Najdi forum

Nenaden razhod dolgoletne zveze

druge mu disijo ….a prevaral te pa ni al nisi napisala nic o tem??

 

Bila sem na tem, podobnim. Samo še z dvema otrokoma zraven. Kmalu po najinem razhodu je pripeljal domov novo dekle. Tako da- glavo gor, pojdi naprej. Ne bit rezerva. Življenje je prekratko.

Srečno

Pusti ga in si najdi normalnega. Na svetu je več kot dve milijardi moških. Si predstavljaš, da imata otroke v takšnih odnosih z njegovo družino? Halo, si ne želiš normalne babice svojim otrokom????

Po 3. letih me je nenadoma pustil, stara sva bila 23. oba študenta, živela skupaj v študentu. Večina ljudi sploh ni vedela, da nisva več par, ker sva se še naprej družila na kosilih, seminarjih ipd. Imela sva veliko skupnih interesov.

On ne bi bil kar s prvo punco, bi še malo okrog pogledal in potem nazaj k meni prišel, je rekel.

Našla sem novega fanta na morju. Ko je izvedel, je doživel “živčni zlom”, jaz trapa pa sem ga vzela nazaj, ker sem ga imela rada. Pustila sem novega fanta, pustila svojo sobo v študentu in se preselila z njim v najemniško stanovanje.

Po 2 letih me je ponovno brez razloga pustil. Pri selitvi mu je pomagala mama. Nikoli me ni marala. Zanjo nisem bila dovolj lepa in uglajena. Motila jo je tudi moja “velika” rit. Imam povsem povprečno postavo in nikoli nisem bila debela.

Pri nama nikoli niso bile v igri druge punce, varanja, vedno samo ambicije, kariera in zanj tudi, kako lepo punco bo imel.

Pri 40. je brez otrok, ima “lepo blont dolgolasko”, živita v najemu, menjuje službe oz. kar kariere. Potujeta po celem svetu kot študenta. Še vedno se izobražuje, išče razne seminarje in tečaje jezikov kot v študentskih časih.

Jaz sem si pri 26. po njem našla resnega, pri 40. imava malega otroka, vsak svojo dobro službo in imava svoje stanovanje v Lj. Navzven delujeva povsem povprečno, vendar imava v resnici vsega dovolj. Nisva pa manekenske postave.

Žal mi je edino to, da sem z njim izgubila še 2 leti. Spremenil se nikoli ne bo, navzven skuliran, uspešen, navznoter popolnoma zblojen.

Nasvet: zbeži stran. Zbriši cifro.

Ne furaj safra. Privarčuj ga, ko ti bo razpadel zakon po 25 letih in pri treh mulcih.

p.s.

Tipe in avtobus se ne lovi.

Dve možnosti sta in obe sta povezani s strahom. Ena možnost je, da je že odločen, da ne želi biti z vami in nima poguma, da bi vam to naravnost povedal. Druga možnost pa je, da se boji vezanosti in cinca, ker sluti, da bi moral vajin odnos vsak čas postati bolj resen.

Karkoli je že razlog za njegov strah, tega strahu ne boste odpravili z zahtevami in pričakovanji. Vaša pričakovanja so le podaljšek njegovega strahu. Pokažite mu, da vas njegove skrbi popolnoma nič ne težijo, da niste odvisni od njega in da njegov strah pač ni vaš. Skratka, če želite, da začne spet noreti za vami si zapojte z onim pevcem Canegattojem: Samo mirno, samo dalje!

Za zvezo ni resen in verjetno ima že drugo….čim prej pozbiti nanj

Tut jaz sem imela fanta 3 lete ki je bil mamin sincek, ‘tasca’ me ni marala ker je videla da jaz nimam namena it v njihovo hiso oz zivet z njimi kar bi pomenlo da ji sina ukradem. Zdj si je nasel eno ki je pametno prisla k njemu in je mamica zadovoljna.😏

Nauk: ze to da je mamin sin in se kar mlad.. Je big red flag. Z moskim pred 30 letom nimas kj resnega pocet (to so besede moskega). To da planira s tabo so lepe besede, fantazije ki usakemu pasejo. Ce bi te zares mel rad te nebi spusto. Moski ki LJUBI zensko ne spusca za nc na svetu in taksne sm videla. Cakat ga ne.  Najdi si deda ki je ze na svojem, ali ima resen cilj it na svoje. Zato pa slovenke zenijo fante iz tujine (potovanja so popularna le zakaj) ker nam slovenci presedajo. Pri 35 oni bi druzino ampak mal bi se okol, pa bi stanovanje, sam pri svojih starsih.. Caki malo… Tu ni resnosti ne odgovornosti. Good luck in rada se mej☘️☘️

Sama bi se navezala na tvoj komentar. Z marsicem se strinjam. Edino.. Razmisljanje kot tipicno zensko.. Marsikaj je tudi tipicno mosko. Problem je da imamo danes prevec prevec odgovornih zensk(tudi za del ki ni njihov) in prevec neodgovornih moskih (ki se svojga dela ne porihtajo). Zenska ki hoce da zveza uspe, ima res tipicrn ‘zenski’ strah pred neuspehom in tipicno ‘zensko’ zeli vodit stvar.. Kar vidodi v nalelpko kar si ti navedel kot – tipicno zensko razmisljanje. Medtem ko bi vloge mogle it kontra. Mame delajo veliko napako da jih hvalijo ti si najboljsi, ti lahko vse, nate se noben nebo drl.. Namesto da ga nauci samostojnosti in prepusti moski del vzgoje ocetu/podobni figuri. Poznam veliko primerov ko so punce res spravile moskega na boljso pot..on jih nehvalezno pusti.. In mamicam ni bilo vsec.. Pazi dejansko nekaj dobrega one vidijo kot groznjo. Kiro vesolje ej..,🤯

Drugo ima. Zazelu si je mal zabave, varu ne bi, pa te ima na rezervi. Steraj ga nekam.

Poznam jst take, moj bivsi je s takimi idejami vn prsu po skor 7ih letih zveze. Sm odkrila da si je ta poroceno omislu k jo je ta mala mal prevec srbela.

 

Ko ti moški reče, da potrebuje čas in da ne ve, ali si prava… Pomeni, da je konec. Samo to bom rekla, imej se toliko rada, da ga ne boš čakala in se vračala nazaj. Glede na njegove besede in dejanja, enostavno ni vreden časa, še manj pa tvoje energije. Imej sebe rada bolj. Edina oseba, s katero živiš celo življenje, si ti sam_a. Zato sebe postavi na prvo mesto in bodi z nekom, ki bo hvaležen, da boš ti del njegovega življenja in od del tvojega.

Mislim, da je sta oba še tako mlada, da bo razhod koristil obema. On, se zdi, izhaja iz kompliciranega družinskega okolja, od katerega se mora odtrgati. Če ne, itak ne boš ničesar imela od njega, samo skrbi in bremena, zato je bolje, da gre. Jaz ti predlagam, da ga izpustiš. Razhod pa naj bo pod tvojimi pogoji. Nikar mu ne obljubjaj ničesar, da ga boš čakala, ali kar bi si on zamislil, nobenih časovnih okvirjev ne sprejmi. NE. Če gre, naj gre, takrat si tudi ti brez obvez. Tokrat najprej poskrbi ZASE. Vzemi si čas, da se sestaviš in planiraš svojo samostojno pot naprej. Srečno.

Sprejmi razhod pozitivno in odidi. Vem, da je težko to prebrati, težko dojeti in sprejeti, da je boljše, če odideš, ampak nekje globoko v sebi se tudi sama zavedaš tega.

Sama sem imela enako situacijo pred leti, pa sem ga čakala, večkrat, sva začela znova, 3 leta kasneje je zveza zaradi istih razlogov in izgovorov propadla, ker je imel drugo, morda ves čas vmes, ne vem, niti ne želim vedeti.

Moj nasvet: ne čakaj ga. Če bi jaz lahko zavrtela čas nazaj, bi odšla že prvič, ne šele po 9ih letih. Ker, roko na srce, če se mora odločati med tabo in nekom oz. med biti in ne biti s tabo, naj se odloči proti tebi. Ne zaslužiš si, da nisi njegova edina možnost. Imej se toliko rada in se zavedaj, da je težko, ampak zate vsekakor bolje. Nikoli ne bodi ena na izbiro, ampak edina, ker si to zaslužiš. Meni je bilo zelo težko na začetku, čeprav ljudem nisem dala vedeti, ampak sem srečna, da je tako. Šele po razhodu sem se zavedala, da odnos ni bil takšen, kot bi naj bil, da se je ves čas čutila ta njegova nesigurnost, da me verjetno nikoli ni imel tako rad, kot bi me naj in kot si zaslužim. Ni me imel grdo, ampak do mene se nikdar ni obnasal tako lepo, kot sem se jaz do njega, nikoli ni storil niti pol toliko zame, kot sem jaz zanj. Pa nikdar mi ni bilo težko, ker je bilo z ljubeznijo, ampak … tudi jaz si zaslužim objem, ljubezen, spoštovanje. Sem mnenja, da če sem sposobna jaz nekoga brezpogojno ljubiti, je nekdo sposoben tudi mene. In tega se zavedam zdaj, po razhodu, ko sem začela znova, postavila svoje življenje na noge, se znašla  ker nekako že gre, spoznala človeka, ki mi iz dneva v dan pokaže, koliko mu pomenim, koliko sem zanj vredna, kako zelo hvaležen je, da me ima ob sebi.

Ženske smo močne. Tako da vzami moje besede v podporo, nekega dne boš hvaležna, da si odšla in našla srečo, tako kot si zaslužiš. Vso srečo ti želim, bodi močna, z dvignjeno glavo se podaj v svet in vzami svoje življenje v svoje roke, ne bodi odvisna od odličitev moškega, ki je nezrel in ne ve, kaj želi.

New Report

Close