Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost NEPLODNOST

NEPLODNOST

Hranijo avtomatsko 5 let, plus 5 let po dogovoru s parom, če ta to želi. Tako, da kar brez skrbi.

lep pozdrav..pravkar sem prispela iz službe in prvo pogledala če ste mi odpisali:)moram reči da sem zelo pomirjena.iz srca se vam zahvaljujem za informacije.preveč solz sem ta 2 dni pretočila,vi ste mi pa polepšali dan in tudi prihodnost:)a drži da 50%zamznjenčkov odmre in ali se to preden vstavijo vedo da so odmrli?

lep pozdrav..toliko da se vam javim in povem da je razgovor za nami..pozitiven..napotnico sma imela že kar s seboj..s tem da treba poslati pisno na komisijo da se temu ugodi,so pač take formalosti,niso pa imeli še v mb takšnega primera kot sva midva.skratka,v resnično kratki prihodnosti grem po zamrznjenčke:)lep pozdrav ter hvala za vse vaše informacije:)

No super 🙂

nekaj me zanima…na komisiji so nama rekli za zamrznjenčke ko bom imela menzes naj pokličem v mb da se dogovorimo vnaprej..niti nisem utegnila nič vprašati ker sem bila čist iz sebe in presrečna…in me zanima kakšen je potem postopek…a se gre skozi terapijo kdaj se vstavijo zamrznjenčki,ter koliko glede na leta..imam jih 7.prosim če mi bolj obširno poveste glede tega postopka kako poteka..sedaj imam menzes,se pravi da naslednji mesec se pravi aprila bi poklicala ko bi dobila menzes..kako poteka vnaprej..sem pri dr.vlajsavljeviču

sem pri istem dr. in tudi moram poklicati prvi dan M v aprilu. Imela bom UZ, dobijo se testi za ovulacijo, spremljajo namreč naraven ciklus, ko test pokaže 2 črtici je to dan transferja, koliko sem jaz razumela. Takrat prideš zjutraj, podpišeš papirje, da odmrznejo zarodke. Nato sledi čakanje nekje do 13 ali 14 ure, ko se vidi ali so Z preživeli, in če so sledi transfer.
A na razgovoru si bila? Midva sva bila 16.03.
LP

ja vse je šlo taki hitro..midva sma imela razgovor 22.3…sva se odločila da grema v mesecu aprilu,nekje konec meseca dobim menzes in potem treba poklicati prvi ali drugi dan menzesa ja.kolk pa imaš zamrznjenčkov?midva imama 7,upam da jih bo nekaj preživelo,čeprav so že shranjeni dobrih 5let in pol.tako da sem kar na trnih ja.vidva gresta sedaj prvič po zamrznjenčke?

Tudi jaz nisem pričakovala, da bo šlo vse tako hitro. Imava pa samo enega. Leta 2007 sem bila v postopku (tudi v tem času) in od sedmih celic sta se mi oplodili 2. Imava eno živahno deklico staro 2 leti. Upam, da bo tudi tokrat uspelo, čeprav me je strah, da Z ne preživi. To pa bi pomenilo čakanje na naslednji postopek nekje do septembra. M sem dobila sinoči, tako, da danes pokličem za UZ.
Vidva sta srečna, ker jih imata toliko. Boš videla, da bo uspelo!

sem klicala v MB in sem naročena za UZ v petek. Sestra me je opozorila naj naslednjič pokličem med 14 in 15 uro za naročanje.

eno vprašanje bi imela v zvezi z zaporedjem postopkov pri zdravljenju neplodnosti. G je predlagal, da najprej partner naredi spermiogram, kar je tudi storil. zdaj grem jaz na laparoskopijo in histeroskopijo. Na vprašanje, zakaj se najprej ne bi naredilo hormonske slike, je odgovoril, da je najbrž vse ok. Mene pa to zdaj skrbi. Zakaj najprej operativni poseg, ki je za telo bolj invaziven?

sem vesela zate res..a tako da se naroča med 14-15h–na katero št si pa klicala?dam ti email..da boma tam lažje kontaktirale([email protected])pa boma tam preko klepeta kakno rekle:)ja upam da bo vse v redu..res pa je da sem zelo napeta,sem z mislim zmeraj pri postopku

Jaz sem sok Noni kupila v spletni trgovini Dopolnila.com in ga dobila na dom.

Tukaj je še povezava do Noni sok Tahitija z okusom maline

Stella št. za naročanje je 02-32-12-490. Pa seveda klicati je treba med 14 in 15 uro. Jaz sem bila v petek na UZ. Ta mesec še ne bo nič, ker ta ciklus ni ta pravi. zakaj ni, pa pojma nimam. Nisem imela časa nič vprašat, ker je šlo vse tako hitro. Komaj sem vstala z mize, je že klicala naslednjo. Samo so mi rekli naj naslednji ciklus pokličem ponovno. Žal ni bil dr. Vlaisavljevič, ampak neka mlada dr., v prisotnosti dr. Mlakar, ki pa mi je delala prejšnji UZ. Šla bom k svojemu G naj mi vse skupaj razloži. Kako si pa ti?
LP

ne razumem kak ciklus ni bil pravi..pa saj vsak mesec je pravi ..morda se zmotili pri datumu je šlo malce čez rok..ne vem no,sedaj sem še sama negotova pa v neki dilemi ter strahu.itak imam polno glavo vsega sedaj pa še to…človek sploh ne bi na kaj takega pomislil..mislim kruto no..kar tako te odslovijo kot po tekočem traku d ane utegneš nič povprašati..verjetno imaš polno vprašanj,nemirnosti čutiš v sebi..se kar postavim v tvojo kožo..sedaj sem že jaz napeta in na trnih..javi mi kaj se s teboj dogaja.jaz bi na tvojem mestu poklicala pa povprašala kako glede tega da nisi imela prilike se informirati..imaš vso pravico.verjemi pri meni ne bi tako ostalo..niti pod razno ne..jaz čakam na drug teden dobim menzes te pa bomo videli kako naprej..hvala za informacijo ter št..glavo kvišku vse bo v redu..držim pesti:)

Ne vem kaj so s tem mislili, da ni pravi ciklus. Kolikor sem uspela slediti pregledu je zagledala folikel 16mm na levi strani in je takoj rekla, da ni ta pravi ciklus. Po moje tega folikla ne bi smelo biti na 5. dan ciklusa. Na izvidih od prej mi pa piše ženska sekundarna neplodnost in nepojasnjena neplodnost. Sedaj pa čakam naslednjo M nekje v začetku maja. Bomo videli kaj bo takrat. Do svojega G pa še nisem utegnili iti, da mi razloži kaj to pomeni. Sicer se ne obremenjujem preveč. Tolažim se s tem, da že vejo kaj počnejo. Kar mi je usojeno se bo zgodilo. Ne se preveč obremenjevat, pa ne razmišljaj o tem kaj bo, ampak misli na nekaj pozitivnega, uživaj v pomladi, počni nekaj, kar te veseli. Vse bo še dobro!

hojla..včerj sem dobila menzes..pa hrati me je klicala v petek moja ginekologinja naj pridme na razgovor..so mi vzeli bris pred 3 tedni za maternični vrat..in nekaj ni v redu pap c5.tako da se jutri odpravljam na abrazijo ter ščipanje materničnega vratu..pa da počakam na izvide, ponoven bris.kar nekaj časa bo trajalo,upam da dobro rešimo in se vrnemo po zamznjenčke..najprej moram sedaj rešiti to zadevo potem ostalo..tako da bo treba mal počakat…vse je prišlo nepričakovano.v življenju ne gre vse po načrtih..ti,kako si ti ivh?kaj dogaja pri tebi?

Pozdravljeni,

oglašam se, saj se spartnerjem trudiva zanositi že več kot eno leto in nama še do sedaj ni uspelo. Partnerju so junija naredili spermiogram – izkazalo se je, da je z njim vse v redu. Bil je tudi na razgovoru pri dr. Vlaisavljeviću (izvid spermiograma). Sama sem bila že nekajkrat pri ginekologinji, ki me pregledala z ultrazvokom in rekla, da je tudi z menoj vse v najlepšem redu. Zanositve pa od nikoder. Pred nekaj meseci sem naju naročila tudi na skupni razgovor v ambulanti za neplodnost. Ta razgovor imava v petek, 9.7.
Zanima me na kakšne preglede me bodo vse napotili in kako dolgo se čaka na umetno oploditev?? Sem v 34. letu resnično ne želim več predolgo čakati… čeprav vem, da se na to ne da vplivati, kljub rednim spolnim odnosom.
Hvala za odgovor.

Pozdravljene!

Naj vam še jaz povem svojo zgodbo, stara sem 35 let, oba slabe rezultate, partner slab spermiogram, jaz pa povišan FSH (16,73, kontrolirano tri krat). Tukaj se pojavi problem, rada bi “drugo mnenje” kaj naj naredim. Že pol leta hodiva okrog dr. Reša, ki ni naredil nič kontretnega, tri meseca sem si kontrolirala kriv v Adrialabu, z rezultati ni bil zadovoljen, kajti z takšnim FSH rezultatom nima smisla, da hodiva na ISCII, ker ne bo uspeha. Nato je rekel, da bo opravil še klomifenski test, da bo ugotovil koliko je dejansko načeta jajčna osnova, ker v mojih letih v prehodnem obobju fsh močno niha, a od tega ni bilo nič. Sicer sem za en mesec dobila klomifen, da je preveril ovulacijo, vendar še to me je naročil po ovulaciji, da se dejansko ni videlo ali je bila, ali so bili kakšni foliklčki (jz dejansko trdim, da sem jo imela). No in za piko na I je po vsem tem rekel, da ne vidi smila, da zapravljam njegov čas in da počasi začneva razmišljati o darovani jajčni celici v Pragi. Navajena sem na dr. Rešovo nesramnost in me ne gane, me pa zanima ali res ISCII v mojem primeru ne pride v poštev. Kaj vi mislite, ali naj poskusim z drugim mnenjem v Mariboru, ali bo odgovor isti?

Obupana35, jaz ti predlagam, da zamenjaš. Pojdi v MB ali LJ, samo naredi spremembo. Tudi midva sva bila prej pri Rešu (sicer nimam pripomb), zdaj sva na GK LJ (tudi nimam nekih pripomb in ne pohval)
Midva sva menjala po 4 ICSI pri Rešu, 1 postopek pa sva imela na GK, žal pa je bil tudi ta neuspešen, sva pa tvojih let in sem tudi že vsebolj obupana, žal.

Najlepša hvala za tolažilne besede. Vem kako se počutiš, vendar upanje umre nazadnje – to velja za obe kajne!

New Report

Close