Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost NEPLODNOST

NEPLODNOST

Kitty, hvala za odgovor. Glede na to, da na odpustnici ni napisano kaj dosti več kot diagnoza, sva se odločila, da počakava na podrobnejšo razlago zdravnika samega. Mojega dragega je naročil na posvet čez dobra dva tedna, in takrat bova vedela pri čem sva. Je pa zanimivo, da je na posvet naročil samo njega — kaj vem, se mogoče nekako tolažim, da če bi bila diagnoza dokončna, bi to verjetno povedal obema. Mogoče pa tudi ne, saj ne vem več. Vsekakor pa hvala za vzpodbudne besede.

ninocka, tudi midva sva šla po tej poti, če želiš, se mi oglasi na ZS, pa ti lahko povem kaj več z najine – laične plati.

Pozdravljeni!

Kot sem lahko prebral do zdaj vidim da se pogovarjajo samo ženske a je moške sram povedati svoje težave.
Jaz z ženo živim že šest let sva mlad par in imava težave z neplodnostjo tj. jaz imam te težave sem namreč rojen z to težavo kakorkoli že to je za moške zelo velik šok če ti povejo da nemoreš imeti svojih potomcev nepravim da ni tudi za ženske ampak po moje so moški bolj opčutljivi na to temo (POTOMCI) kot ženske mogoče se motim ampak moje mnjenje je tako.
Zdaj me pa zanima nekaj žena je dala kri izvidi so vredu dobila sva sklep od DRŽAVNE KOMISIJE ZA OBMP da se dovoli izvedba postopka OBMP no zanima me kakšen je zdaj postopek namreč odločila sva se za donacijo darovanih moških spolnih celic v Pragi a bo žena imela še kakšne teste in če je že kdo bil v Češki kakšen je postopek kdo krije stroške a moram plačat vse sam pa mi kasneje vrnejo al kako.
Za zdaj hvala lepa in lep pozdrav!

zine glede Prage boš našel vse informacije tukaj:
http://www.neplodnost.info/forum/viewforum.php?f=13&sid=f93449bffd23707722f29f8966c06873

se moraš pa prej registrirat.

Sicer ti pa moraj donorski postopek posebej odobrit in nato dobiš del stroškov povrnjen.

Pozdravček! Nimam več postopkov prek zavarovalnice(porabila sem vse štiri po porodu) Šla sva v samoplačniškega v začetku marca in zanosila,končalo se je z abrazijo v dvanajstem tednu. Zanima me kateri postopek bi še prišel v poštev razen Ivf/icsi? Moj mož je po prometni nezgodi invalid paraplegik,kar ima za posledico neplodnost… Kako pa je z zbiranjem semena? Ali je mogoče opraviti IUI,če bi zbral zadostno količino semena? Pri enkratnem izlivu je semenčic malo,vendar so normalno gibljive in primerne oblike! Sama sem hormonsko bp,tudi prehodne jajcevode imam… Kako pa je z kakšnimi drugimi postopki? Nekaj sem brala o postopku pri katerem s pomočjo operacije vstavijo seme v jajcevod in nato je združitev “naravna”. Menda je uspešnost visoka. Se morda izvaja tudi pri nas?In kako je s plačilom,je krito prek zavarovalnice morda vsaj del? Še tole me zanima ali nama morda glede na invalidnost moža pripada še kak poskus prek zavarovalnice?(vedno sem imela malo zarodkov in še ti so se razvili samo do morule,le enkrat sem imela enega zamrznjenčka). Zahvaljujem se za potrpežljivost ob branju posta in za odgovore,Karmen!

Pozdravljeni!

Z fantom se trudiva za dojenčka že eno leto in dva meseca. stara sem 24 let in nama nikakor ne uspe? mislite da je že čas da se napotim k ginekologinji ali naj počakam še štiri mesece? kajti pravijo da ženske izpod tridesetih let naj obiščejo ginekologa če jim ne uspe zanositi do 18 mesecev. kaj pravite?

Izgubiti nimaš kaj,le pridobiš lahko,če greš prej k G! Ker se vsi morebitni pregledi in postopki neznansko zavlečejo,bi ti svetovala čimprejšnji obisk!

Zanima me KJE se opravlja spermiogram. Na netu sem nasla veliko info o tem kaj to je, nikjer pa ne pise kam mora moski iti. A je to na ginekoloski kliniki ali kje drugje? hvala in lp

Spermiogram lahko moški opravi na vseh večjih klinikah po Slo. Je pa dobro da gre v LJ ali Maribor, ker če je kaj narobe imajo tam androloga.

ST*, hvala!! lepo se imej

Pozdravljeni,

s partnerko sva že bila 2× na postopku za umetno oploditev v LJ – obakrat žal negativno. Sedaj sva se odločila, da greva poskusit v MB. Imela sva že razgovor, tako da vstopava v postopek v začetku oktobra. Na vrsto sva čakala približno pol leta (oba imava blizu 40.) sicer je čakalna doba verjetno daljša. Poleg tega pa je partnerka že v LJ opravila potrebno laparoskopijo (poseg pod splošno narkozo, tri dni v bolnišnici – prvi dan te pripravijo, drugi dan sta poseg in opazovanje, tretji dan tekom dneva greš domov, potem pa bolniška).

Me pa zanima kaj je krvomočnica in ali ima kdo izkušnje s tem? Kako se uporablja? Ali res poveča možnost zanositve oz. plodnosti? Kakšni so stranski učinki?
S partnerko si res želiva, da bi nama tokrat uspelo. Kako lahko še sama poskrbiva za uspeh?

Hvala in lep dan vsem,

Aljosa

Kaj še lahko storita? Če vprašaš dr Reša,ki je tudi priznan strokovnjak za zdravljenje neplodnosti,bo najverjetneje rekel:nič,ker je kljub vsem zapletenim postopkom navkljub odločilna narava sama…Vsaj tako sva slišala od njega midva z možem…Sicer pa pijejo ženske krvomočnico,za okrepitev maternične sluznice,pijejo maco,jemljejo folno kislino,pripravke koencima Q 10,moški lahko uživajo vitamin e-torej evitol,C vitamin,ene prisegajo na matični mleček… Sama lahko povem,da sem zanosila,ko sem načrtno shujšala za nekaj kilogramov… Razne diete obstajajo,ki so bolj ali manj stroge,vse pa so nekako na temeljih kombiniranja hrane… saj spodaj kar dosti piše na to temo… upam,da sem vsaj malo pomagala in da se oglasijo tudi druge ženske-pari in povejo svoje izkušnje! Želim vama uspešen postopek-dojenčka! Karmen.

Pozdravljene,

opazila sem, da imate probleme pri zanositvi.
Js sem jih imela tudi pa mi je kolegica priporočila pitje originalnega Tahitian noni soka. Res sem začela piti in po 4 mesecih kr nisem mogla verjeti, da raste pikica v meni (zdaj je že 14mes.star in je zdrav). Pomagal mi je še, da me je roka nehala boleti, prebava je super, energije imam veliko, imunski sistem je super,.. Pijem ga že 2 leti.
Glede soka pa je takole:
sok je izredno bogat s kseroninom, vsebuje vitamine, minerale, aminokisline, antioksidante. Kseronin je encim, ki je zelo pomemben za pravilno delovanje naših celic. Vsebovala naj bi ga naša hrana, vendar ga je zaradi industrijske predelave v hrani iz leta v leto manj. Temelji na uravnavanju delovanja celice in jih obnavlja. Kadar celica pravilno deluje nimamo zdrav.probleme, če pa nepravilno deluje pa nastopi (slabo počutje, bolezen,…).

Sem slišala za tri primere, ko dekleta cca. 2 leti niso mogle zanositi, so pa začele piti Tahitian noni-orinalni in po 5 mesecih je kr ratalo.

Lp in srečno!

Aljoša,
kaj lahko naredimo? S partnerjem že leta želiva zanositi. Diagnoza: nepojasnjena neplodnost.
Za seboj imava 5 poskusov umetnih oploditev + 5 zamrznjenčkov … zaenkrat brez pozitivnih rezultatov.
Pred postopki sem pila koprivov čaj (vsebuje folno kislino), čaj iz krvomočnice, v zmernih količinah pivo (tudi spodbuja rast foliklov), skupaj s partnerjem sva več mesecev jemala Q10, hodila sem na refleksne masaže stopal, jedla zdravo, se razgibavala …
Vsak pač poskusi tisto, v kar verjame, da bo pomagalo. Morda je še najboljši recept, da se umirimo in gremo v postopke čim bolj neobremenjeni (lahko reči, težko narediti!).
Vso srečo!
Tevta

Kitty,
samo en popravek – zavarovalnica oz. država krije 6 postopkov OBMP, ne 4.
Lp,
Tevta

Tevta hvala. Članek je nastal, ko jih je bilo še 4. Bom popravila.

Pozdravljene!
Imam eno vprašanje in upam, da mi lahko kdo mi lahko katera pomaga; in sicer imava probleme z zanositvijo. Ravno sem zaključila 4 mesečno terapijo z Klomifenom in v drugem delu ciklusa s Utrogestanom. Žal brez rezultata. Za ta mesec pa mi je moja ginekologinja predlagala, da naj poskusiva brez tablet prede greva naprej na preiskave. Imam pa zelo neredno menstruacijo. Zato me zanima, če bi bilo pametno od 16-25 dne jemati po eno tableto Utrogestana (da se izognem ponovnemu čakanju na menstruacijo, ki jo brez tablet ne dobim).

Hvala za odgovor!
LP, Maša

Tudi midva imava težave pri zanositvi. Izkazalo se je da zaradi slabih semenčec po naravni poti ni mogoče zanositi. Jaz sem že imela ultrazvok in teste ovulacije pri svoji ginekologinji. Izkazalo se je, da je vse v redu. Napisala mi je napotnico za umetno oploditev. Sedaj pa me zanima kakšne preiskave bodo še narejene v UKC-ju in kaj vse me čaka?

Hvala za odgovor
S

S1,

Ponavadi naredijo ženski test hormonov, pa test spolno prenosljivih bolezni pri obeh partnerjih, pa moškemu spermiogram,tebi UZ in izvid brisa moraš prinesti, ki ne sme biti star….
Potem ti pa dajo vse napotke za naprej…..toliko na kratko..

srečno!

lp

Hvala nejka7!

New Report

Close