Najdi forum

NE-POZOREN PES

Pozdravljeni !
Mi lahko kdo svetuje kakšnega dobrega učitelja psov, kateri bi bil pripravljen (seveda za denar) mojega psa malo vzeti v roke.Namreč moj pes ne zdrži pozornosti, ves čas misli na vse drugo samo na komando ne.
Primer;
VLEČE-so mi svetovali, naj ga odvadim tako, da vedno ko bo potegnil spremenim smer-ampak dosledno…no jaz to počnem, ampak se jaz prej naveličam kot pes.Drugo so mi svetovali, naj se ustavim,pes pa naj gre nazaj-okrog mene in sede poleg mene-VSE TO NAREDI, ko se ustavim pride takoj k meni,okrog mene in sede vštric mene, vendar ko greve naprej spet vleče,jaz se ustavim,on k meni………in tako lahko delava celi teden, pa bo vseeno vlekel. Drugič:
SKAČE po meni ko pridem domov-so mi svetovali, naj ne vstopim, dokler ne sede…no jaz sem ga na to navadil, da takoj ko skoči zaprem vrata in imam samo priprto špranjo, tako da vidim, da se je vsedel, potem zahtevam da tako POČAKA, ko zaprem vrata pa hop na mene.Skače od veselja, ker sem prišel in se dolgo časa ne umiri, leta okrog mene in skače po meni.No zdaj sem obral drugo taktiko in sicer ne zahtevam več da sede, ampak takoj vstopim -grem v dnevni prostor,on za mano, potem pa zaprem vrata in mora tam počakat (po notranjih vratih pa ne skače)…skratka, lahko bi še našteval, ampka dejstvo je, da si nobene stavri ne zapomni in ne upošteva, mislim, da ni sposoben koncentracije in je en velik ŽIVEC ves čas v gibanju-veliko hrane zaužije pa je suh, ker ima brencelne v riti-mi tako rečemo ker je ena velika tečka.
No če kdo lahko kako pomaga, ali pa da kakšen nasvet iz lastnih izkušenj, kako je rešil podoben primer, lepo prosim naj napiše !!!

Proti vlecenju preverjeno pomaga tudi ustavljanje sploh v kombinaciji s spremembo smeri, ce ne deluje, bi si skoraj upala trdit, da si premalo vztrajen/na.
Proti skaknju pa magicno deluje dvignjeno koleno (ko vse drugo zataji) v kombinaciji z ignoranco.

Kaj pa vem … meni je pa veliko lažja metoda to, da s psom vadiš pozornost. Da ga nagrajuješ, ko te gleda. To z ustavljanjem … vzame veliko preveč časa in živcev, jaz sovražim neprestano ustavljanje na sprehodu.
Je pa tako, da moraš čas pozornosti psa podaljševati postopoma. Če danes zahtevaš od njega, da se usede in sedi 2 sekundi, ne moreš pričakovati, da bo jutri sedel 10 minut.

spela, ta z ustavljanjem je delovala na kuzku, ki ga nisem imela ze od nekdaj, ker je vse ostalo zatajilo. Ko me je pogledal sem ga nagradila in dolgo casa sva rabila, da se me je naucil pogledat. Je mukotrpno, ker se pes pod prisilo ustavi, gleda vse okoli kot bebav in ga niti priblizno ne zanima kaj hocem od njega ampak to kako bo se kaj povohal in vse kar strli 10cm iz tal markiral, ampak se izplaca, ce ne gre drugace torej, jaz bolje nisem znala, nisem noben ekspert 🙂

Pozornost se gradi postopoma. Najprej vadita v mirnem okolju, potem pojdita v bolj “moteče”.
Proti vlečenju definitivno pomaga ustavljanje, vendar moraš delati prav in dosledno. Vedno ko se vrvica napne, se ustaviš, in takoj ko popusti vrvico, greš naprej. Tako se bo naučil, da napreduje le, če gre na popuščeni vrvici. Pri tebi se je pa očitno naučil oz. si ga naučila, da ko se ustaviš, mora pridet k tebi, okoli tebe, se usesti, ne ve pa, da od njega želiš, da lepo hodi zraven. To boš dosegla edino tako, kot sem ti napisala. Če pa bo še preveč vztrajen, pa pomnaga obračanje v kontra smer. Torej takoj ko napne vrvico, se obrneš v kontra smer in ga pelješ dejansko še bolj stran od cilja.

In kar je pri vsem še najpomembneje: nagrajuj ga, ko dela prav: ko te gleda, ko ne vleče vrvice … sicer ne more vedeti, kaj od njega dejansko pričakuješ. Lahko ve, česa nočeš, ne ve pa, kaj želiš.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

Proti vlečenju:
1. Obvezno šola in doma vsak dan vasj 15 do 30 minut “domčih nalog” – vaje poslušnosti v različnih okoljih
2. Ustavljanje in sprememba smeri, kot je že bilo opisano
3. Halti. Če pes drugače ni nervozen ali plašen, je halti lahko prava stvar pri navajanju na spodobno hojo.
4. Več gibanja. Kadarkoli je mogoče, sprehod krepko podaljšaj. Ali pa pred sprehodom nekajkrat vrži žogico, da pes “skuri” odvečno energijo. Utrujen pes ima ponavadi manj želje po vlačenju.
5. Nagrade. Nagrajuj lepo hojo, nagrajuj pozornost… Od začetka naj bodo pleg pohvale tudi materialne nagrade (priboljški). In nič naj ti ne bo nerodno na ulici pohvaliti in ngraditi. Gre za tebe in tvojega psa in naj te ne brigajo mimoidoči.

Proti skakanju:
1. Ignoriranje. Proti psu se obrneš z bokom in gledaš stran.
2. Komolec ali koleno – kadar je nujno iz varnostnih razlogov, da ti ne zbije zob ali ne uniči obleke.
3. Ko se uspe umirit, pohvališ in nagradiš.
4. Šola in vaje poslušnosti
5. Če imaš možnost (če nisi v bloku), spusti psa takoj ven oz. pojdi z njim, da lahko na večjem prostoru da duška svojemu navdušenju.

Sploh ne krtitiziram. 🙂

Pravim le, da ta metoda ne bo delovala pri vseh psih in pri vseh lastnikih. Jaz osebno bi prej izgubila živce. 🙂
Ravno zaradi tvojega zadnjega stavka: pes se ustavi, ker naprej ne gre več, ampak on ne dojame, zakaj – oziroma to dojame čez toliko poskusov, da se jaz prej naveličam. 🙂

Samo ena stvar je narobe…

Tole.

Lepa hvala vsem za sodelovanje in vaš trud.Lahko pokometrirate še dejstvo, da se meni zdi, da pes skuri vso energijo ki jo prejme skozi hrano (veliko poje) z nenehnim gibanjem.Imamo ga v hiši in ves čas hodi za nami (vsak dan gre na sprehod breu izjeme (dež,sneg) najmanj 5 km, res pa je da ga ne spustimo več brez vrvice, ker jo stisne k sosedovi psici.Še to, strašno je nezaupljiv,po drugi strani pa se mi zdi da boječ.Nima slabih izkušenj, ker ga nikoli nihče ni tepel ali kaj podobnega, vendar pa če naleti na kaj novega se le s težavo približa in ovoha, poleg pa se ves trese-primer, sem kupil novo karjalo in je potreboval dosti časa, da se ji je približal,jo ovohal, zraven pa se trese…sva na sprehodu naletela na cajno-košaro pleteno,ki jo je nekdo pozabil ob cesti, ali pa je komu padla iz traktorja -se je kar ustavil in potem zelo previdno približal,vohal in se tresel, ali pa npr. na nekem vogalu ovohuje travo (verjetno jo je kakšen pes polulal) voha in se strese, na koncu pa še on polula…je črne barve in opazili smo, da ima pri 2 letih že precej sivih dlak, kar bi morda pomenilo, da je “živčen”…kaj pravite ?

Jaz imam prav tako psičko. NIma slabih izkušenj a je zelo prestrašena. Na sprehodih se obnaša enako. Vleče kot neumna, laja na pse in ljudi, ko pridejo blizu, vleče še bolj in se jih ogne v velikem loku. Vem, da se tako obnaša iz strahu. A nimam pojma kaj jo je tako prestrašilo. Poskusila sem že vse mogoče, a ne pomaga.
Če se tudi vaš trese, je to sigurno iz strahu.

Najprej bom ponovila:

Samo ena stvar je narobe…
Citiram:
DOBER PASJI UČITELJ
…ampak se jaz prej naveličam kot pes.
Tole
.

Mi je nekako izpadlo iz prejšnjega sporočila. Vztrajnost in doslednost, doslednost in vztrajnost… Nobene grobosti, nobene hude prisile, samo bolj trmast moraš biti od psa.

Kar se tiče plahosti, je pa odpravljanje oz. zmanjševanje kar dolgotrajen postopek. Vedno, ko naletita na kaj “groznega”, dovoli psu, da si počasi ogleda in ovoha. Če se zadevi približa, ga pohvali. Lahko tudi najprej sam stopiš zraven. In tako vedno znova. V nekaj letih bo spoznal že toliko različnih stvari, da ga bodo vedno manj metale iz tira.

Čeprav… po opisu se meni bolj zdi, da se pes “trese” zaradi intenzivnega vohanja. 🙂

In ne, pes ni osivel od skrbi. Bele dlake so čisto navadne bele dlake, tako kot so črne črne, rjave pa rjave. Barva dlake se lahko z leti nekoliko spremeni, lise ali posamezne dlake lahko postanejo bolj ali pa manj opazne. V glavnem, čisto nič narobe.

Jaz pa imam čistokrvnega črnega kodra, starega 5 let. Po glavi in bradi je že čisto osivel. Mislim, da malo prehitro za svoja leta. Res pa je, da je bolj živčne narave in že večkrat mi je kdo rekel, da je tako hitra osivelost posledica le-tega.

Pajade…

Ja, več ljudi je že to reklo, da pa drži, pa tudi jaz dvomim. Čeprav mislim, da bi s sivo barvo še lahko nekaj let počakal.

Starostna sivina se pri psih najprej pokaže na brkih. Pasji dedki nimajo bele glave in bele brade kot dedek Mraz. :-)))

Če tudi od starosti ni, potem pa tega sploh ne razumem. Ker je črn. V rodovniku lepo piše barva: črna. Zdaj je pa že kot marmornati kolač :)))

Pri 5-ih letih malo sivine ni nič nenavadnega 🙂

ENA NIKA, ko sem prebral tvoj odgovor, sem prepričan da bo kar držalo to kar si napisala, ker v bistvu ga nima biti česa strah, ker nima nobene slabe izkušnje, razen pri vzrediteljih je lahko kaj “fasal” ker sem ga dobil ko je imel 5 mesecev.
Lepa hvala vsem za sodelovanje.

Od kerega norca je pa to , da se mora pes ob lastnikovem prihodu domov po dolgih urah še vsest, preden sploh dobi kontakt od lastnika???
Ko pridem jaz domov, samo da odprem pesjak, začneva takoj letat okol, skakat, palce grist, žogico iskat,…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Jaz sem tak norc, da vsi trije psi počakajo, da najprej čik skadim, pa se preoblečem, pol se pa naprej menimo. Pač si ne znam predstavljat, da bi morala bit po xxx urnem delavniku pri volji, da po meni skačejo vsi psi in mački, pa po možnosti še kače. Najprej se preoblečem, se pogovorim s hčerko, pol so na vrsti živali. Če ne drugega, ne hodimo vsi v službo v trenerki in supergah…

New Report

Close