Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost NEPLODNOST

NEPLODNOST

Obupana35, če boš šla na GK, klomifenski test naredijo takoj, ko je možno glede na tvoj ciklus (v enem mesecu). Sploh , če imaš povišan fsh, se tam vse zelo hitro odvija, saj se zavedajo , da nimaš časa, da bi ga zapravljala, ker bo vedno slabše.Če boš šla tja, ti bodo takoj povedali, kako in kaj in ne boš izgubila veliko časa. Ne vem, če je fsh16 že taka kriza, jaz sem ga imela čez 12 , pa so rekli da ni tako grozne panike.

Držim pesti, da ti uspe

Nana najlepša hvala za tvoje besede, si mi polepšala dan. Razmišljam, da bom res odšla po drugo mnenje, vendar se bolj nagibam h Mariboru.

obupana,
če ti mb ni predaleč, mislim, da je super izbira. jaz sem bila v lj, pa še tja mi je daleč 🙂

srečno

Pomagam neplodnim parom do otroka brez omejitev. ostali pogoji na:gmail z vašo kontaktno številko [email protected]

Pozdravljeni
Ne vem, kako začeti novo temo, zato pišem sem.
Rada bi povedala, da sama hodim h ginekologinji dr.Colja-Lovšin (LJ, bežigrad), s katero sem izjemno zadovoljna in jo priporočam, ona pa me je zaradi težav napotila v ukc k dr.Voglerju, ki je bil tudi efektiven, prijazen.
Skratka, oba priporočam!
Lep dan

Pozdravljeni,

tudi jaz sem borka za + in sem že imela driiling jajčnikov in so mi ugotovili PCO. Sedaj jemlem tablete Femara in grem 10 dan na UZ. v LJ. VERJETNO ME ČAKA UMETNA OPLODITEV. A ta postopek odobri komisija in kolikokrat ter koliko časa to traja oz. kolikšna je čakalna vrsta, da prideš na umetno opl.?? Prosim, če je katera v tem postopku, da mi odgovori na vprašanja. Hvala in vso srečo!!!

Morda bo vsem bralcem pri tej temi v pomoč nova internetna stran kliničnega oddelka za reprodukcijo Ginekološke klinike v Ljubljani: http://www.reprodukcija.si/

LP

pozdravljene, enkrat sem že postala mamica leta 2006, trudili smo se hodili v MB in končno po 5 letih sem zanosila in to NARAVANO, še danes ne vem kako mi je uspelo. mam probleme z policističnimi jajčniki prva terapija klomofena se je začela 5 dan ciklusa 5 junija, 14 dan ciklusa sem bila nazadnje na ultrazvoku in so mi povedali da folikel lepo raste bil je 17 velik v petek 17 junija je bil 17 dan ciklusa in moj folikel velik 29 a ni poču, dopoldan sem čutila močno bolečino v jajčnikih in vse do včeraj zanima me ali je možno da mi je počil in bolečine popustile, kako je bilo pri vas kakšni občutki so bili ali olajšanje ob poku folikla

Drage soborke,
imam vprašanje – je morda katera od vas zasledila kakšno knjigo na temo neplodnosti, še posebno kar se tiče psihološke pomoči parom.

Kitty, ko sem brskala po internetu, sem našla podatke, da ste pri vas pri Društvu Živa nameravali izdati knjigo, pa zdaj ne najdem, ali ste jo dejansko tudi izdali. Pa bi me zanimalo, kako se je projekt odvil.

Sicer pa mislim, da bi morali vsi pari imeti pred postopkom IVF ne samo predavanja na temo postopka, ampak tudi na temo psihološke pomoči – saj pravijo, da je psiha pomembna in lahko vpliva na izziv. Na netu sem našla, da je GK Ljubljana imela 3 brošurice, to je bilo leta 2003 – nama niso nič niso ponudili.
Forumi precej pomagajo, vseeno bi bilo pa fino imeti knjigo, ki jo imaš lahko vedno pri sebi.

Vsem veliko sreče!

Tana13 in ostale…

Se povsem strinjam s tem kar si napisala. Premalo se da na naš čustven svet, v katerem ostajamo z vprašanji in nerazrešenimi čustvi. Midva s partnerjem hodiva na partnersko terapijo že kar lep čas. Najprej sva mislila, da bova šla samo na svetovanje, potem pa sva se kar nekako ujela s terapevtko. Zdaj mineva drugo leto.
Centrov kamor se lahko obrneš po pomoč je po celi Sloveniji kar veliko, vendar pa niso kriti v okviru zdravstvenega zavarovanja. Poglej si na spletno stran zakonskih in družinskih terapevtov Slovenije (http://zdt.si/terapevti/seznam_centrov/) ali na društvo LIST (http://www.drustvo-list.si/), tam imajo program za neplodne pare.
Knjig obstaja veliko – vendar ne prevedenih. Morda zadnja takšna v angleščini: When you are not expecting (http://www.amazon.com/When-Youre-Not-Expecting-Infertility/dp/0470736410) …poglej si na amazonu.

pozdravljene,

se opravičujem ker načenjam temo ki je bila načeta že tisoč krat, ampak bi rada zvedla čim več.
z fantom sva trenutno v postopku zdravljenja neplodnosti. po začetnih pregledih (uz in spermiogram) so mi rekli da bo treba na operacijo da pogledajo prehodnost jajcevodov. pred tem sem jemala tri mesece klomifen in ker ni bilo učinka grem poččasi na operacijo. zanima me če se tej operaciji reče laparoskopija ali je to operacija pred laparoskopijo. fant je imel odličen spermiogram, jaz pa imam policistične jajčnike. zanima me ce je katera imela podobne težave in kako dolgo je trajalo do zanositve

Glede vzrokov je veliko različnih podatkov o pogostosti, večina jih ocenjuje, da gre v 1/3 primerov za moško neplodnost, 1/3 je ženske neplodnosti in za ostalo 1/3 je vzrok kombinacija obeh partnerjev in pa vzroki, ki do danes niso še znani (nepojasnena neplodnost).

menim, da so za nastalo situacijo krive kontracepcijske tabletke, ki imajo toliko stranskih učinkov…

podpišem!
po večletnem jemanju KT sva se tri mesece “držala nazaj”, potem pa so se pojavili policistični jajčniki in M je postala neredna. Po Klomifenu so se stvari počasi uredile, ciste so izginile in M se je uredila. Kljub temu sva pristala na OBMP.

podpišem!
po večletnem jemanju KT sva se tri mesece “držala nazaj”, potem pa so se pojavili policistični jajčniki in M je postala neredna. Po Klomifenu so se stvari počasi uredile, ciste so izginile in M se je uredila. Kljub temu sva pristala na OBMP.[/quote]

kt ne povzročajo policističnih jajčnikov, ker je le to presnovna motnja, ki jo zdravimo najprej s pravilno prehrano. Kt dosežejo to, da ker jajčniki ne delujejo v času jemanja težav nimaš. Ko s kt prekinemo se težave povrnejo.

Preden trdite določene stvari se velja vsaj osnovno poučiti o težavi/bolezni, ki jo imate.

hjoj, kitty, kako lahko pišeš, da se policistične jajčnike zdravi s pravilno prehrano?

Se podpišem pod Kitty. Tudi sama imam PCO in vidim razliko ali se držim “diete” ali ne. Kadar se držim imam M redno na 36-37 dni. Kadar se ne držim jo dobim na 40-60 dni. Mogoče se z dieto res ne ozdravi PCO, vsekakor pa je razlika.

Kako? Zelo preprosto:) Kako se pa po tvoje zdravi presnovna motnja?
Ne prehrana ne zdravila ne kt pco ne pozdravijo za vedno. Se pa pco drži pod kontrolo s kt ali pa s prehrano. S prehrano lahko istočasno še zanosiš, s kt pač ne. Vsak si pa sam izbere način to pa drži.

Živjo vsem skupaj!

Že kar nekaj časa berem forume, tokrat pa sem se odločila da tudi jaz pišem. Tudi midva s partnerjem se trudiva, da bi zanosila pa nama še ni uspelo. Razlog zakaj je temu tako, je potrdil zelo slab spermogram.
Plavalčkov je bilo malo. Gibljivih okoli 5 ostali so bili negibni.
Poizkušam ne mislit na to, oz. misliti poz. pa se na vsake toliko časa poraja v meni vprašanje kaj pa če nikoli ne bova mogla imeti otrok…

Mogoče, če ima katera kakšno izkušnjo s slabim spermogramom pa sta danes starša sončkov?:)))

Pozdravljene!

Tudi midva s fantom ze dve leti delava na naraščaju pa še vedno nič. Novembra 2011 sem imela laparoskopsko in histeroskopsko operacijo. Po tem posegu mi je bilo rečeno, da lahko normalno zanosim in ker do sedaj nisem, sem dobilla tablete Letrozol Teva. Te naj bi vzpodbudile ovulacijo.
A je katera že preizkusila to in ali je bilo uspešno?

Po kolikem času po posegu ste zanosile(laparo,histeroskopiji)?

mija123 , ne bodi tako črnogleda…tudi pri naju je bil enak problem, zato sva se napotila v ambulanto za zdravljenje neplodnosti v MB.
Ne bom rekla, da je bilo enostavno in neboleče…ampak uspelo nam je v prvo :D…pred tremi dnevi sva prvič slišala bitje srčka našega 8 tedenskega fižolčka. Vse muke so bile poplačane 🙂
In naj te tolaži dejstvo…če je pri tebi vse OK je ponavadi več uspeha v prvo…kakšnega plavalčka se že izbrska ;)…5 še vedno ni nič ;)…če pa tvoj dragi kadi, pa mu kar priporočaj abstinenco…pri mojem se je spermiogram 3 mesece po prenehanju precej izboljšal. Vso srečo 🙂

New Report

Close