Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost NEPLODNOST

NEPLODNOST

Hvala 3mitrije!

V aprilu imava spet spermogram. Moj jemlje še astastan, vitamin c in fidiprotekt.( in ne kadi) Tako da bo! Vem da bo! Drugače pa sva se prijavila v Dravlje.
Me pa zanima 3mitrije ali si mogla opraviti še ti kakšne posebne preiskave? Jaz sem hodila samo redno na ginekološke preglede in ni nikoli nič pokazalo oz. je bilo vse ok. kakor mi je ginekologinja rekla. Je pa res da je šlo zgolj za običajen gin. pregled.

Sem pa ful vesela da vama je ratalo!!!!:)))))))) in to v prvo!!!!:))))))))))))))

Pozdravljene,

tudi jaz sem se odločila, da malo pišem na forumu.
Seveda kot pri večini ima tudi moj mož težave s spermiji, pri njemu gre za to, da jih ima dovolj a so počasni, prave lenobe. 🙂

Jaz sem dobila tablete Femara, katere jemljem 3 do 7 dan menstruacije in mi določijo datum ultrazvoka.. Po ultrazvoku pa lahko dobiš stop inekcijo ali pa tudi ne odvisno od foliklov in njihove velikosti.
Ravno sem bila včeraj drugič na inseminaciji.. Prva je bila neuspešna zato upajmo, da bo pri drugi kaj bolje.

Ne vem kaj naj si mislim o inseminacijah tako imam občutek, da niso ravno uspešne in da je samo izguba časa znjimi.. Bolj bi bila vesela, če bi me takoj dali na IVF. Sedaj upam in držim pesti, da nama rata!

mija123 tudi moj jemlje tablete Astasan sedaj dva meseca in pol.. Morda bi mu šla tudi jaz kupit v lekarno vitamin c in tale fitiprotect, ki ga omenjaš..

mija123 sem malo brala o Fidiprotektu, kaj misliš da ne zadostuje samo Astasan in Fidiprotekt? Ker sem brala, da Fidiprotekt že vsebuje vitamin c in e misliš da je potrebno kupiti vseeno poleg tega še posebi c vitamin?

Sporoči mi kakšni so kaj rezultati pri vama?

Lp!

Moj je 4 mesece jemal Astasan in se mu je gibljivost spermijev poboljšala (so bili tudi bolj leni, nekaj tudi nepravilnih oblik) – za ICSI je v redu. So pa rekli v Leonišču, da izvidi tako ali tako vsakič nihajo, tako da kar se tiče Astasana, škodit ne more, ne vejo pa še koliko dejansko pomaga. Je pa primer moškega, ki je po pitju Astasana imel še slabši spermiogram.., zdaj pa vedi.

Samanta 1986 bom poročala kako bo na pregledu.
Vitamin C ne jemlje vsak dan. Tako na kak teden enega. V lekarni je rekla da škodit ne more. Dobro, razen če bi bilo v res extra količinah.
Koliko časa je pri vama minilo da je prišlo že do postopka inseminacije?? Midva imava proti koncu aprila drugič spermogram. Jaz nisem še imela nobenih preiskav. Ne vem tudi ali jih bom imela, ker nisem nikoli imela kakršnih koli ginekoloških težav.Opravljala pa sem redno te “navadne” ginekološke preglede.

Punce če imate kakšne izkušnje dobrodošlo.

Lepo se imejte!!!

g.g. hmmm si sigurna, da je imel kdo po pitju Astasana še slabši spermiogram? Morda je kak moški, ki naprimer živi nezdravo življenje (kajenje, kava, alkohol..) in je jemal Astasan, ki mu ni pomagal zaradi drugih dejavnikov.. Ne vem..

mija123 Midva sva se brez zdravnikov trudila 2 leti. Potem sva šla k zdravniku. Predno prideš v postopek inseminacije, dajo pregledati oba. Jaz tudi nikoli nisem imela ginekoloških težav ampak vseeno dajo oba testirat, možu so pregledali spermiogram, meni pa so dali kri testirat, da vidijo holikšno raven hormonov imam nekaj takega.. Potem dajo še oba testirat za spolne bolezni.

Vse skupaj do prve inseminacije sem rabila 6 mesecev (gre kar hitro), ko si enkrat v postopku to samo laufa.. V teh 6stih mesecih sem opravila te preglede in testiranja.. Potem pa takoj sledi postopek inseminacije.

Predpišejo ti tablete, meni so predipsali FEMARO, dobiš napotnico in en list z navodili ter dodatno še en list, katerega moraš z napotnico izročiti sestri na ultrazvoku (da bo vanj vpisala velikost foliklov, katere si pridelala s pomočjo tablet, katere ti bodo dali). No in ko greš na ultrazvok ti tam povejo kdaj prideš na inseminacijo.

Ko sem šla prvič na ultrazvok za postopek inseminacije, nisem potrebovala stop inekcije in sem takoj naslednji dan po ultrazvoku prišla na inseminacijo. Zdaj v drugem poskusu pa sem imela en večji folikel 26 mm ter nekaj manjših in sem morala dobiti stop inekcijo kar pomeni da si za inseminacijo na vrsti čez dva dni.

Aja včeraj sem svojemu kupila tiste vitamine, katere si omenila da tvoj jemlje poleg Astasana 🙂 čeprav upam, da bo test sedaj čez 15 dni pozitiven 🙂 držte pesti! Drugače pa če nama zdaj ne bo uspelo, bom po menstruaciji začela piti čaj KRVOMOČNICE, ki baje pomaga za neplodnost.. Čeprav jaz nimam težav z neplodnostjo, ga je vseeno baje dobro pit, preberi si o Krvomočnici…

Jaz sem o tem poslabšanem sperm. slišala od biologinje. Ni pa rekla, če je kadil, pil alko itd.
Vse je možno 🙂

Samanta 1986 potem te niso kaj dosti matrali z preiskavami. Ponekod berem da enim delajo laparoskopijo in histeroskopijo. Jooj mene je tega najbolj strah.
Vem, da se čudno sliši ampak po enem komaj čakam da gre moj spet na spermogram, da končno zveva kako bomo nadaljevali…
Kolikokrat sta vidva mogla opravljati spermogram?

Drugače pa samanta1986 držim pesti, da tokrat uspe:))))))))))))
vsekakor pa poročaj!:))

aja še to sem pozabila samanta 1986. Sem že slišala in nekaj malega brala za čaj krvomočnice in je baje res dober za debelitev sluznice, ne pa po moje direkt proti neplodnosti.
To verjetno najbolj pomaga vsem ki jemljete tablete femare oz. kake druge, ki povzročajo tanšanje sluznice.
Ne bom pa trdila, da imam prav.
Vsekakor bom pa podrobneje prebrala o krvomočnici ko bova v postopku, tako da hvala:)))

mija123 dobro jutro :)) hvala za pestke 😉 kar stiskaj jih močno ja hehehe 🙂 jst jih stiskam, čeprav poskušam odmisliti, da ne bi preveč razmišljala ampak človek ne more iz svoje kože 😀

Aja veš da nisem vedela, da delajo laparaskopijo itd.. za preiskave hmm.. Ja mene res niso matrali prav nič 🙂 opravila sem ta krvni test za hormone in to je to.

Mojega pa so poslali na spermiogram in ker je v prvo kazalo da ima zelooo slab rezultat (malo semenčec in prepočasne spermije) je morau test ponovit in so ga pozvali na ponovni spermiogram. V drugo pa je biu rezultat boljši ne vem zakaj, bilo je čisto zadosti semenčec, samo še vedno prepočasni spermiji..

Uglavnem potem, ko je biu spermiogram v drugem poskusu boljši je dobiu tablete E vitamin in C vitamin, katere je jemau 3 mesece. Kupila sva Evitol, katerega mu je zdravnik predpisau 500 mg na dan in pa C vitamina 1000 mg na dan. Kar velika količina ja. Po treh mesecih je bila njegova sperma tako zelo izboljšana! Zdravnik je celo rekel, da bi nama sedaj moglo uspeti tudi po naravni poti, ampak so naju vseeno dali v postopek in itak sva probavala tudi sama po naravni ampak se še vedno ni nič prijelo. Šment 🙂 Samo Takih večjih odmerkov teh vitaminov bolje da ne jemlje nihče na lastno odgovornost, ker v navodilih je to že prekomerna količina, ampak on je jih je jemau v taki veliki količini, ker mu je predpisau zdravnik.

Sedaj sem šla drugič na inseminacijo, če nama sedaj ne rata, me bodo dali v postopek IVF..

Kako pa pri vama kaže, do kje sta prišla?

Živjo Samanta1986
Pri nama kaže tako da greva v druge na spermogram. V marcu je imel prvi spermogram in je bil zelo slab 11% je bilo normalnih ostalo je bilo negibnih. Sedaj proti koncu aprila imava drug krog spermograma.

Nihče ni še nič rekel kako in na kakšen način bomo nadaljevali.
Verjetno čakajo da opravi še drug spermogram.

Kaj to ti takoj po tem rečejo na kakšen način bodo zdravilli?
Ker v prve je bilo tako da so pokazali na monitorju spermije, rekli da morava pridit še 1x, po pošti pa sva dobila izvid.
In to je bilo to.
Nič kaj dosti informacij. Samo osnovne…

ah kaj pa vem….

Veš kaj bi te samo še vprašala: koliko je bilo časovnega razmika pri vama ko sta oddala prvi spermogram in drugega?
Vidva se zdravita v Lj.?

mija123 pozdravljena 🙂 ja ubistvu ko bo šu tvjo dat v drugo spermiogram, bodo pogledali kaj in kako je mogoče bo dobiu tudi on kaj za izboljšanje spermijev tako kot je dobiu moj in so se izboljšali.. Vsekakor se boš pa mogla tudi ti potem naročiti k zdravniku in ti bodo povedali takoj proces naprej, to vse šiba naprej..

Sej datum sta že dobila, kdaj morata priti na drugi spermiogram a ne?

Ko je moj oddau prvi spermiogram mu niso nič kazali na monitorju, samo po pošti je dobiu, da je biu spermiogram slab in da mora priti ponovno (določen je bil ponovni datum in ura..).
Mislim da je bil naslednji ravno tako v roku enega meseca..

Ja midva se zraviva v Ljubljani, pa vidva?

Drugače pa nič ne skrbi, vse informacije boš sproti dobivala, tudi meni se je zdelo nekam premalo informacij ampak vsakič k oboš prišla k svojemu zdravniku ti bo povedal kaj sledi naprej.. Tako da nič bat! :)))

Aja moram ti povedat, da zdaj v torek, ko sem imela inseminacijo, so me začeli jajčniki malo bolet med hojo in nasplošno med premikanjem.. Upam, da so to dobri znaki in da je bila tale druga inseminacija uspešna. Nemorem dočakat, da bom lahko nardila test.. Upam da bo uspešenn! 🙂

Živjo Samanta1986

Drugače midva imava že datum za drugi spermogram. Sem pa malo brskala še po forumih in vidla da če je premalo št. spermijev ( kar moj ima), da se odločijo kar za icsi.
Da pa tudi punc ne matrajo s preiskavami.
Midva imava spermogram v lj. Kako bo pa naprej pa ne vem…
Kakšen izvid je imel tvoj?
Moj ima oligoastenoteratozoospermijo ( po prvem spermogramu). Kakor sem brala na forumih je edina varianta icsi- tam rabijo baje samo enega plavalčka.
Če ima kdo še kakšno izkušnjo jo lahko deli:)))))))))

Drugače pa iskreno upam da so tvoji boleči jajčniki znak prihajajočega + -ka!:)))))))))

poročaj!!

Čau mija123 a veš da ti ne znam točno povedat tega izraza kaj je pisalo pri mojmu, vem samo da so bili v drugem poskusu rezultati drugačni, bilo je zadosti spermijev a so bili počasni, zato je dobiu trimesečno kuro s tabletami E in C vitamin.. Po treh mesecih pa so bili rezultati pri gibljivosti spermijev tudi boljši.. Potem sva nadaljevala s postopkom..

Ja bom poročala :)) naslednji teden bom končno lahko naredila test! Ah to čakanje je mučnoo 😉 hehe

Kdaj imata tadum v Lj.?

Pozdravljena Samanta1986

Evo drugi spermogram je za nama. Je še slabši kot prvi…. kljub jemanju astastana in drugih vitaminov
Kako si pa ti??? Vama je ratalo??? Nič nisi sporočila

lepe pozdravče!!!

Hello mija123 ah ne nama ni ratalo tudi kljub jemanju Astasana..

Zakaj pa je drugi spermiogram slabši kot prvi? So rekli da so spermiji slabši al kako?

Ful škoda ker ni ratalo. Ampak saj bo! Boš vidla tud me bomo 1x zagledale magični plusek!:))))
Ja spermiji so bili slabši. Sem primerjala izvide od prvič.

kdaj gresta zdaj naslednjič v postopek?? a to sta imela icsi? – epruetko??

lep pozdravček

Pozdravljene!

Vem, da to morda ne spada sem pa sem se vseeno odločila, da vam vlijem upanje.
2 leti sva se s partnerjem trudila za magicni plus pa ni bilo nič. V tem času sem imela histeroskopsko in laparoskopsko operacijo, preobjedla sem se najrazličnejših hormonskih tablet in pri vsakih sem se spopadala s kupom stranskih učinkov, depresije… 9. maja mi je bila predlagana IUI vendar sem prosila, da s tem počakam do septembra. V zadnjem času sem namreč bila povsem na tleh, vsak dan sem razmisljala kaj bo prinesel nov mesec in vedno sem dozivela razocaranje, zato sem si zaželela malce umirjenosti in sexa brez misli, da se čas izteka(operacija naj bi drzala 1 leto).
Ker menstruacija ni prisla, sem naredila test in bil je plus. Se danes ne verjamem, da nama je ratalo, ker sem res ze obupala.

To je moja zgodba in upam, da sem vam vsem,ki še čalate na plus, dala vsaj malo upanja!
Za vse drzim pesti, saj vam iz srca zelim, da vam rata…

Buckanm, hvala za spodbudno zgodbo in lepe želje!
Pri vsaki taki zgodbi se vprašam, kaj pomeni “zares obupati”.
Velikokrat razlagajo pari, da so po več neuspelih postopkih rekli “samo še tokrat poskusiva in če ne bo uspelo, se ne greva več!” – in je uspelo. Me res zanima, če res ne bi vseeno poskusili še enkrat, če ne bi uspelo!
Ali pomeni “zares obupati”, da se za vedno, dokončno odpoveš otroku?? Je to sploh mogoče nekomu, ki si ga je več let obupno želel??? Po mojem ni mogoče.
Je pa takšna “odločitev” lahko dobra psihična pomoč samemu sebi, da se mogoče malo manj obremenjuješ z vsem skupaj. Vsaj vsak drugi dan npr. razmišljaš tako, da boš pač brez otrok, saj nama je tudi samima lepo skupaj, pa tudi nisva ne prva ne zadnja. Ampak naslednji dan že šteješ dni do M… Ali ni tako?…
Vama pa iz srca čestitam za plusek in upam, da nas bo čim več sledilo!!!!!

ZDRAVO.

Punce rosim za pomoč, sm nova tukaj in zanima me kaj sledi po ultrazvoku, ko ti merijo folkikle in številole teh. To je moj prvi UZ. Zdravnik mi je reklel, da bova šla na inseminacijo, vendar paprirjev še nimava, ali tudi ukja odloča konzilij?

Lp Anamarija

New Report

Close