Najdi forum

sure ti pa si naivn:)
se vsak moski, ki me je povabu na kavo se je izkazu za….
a ves kako je ce je 10 moskih takih zakaj bi bil 11 drugacen morda pa je..heheh

seveda je chatkanje cist normalna stvar, se strinjam tale tvoj zadn post je res na mestu ni kej

prejsni so se mi zdeli pa malce drugacni:)

moje drugo ime je naivnež)
ampak vseeno močno dvomim v tvojo trditev da se je še vsak moški ki te je povabil na kavo izkazal za f…fehtarja, konec koncev je mene že veliko žensk povabilo na kavo in le redkokdaj sem imel občutek da se za tem skriva kaj več, no včasih se tud je in takrat sem vedno rekel ne) no skoraj)

flashgordon

Nihče ne pravi, da se ne sme pogovarjat z drugimi nasprotnega spola, ampak smo v tem primeru videli (preberi še enkrat prvi post), da je avtorica dobila občutek, da osebki gredo že čez mejo normalnega chatanja.

To je vsa poanta.

Vse postaja že zelo osebno. Že gre čez meje prijateljskega.

Mislim, da gre v teh primerih za ljudi, ki ne vedo in nimajo nekega občutka kje so meje kakšnega odnosa. Vsak odnos ima svoje meje, zato pa lahko rečemo, da ti je nekdo prijatelj, nekdo pa partner, nekdo starš in nekdo samo znanec.

Obstajajo meje partnerskega odnosa, obstajajo meje prijateljskega odnosa, obstajajo meje odnosa s sodelavcem, s kolegom, meje pri odnosih do sorodnikov itd…

Če imaš prijateljico se lahko odnos spremeni v kaj več. Kako? Tako, da se spremenijo meje prijateljskega odnosa in odnos postane partnerski.

Kar se pa tiče spolnosti: mislim, da je zelo jasno, da če greš pogledat na kakšno spletno stran, kjer iščejo spolne usluge boš opazil vsaj 5 krat več moških kot žensk. In še to so v rubriki ženske dodane s strani administratorjev, zato, da se promet na strani poveča.

Ni problem v sami spolnosti. Problem je v odnosu spolnost-oseba. Spolnost je pri mnogih na prvem mestu, šele potem človek s katerim seksaš.
Pri mnogih moških je na prvem mestu seks in ne odnos do nasprotnega spola iz katerega seks izhaja. To ženske občutijo in jih prizadane. Zato pravijo, da moški mislijo samo na seks, ker želijo točno to povedati, da si moški želijo samo njihovih teles in ne njih samih.

vezanega, ki se zdaj za hrbtom dopisuje s tabo, potem je velika verjetnost, da bo delal s tabo enako.

Ni tako. To je ena od poti za novo večno skupnost.

Lahko se zgodi, da iz tega nastane kaj lepega. Seveda. To pa zato, ker v trenutni zvezi nisi s srcem, v naslednji pa lahko da si.

Ampak lepota je tam, kjer je srce. Če si v zvezi s srcem, potem ni zahrbtnih dejanj. Potem ni iskanja novega partnerja. Ker bistvo odnosa je srce.

Če pa trenutno deluješ zahrbtno, potem deluješ nepravilno. Zakaj vztrajaš z nekom in ga imenuješ partner, če nisi s srcem pri odnosu?

Če spoznaš, da trenutni partner ni zate, ga pusti. Potem pa išči naprej. Takemu človeku bi jaz bolj zaupal, kot pa nekomu, ki trenutnemu partnerju dela za hrbtom. Res misliš, da bo tak spoznal da ne ravna pravilno in bo s tabo ravnal odlično?

Kakor nekdo ravna z drugim, obstaja VELIKA VERJETNOST, da bo tako ravnal tudi s tabo. Čisto verjetno ali ne? Ni nujno, ampak je velika verjetnost.

Potem pa, če tako verjameš dajmo nasvet zaplankani. Zaplankana: ti si res zaplankana. Te osebe, ki imajo punce pa se s tabo dopisujejo so nesrečni v svojih partnerskih odnosih. Ne znajo živeti s trenutnim partnerjem, ampak velika večja verjetnost je, da je problem v njihovih partnerjih. Njihove punce so zelo slabe, glede na to, da ti moški iščejo samske in ostale punce na internetu. S temi fanti je vse v redu. Ne bodo te ranili. Ne bodo delali tebi za hrbtom, kot se bojiš. To so ljudje, ki jim je vredno zaupati. Zato, zaplankana, glede na zgornji komentar, zakaj se ne dobiš z enim od njih in mogoče boš spoznala nekoga, ki bo s tabo v “večni skupnosti”. Nikoli se ne ve…
Zato zaplankana, nehaj razmišljati tako negativno na te osebe. Ampak jim daj šanso.

Lahko se zgodi, da iz tega nastane kaj lepega. Seveda. To pa zato, ker v trenutni zvezi nisi s srcem, v naslednji pa lahko da si.

Ampak lepota je tam, kjer je srce. Če si v zvezi s srcem, potem ni zahrbtnih dejanj. Potem ni iskanja novega partnerja. Ker bistvo odnosa je srce.

Če pa trenutno deluješ zahrbtno, potem deluješ nepravilno. Zakaj vztrajaš z nekom in ga imenuješ partner, če nisi s srcem pri odnosu?

Če spoznaš, da trenutni partner ni zate, ga pusti. Potem pa išči naprej. Takemu človeku bi jaz bolj zaupal, kot pa nekomu, ki trenutnemu partnerju dela za hrbtom. Res misliš, da bo tak spoznal da ne ravna pravilno in bo s tabo ravnal odlično?

Kakor nekdo ravna z drugim, obstaja VELIKA VERJETNOST, da bo tako ravnal tudi s tabo. Čisto verjetno ali ne? Ni nujno, ampak je velika verjetnost.

Potem pa, če tako verjameš dajmo nasvet zaplankani. Zaplankana: ti si res zaplankana. Te osebe, ki imajo punce pa se s tabo dopisujejo so nesrečni v svojih partnerskih odnosih. Ne znajo živeti s trenutnim partnerjem, ampak velika večja verjetnost je, da je problem v njihovih partnerjih. Njihove punce so zelo slabe, glede na to, da ti moški iščejo samske in ostale punce na internetu. S temi fanti je vse v redu. Ne bodo te ranili. Ne bodo delali tebi za hrbtom, kot se bojiš. To so ljudje, ki jim je vredno zaupati. Zato, zaplankana, glede na zgornji komentar, zakaj se ne dobiš z enim od njih in mogoče boš spoznala nekoga, ki bo s tabo v “večni skupnosti”. Nikoli se ne ve…
Zato zaplankana, nehaj razmišljati tako negativno na te osebe. Ampak jim daj šanso.[/quote]

Jonson, zdaj si me pa celo nasmejal 🙂
Vidim, da se zelo poglabljaš v to temo in se strinjam s tem kar si zgoraj napisal (odštela bom zadnji odstavek).

Zdaj sem začela nekaj ugotavljat v vsem tem mojem dopisovanju s samskimi ter oddanimi.
Nisem ravno tip človeka, ki po 3 stavkih že reče: “dajva se spoznat!” Neko vsaj okvirno predstavo si moram o sogovorniku prej narediti, da ga lahko vidim še v živo. Zato tudi kar malo otrpnem, ko me začnejo dobesedno silit k temu, da se srečamo. Takrat me kar vse mine.
Ker kot sem omenila, gor nimam slike, na kateri se me dobro vidi, je tu še en moment. Komaj me nekdo ogovori, že želi videt celo galerijo mojih slik, češ na oni se me ne vidi dobro. Sami niso skoraj nič boljši, a glavno je, da se razkažem že prej, preden sploh rečem “živjo”.
Tako, to sta zdaj 2 stvari, ki se pojavljata in me motita, da me že po nekaj besedah mine spoznati človeka. In tukaj je tudi 1 resnica: samski, ki sem jih srečala gor, hočejo takoj slike in se srečat. Oddani, za razliko, nočejo ničesar, ne srečanja in ne slik.

Tako, da konec koncev ne izključujem možnosti, da gre pri katerem od teh tudi le za pogovor kot je rekel flashgordon. Mogoče res to pogrešajo v svoji zvezi. Vsaj za enega vem, da punca nima časa, ker je cel dan v službi. Sicer pa konec koncev menim, da je to še vedno stvar dveh, ki sta v zvezi, da spregovorita, se pogovorita, se razideta, če ni več skupnih interesov, ljubezni. Tole tipkanje oddanih je mogoče res nek beg pred pravimi problemi, ki jih imajo za rešit.

mislim, da vsakdo ve, da je ljubezen minljiva. to vemo vsi že iz predhodnih dogodkov v našem življenju in ni razlogov, da v zakonu ne bi bilo tako.

človek je edino živo bitje, ki misli in sama človeška misel pogojuje, da tudi DELA. skoraj edini način dela v 95% je ekonomično in ne jalovo delo. torej človek je predvsem ekonomično bitje in v krizi (lakoti) pokaže svoje …….(danes tu tajkunčki izkoriščajo naše in tuje delavce za 400 €/mesec….in to je samo preživetje)
delo mu omogoča pogoje za normalno življenje in ne sanjaška ljubezen.

ekonomija sili človeka v skupnost, ljubezen je samo začimba, ki skriva osnovo.
“skupnost-zakon” je skupek odnosov (delo, sex, prosti čas) in fino je, da so v večini kompatibilni, vendar popolnoma ne morejo biti in nikoli ne bodo, saj so čas, okolje in geni dali ton vsakemu drugače.

razliko kompatibilnosti odnosov (neki manjak), ki mu manjkajo bo človek vedno iskal, saj je ne more dobiti na enem mestu in jih tam zaradi različnih predhodno omenjenih vplivov ne bo dobil, dobi jo lahko v širšem okolju, ki ga obkroža in še to parcialno, nekaj tu, nekaj tam, torej nekaj od tebe, nekaj od onega, tretjega.

ni enega modela, za “jasnost sveta” in razjasnjevanje odnosov, so različni in razlike vedno bodo.

znano je, da se mnogo prostitutk samo pogovarja s “klienti” in ti ne potrebujejo spolnih odnosov, torej si tudi s pogovorom “jasnijo svet”.
….in še tu je možnih več variant, pa se mi ne da pisat in se lahko sklepa.

v bistvu jasnosti nihče ne razume in to zato, ker se človek z vsako uro vsakim dnem, tednom, tednom, mesecem, letom …..pojavlja v novih drugačnih situacijah, ki jih ni srečal in se z njimi mora soočiti, neodvisno od predhodnjih izkušenj (let), ki jih ima.

by

((((((( – : – )))))

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

mmmmmm, “kak lepo risaš”.

Ma šur de! A pa ti veš, NorTON, da je to čisto res, kar sem ti želela s tem povedati, čisto sto procentov res !!! :-))))

Ha, ha, ha, kako si me nasmejal s tem “kak lepo risaš”, ej, prav slišala sem te !

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

S tem se ne bi strinjal v polnosti.

Osebnostna ljubezen je minljiva, ekonomična in egoistična.

Ljubezen iz srca je (iz perspektive osebnosti) večna, nikoli ne neha in je popolna.

Človekova osebnost se spreminja, ampak človekova duša se ne. Duša ostaja ista, popolna.

Ko govorim o ljubezni potem govorim o ljubezni iz srca (iz duše). To ni pravljična ljubezen, to je REALNA ljubezen. Pravljična je iz vidika egoistične, ekonomične osebnosti, ki ni sposobna ljubiti na tak način.

Živimo v svetu, kot si ga opisal. S tem se strinjam. Ampak tudi ta svet se spreminja, ker je podvržen entropiji in času in smrti.

Namen tega sveta je, da se skozi njega izrazi ljubezen duše. Zato smo na zemlji. Zato trpimo, ker nam vlada izključno ekonomija, ki je brez tiste prave ljubezni.

Kdor nima duše pred očmi, ta živi pesimistično v coni smrti. Ker smrt vsakega doleti. Kdor pa gleda na dušo in se jo trudi izraziti, živi bolj optimistično in mu smrt nič ne more, ker duša ni podvržena zakonu entropije.

Delo in služenje (služba) je narava delovanja duše. Duša služi in ji ni težko iz ljubezni kaj narediti za sočloveka. Medtem, ko osebnost misli samo nase in ker je podvržena zakonu ekonomije (minimalni vložek, maksimalni izkoristek) zato egoistično izkoristi ostale ljudi, ki delajo za mali denar.

In ker je duša iz vidika osebnosti večna in popolna zato obstaja jasnost pravilnih odnosov. Duša ve. In ker ne mine je edina realnost. Tisto kar mine je samo iluzija… zato ker zdaj je, jutri več ne.

Duša jasno ve kaj hoče… njen cilj je jasen. Le osebnosti ta cilj ni jasen. Iz vidika osebnosti je jasnost duše fragmentirana. Iz vidika duše je njena jasnost ena sama.

Etiko si nihče ne more lastiti, nobena osebnost, nobena organizacija. Etika je izraz duše, ki se izraža skozi srce človeka.

Ljubezen zato ni utopija ali neka začimba. Ljubezen je edina realnost in gonilo evolucije. Le da živimo v času, ko ni izražena kot bi lahko bila.

Zaplankana, nisi ravno zaplankana a eden od korakov k osebnostni zrelosti je tudi spoznanje, da so ljudje preračunljivi, tudi pokvarjeni.

Facebook in podobno je eden izmed načinov spoznavanja in komunikacije, saj v realnem svetu preživimo večino časa v službi in ostalimi obveznostmi, “srečujemo” se le z avtomobili….ni veliko možnosti spontanega spoznavanja in ljudje se danes v veliki meri poslužujejo spleta.

**************************************** V resnici mi nisi mar ti, ampak vznemirjenje, ki ga občutim ob tem ko te ljubim. (Anthony de Mello)

mislim, da vsakdo ve, da je ljubezen minljiva. to vemo vsi že iz predhodnih dogodkov v našem življenju in ni razlogov, da v zakonu ne bi bilo tako.

človek je edino živo bitje, ki misli in sama človeška misel pogojuje, da tudi DELA. skoraj edini način dela v 95% je ekonomično in ne jalovo delo. torej človek je predvsem ekonomično bitje in v krizi (lakoti) pokaže svoje …….(danes tu tajkunčki izkoriščajo naše in tuje delavce za 400 €/mesec….in to je samo preživetje)
delo mu omogoča pogoje za normalno življenje in ne sanjaška ljubezen.

ekonomija sili človeka v skupnost, ljubezen je samo začimba, ki skriva osnovo.
“skupnost-zakon” je skupek odnosov (delo, sex, prosti čas) in fino je, da so v večini kompatibilni, vendar popolnoma ne morejo biti in nikoli ne bodo, saj so čas, okolje in geni dali ton vsakemu drugače.

razliko kompatibilnosti odnosov (neki manjak), ki mu manjkajo bo človek vedno iskal, saj je ne more dobiti na enem mestu in jih tam zaradi različnih predhodno omenjenih vplivov ne bo dobil, dobi jo lahko v širšem okolju, ki ga obkroža in še to parcialno, nekaj tu, nekaj tam, torej nekaj od tebe, nekaj od onega, tretjega.

ni enega modela, za “jasnost sveta” in razjasnjevanje odnosov, so različni in razlike vedno bodo.

znano je, da se mnogo prostitutk samo pogovarja s “klienti” in ti ne potrebujejo spolnih odnosov, torej si tudi s pogovorom “jasnijo svet”.
….in še tu je možnih več variant, pa se mi ne da pisat in se lahko sklepa.

v bistvu jasnosti nihče ne razume in to zato, ker se človek z vsako uro vsakim dnem, tednom, tednom, mesecem, letom …..pojavlja v novih drugačnih situacijah, ki jih ni srečal in se z njimi mora soočiti, neodvisno od predhodnjih izkušenj (let), ki jih ima.

by[/quote]

ma….moram napisat: RES dobro pisanje!!!

tole si bom nekam shranila 🙂

**************************************** V resnici mi nisi mar ti, ampak vznemirjenje, ki ga občutim ob tem ko te ljubim. (Anthony de Mello)

Sarah5 – v vednost da je bilo tvoje prejšnje sporočilo skrito, razlog pa ti je menda jasen.

pretiravaš

**************************************** V resnici mi nisi mar ti, ampak vznemirjenje, ki ga občutim ob tem ko te ljubim. (Anthony de Mello)

pretiravaš[/quote]

Morda. Sem pa siguren da ti takega etiketiranja, kakršnega si namenila dotičnemu, ne bi bila vesela. Njegov način pisanja je pač tak, ni pa žaljiv do nikogar. Toliko o tem.

Meni je iz več koncev priletelo, naj se prijavim, pa sploh nisem razumela kot iskanje partnerjev, saj tisti, ki so mi poslali vejo, da sem out of topic. Nimam časa viset gor, drugače pa mogoče pozimi pogledam, kaj se dogaja.

kaj vem Jonson, saj te preberem, občutim pa tvoj odmik in beg od stvarnosti in nočeš spoznati teh meril stvarnosti. človek dela samo zato ker misli in dokler bo delal ne bo svoboden in nikoli ne bo. EKONOMIJA je gensko naseljena v vsakem človeku in ta postavlja merila, saj človek kot tak nima predstave o ničem, ne o času in ne količinah in je z mislijo omejen.

svoj pravi bes bo človek, neodvisno od duše pokazal, ko se, ali ko se bo ekonomija okoli njega sesuvala, postal bo (malo karikirano) zver, da bo preživel. v bistvu je ekonomija STRAH, ki pogojuje preživetje.

etika je produkt človekove misli in ne duše, v bistvu je etika filozofska “izmišljotina”, ki se je v človeku naseljevala z razvojem razmišljanja.

Edina popolna človeka na zemlji sta bila Adam in Eva v raju.
Po storjeni napaki, prestopku, je njuna popolnost izginila. Postala sta podvržena grehu in taki smo, kot njuni potomci, vsi kdajkoli živeči na zemlji.
Imamo pa vest in spoznanje Božje besede po kateri imamo možnost biti znova popolni na novi zemlji.

Se strinjam, da je Jonson že tako prežet z duhovnim, da SE ZDI eteričen in ne čisto ‘od tega sveta’.

Še posebno je to očitno, ker se večina njegovih sogovornikov z vprašanji duše ne ukvarja (ali sploh ne ali pa vsaj ne toliko kot on). Ti tako svet vidijo predvsem skozi prizmo trenutne osebnosti. In to pomeni, da na njihovo sliko sveta vplivajo predvsem priučeni vzorci razmišljanja, trenutni ali stalni vplivi iz okolja, lastni notranji boji in razčiščevanja, številni nezavedni porivi … in v tem ‘bojišču misli, čustev in nagonov’ se etika res ZDI le ‘izmišljotina’, kar je – po mojem mnenju – daleč od resnice.

In, ne zamerita: Tudi meni se kaj samo zdi in ko vaju berem, se mi zdi, da se – norTON in Jonson – na nek način dobro dopolnjujeta (čeprav se zdi, da se izklučujeta). Eden je zelo zemeljski in mu manjka le še nebo, drugi je eno samo nebo in mu manjka le še prizemljenosti. Po moje se bosta slej ko prej srečala na sredini. Le vprašanje časa …

New Report

Close