Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Nemirna dojenčica

Nemirna dojenčica

Pozdravljeni.
zanima me, če je to normalno, če je pač to karakter otroka….
Vglavnem moja dojenčica izredno veliko joka.. Ne joka takrat ko spi, ko se doji, zjutraj najdeva mogoče 15 min da se pogovarjava, pojeva, kdaj v ležalniku zdrži 15 min brez joka, v vozičku-če je res zaspana, sita, drugače se zna naveličat tudi vozička… zvečer zdrži masažo in umivanje brez joka (ok, tu že preventivno prižgem zvok sesalca, da ne vrže v luft celega bloka) … Če jo odložim čez dan, ko je budna, je taki neutolazljiv jok, da je groza… S solzami… Včasih prav cvili kot da jo kaj boli… Vendar potem cartanje ali ziza potolažijo takoj…
Krči so se v veliki meri, po Bownovi terapiji, izboljšali… Je res zelo nemiren , razdražljiv dojenček, ki redko kdaj pokaže ugodje..Hitro jo vse tudi zmoti, hitro se vstraši, velikokrat sama sebe zbuja in jok… Ko jo dam spat na trebuscek, se ob uspavanju ali prebujanju, drgne z noskom po postelji in obrača glavico levo desno dokler je ne vzamem k sebi… Ko ne joka pa velikokrat jamra… Pritiska… Vglavnem skozi je slišati kot da jo nekaj muči… Povsem mirna je na rokah ali ko spi na mojem trebuhu…

Drugače lepo napreduje.. Stara je mesec dni..
Imela je kar nekaj pregledov zaradi benignih trzljajev v spanju.. Uz glavice, EEG snemanje funkcije možganov, kri.. Vse super…
Vročine nima…kaka vsak dan..

In me počasi skrbi.. Je samo otrok, ki rabi več pozornosti in bližine, ali je v ozadju kaj drugega?

Bom zelo vesela vašega mnenja .. Hvala 🤗

Žal dojenčki ne morejo povedati, kaj jih moti ali kaj bi radi, zato moramo ugibati in poskušati. Z jokom pač sporočajo, da jih nekaj moti. Včasih so to čisto preproste rešitve (npr., želijo biti oviti v plenico, ko jih položimo v posteljo ali želijo biti na enem boku, mu pa jih damo v drug položaj, ipd), včasih pa si želijo le stika z našo kožo, da se počutijo bolj varne in jim je udobneje.
Poskušajte z drugačnimi položaji, mirnimi, ponavljajočimi zvoki. Opazujte otroka, sicer pa čas, da otrok zraste, prebrodi prilagoditveno obdobje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close