Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina negativna maščoba

negativna maščoba

Spoštovana ga. Marija

Prosim, svetujte mi!
Po preiskavi krvi, so mi ugotovili preveč “negativne maščobe”, in sicer:
GLUCI 4.9 MMOL/L
TRI/CH 1,71 “
HOL/BM 6,54 “
HDL-D 1,26 “
pritisk 120/80, pred štirimi tedni pa 150/90, med drugim tudi to, da moram
shujšati (starost 33 let, 165/72). Ker sem v službi do 17. ure, me zanima kakšna dieta bi bilanajbolj primerna da hujšam ter znižam neg. maščobo. Trenutno
jemljem SINVACOR 20 mg 1x zvečer.
Lep pozdrav in hvala za odgovor!

Spoštovani!

Vse probleme s holesterolom, maščobo in pritiskom boste uredili s hujšanjem. O tem je bilo na tem forumu že dosti govora, malo pobrskajte po naslovih. Princip vsakega hujšanja je, da porabite več kot pojeste. Svetujem vam, da zjutraj normalno zajtrkujete (v skladu z antiholesterolno dieto, ki vam jo je verjetno dal domači zdravnik), malicate, kosilo nadomestite z eno hrenovko ali koščkom piščanca ali purana, po peti uri pa pojejte samo še jogurt iz posnetega mleka. Izogibajte se vsem sladkim, mastnim, mlečnim izdelkom iz neposnetega mleka ter sadnim sokovom. Pijte vodo ali nesladkane čaje, predvsem pa po 18 uri ne jejte ničesar več. Če imate na delu organizirano malico in kosila, se temu odpovejte oziroma izbirajte živila. Odrecite se krompirju, omakam, testeninam, kruhu, ocvrtim jedem, jejte pa solate, ki jih skromno zabelite. Začnite se ukvarjati z neko fizično dejavnostjo: tecite, ne uporabljajte avtomobila in hitro hodite peš, vozite se s kolesom, svoje misli pa poskušajte zaposliti s čim prijetnim, da boste pozabili na želodec in hrano.
Ko boste dosegli zaželeno težo (bodymass index pod 25), bo to potrebno obdržati. Tedaj se še vedno držite principov zdrave prehrane, jejte vse, vendar manj ter vzdržujte telesno kondicijo.

predvsem ne jejte HRENOVKE….le te so polne nezaželjenega holesterola…..jaz vam priporočam,da uživate čim več soje in sojinih jedi….SOJA vsebuje vse glavne aminokisline (beljakovine) in dokazano znižuje holesterol….uživajte sojin sir-TOFU….svežo sojo,sojine kalčke…….in veliko zelenjave in sadja…..uživajte polnozrnat kruh,kar pomeni kruh iz cele zmlete pšenice,brez dodatkov semen….vprašajte v trgovini,če imajo takšen kruh….namreč veliko pekarn goljufa in med belo moko meša pražen ječmen,kavni nadomestek…v bistvu pa je to beli kruh……veliko se gibajte…
kar pa je najvažnejše,vsak dan si izračunajte vnos kalorij in ne pojejte manj kot 1500 kalorij,kajti če boste zelo malo jedli,se bo vaš metabolizem upočasnil in rezultati bodo še slabši,da vam ne razlagam na dolgo….jejte ribe,predvsem morske in še enkrat sojo in tudi žitarice in rjavi neglaziran riž…izogibajte pa se ostalemu mesu….garantiram vam,da boste shujšali in znižali negativni holesterol (maščobe)……
naredite si jedilnik in se ga dosledno držite…….

New Report

Close