj raje o koristnih in pozitivnih učinkih 🙂

Obayifo, hvala za informacijo, tudi jaz upam da tokrat uspe, tako da bom skušala ne mislit na slabe strani ki so opisane v stranskih učinkih,temveč o tem , kaj mi lahko doprinesejo te tablete.

Pozdravljeni.
Jaz sem bila na ultarzvoku jajčnikov in sem dobila izvid.
Uterus homogene strukture 46X26X30mm
Odboj endometrija homogen.
Desni ovarij meš.tip v njem folikel 7×10 mm.
Levi ovarij soliden 24x19mm.
A mi lahko poveste, kaj to pomeni. Imam še en pregled jajčnikov.
Hvala

Najprej en lep pozdrav.No da vam povem se jaz svojo zgodbo.Stara sem 26 let in pred sestimi leti sem rodila hcerkico.Sedaj se pa vec kot dve leti trudimo za brateca ali sestrico ampak tezavam ni in ni konca saj imam menstruacije po dva meseca in to zelo zelo mocne tako da bomo pocasi bankrotirali na ulozkih. Vlece se dobri dve leti. Menstruacijo imam pa tako da jo dva mesca imam in to zelo zelo mocno en teden pa nič. Ginekolog mi je večkrat predpisal orgametril.Ker on ni nic ukrenil sem sla do svoje osebne zdravnice ki me je poslala v bolnišnico na pregled naredili so mi hsg in ugotovili niso nic. In lani proti koncu leta se moj ginekolog koncno odloci , da bi lahko sla na kliniko za neplodnost v Maribor.Prvi posvet sva imela marca in poveva kako in kaj in kar tisti dan mi doktor naredi se ultrazvok in ugotovi da imam PCO. Aprila je partner dal svoje vojacke pregledat jaz pa kri. Naslednji posvet imava v juniju da vidimo kako in kaj.No taksna je moja zgodba ki sem jo opisala na dolgo in siroko:-)s
Zanima me ali mogoče še katera ima tako močne in dolge menstruacije in kako se je uredilo?
Že vnaprej hvala za vsak vaš nasvet in odgovor:)

ŽIVJO.

A še sledite tem temam al ste že vse šle drugam?

pozdravljeni ali katera ve kako to gre ce mnisi drzavljan slo in koliko stane priblizno prvi pregled in razgovor z dr hvala

ojla
zavarovalnica ti krije če maš in tudi če nimaš državljanstva važn da maš zavarovanje!

New Report

Close