Najdi forum

nakup skobčevke

Pozdravljeni,

odločam se za nakup skobčevke.Zelo si želim eno skobčevko ampak ne vem ali bi bilo bolje imeti eno ali dve.

hvala za vašo pomoč

Če si začetnik ti svetujem nakup ene skobčevke. Še pred nakupom si preberi kako knjigo. Svetujem ti tudi, da ptico nabaviš pri rejcu in ne v zooo trgovini.

okey,hvala

ali mogoče kdo pozna kakšne rejce skobčevk v okolici ljubljane??

Vem da je društvo za rejo in vzgojo ptic v Vrhniki, tako da malo poguglaj

Živio
Želim si papigo skobčevko. Imela sem jo že in vem kako skrbeti zanjo. A mi lahko nekdo pove kje v Velenju so rejci, ker sem jaz tudi iz Velenja. Koliko stanejo skobčevke pri rejcih? V zoo trgovinah so skobčevke okoli 20-22 €.

Za odgovor se Vam v naprej zahvaljujem .

jz sm v zooticu kupila parčekk..zanima me kko nej ju spravim na prst….imam ju že mesec in ju še nisem spustila ker nevem kko nej ju spravim nazaj v kletko….
>bona< žal nevem kje bi bil kakšen rejec v velenju...vem pa da so skobčevke od 15evrov dalje do ene 25evrov..ročno hranjene skobčevke pa so okoli 60evrov..in priporočam ti da vzameš 2 skobčevki saj bo eni sami zelo dolgčas...
Za odgovore se Vam v naprej zahvaljujem.

Dober dan

Jaz bi pa Vas nekaj vprašala sem včeraj kupila samčka skobčevko . Pa me nekaj zanima zakaj noče jest.

Za odgovore se Vam v naprej zahvaljujem.

Pozdravljeni
Moja skobčevka tudi na začetku ni hotela jesti, klicali smo v trgovino in so rekli, da je morda stres.Še vedno ni jedel in ni pil ..šli smo k veterinarju in nam je rekel, da je osamljen in da zato noče jesti….Rekel nam je, da bi bilo najbolj pametno da mu kupimo samičko.In ko smo jo kupili je začel jesti..Toliko, da vam priporočam , da mu kupite samičko.Seveda je vaša odločitev, čeprav naj bi skobčevke golili saj v paru..In če slučajno poslušate mite o tem , da če je eden govori , če sta dva pa ne, to ni res..Mojega imam malo več kot mesec in že reče:ja in kaj…
je pa seveda vaša odločitev!!!

kje lahko najdem kletke

V vseh trgovinah z živalimi, pa v kakšni kmetijski trgovini

jaz jo imam doma….

1. tega ne vem
2. da je mlada izves tako da nima belorumene obrobe okoli oci…( da ima ciste crne oci)
3. ja saj se drugace ne bo pocutila varno

http://www.youtube.com/user/skobcevke

Rejec v Novem mestu ^^

samo popravljam videz foruma zaradi predolgega nicka.

kako skrbiš za papagaje???

Živjo!
Pred kratkim sem ugotovila, da je moj parček skobčevk zvalil jajce. Nekoliko sem zaskrbljena, saj nimam veliko izkušenj, ter zato saj ko sem imela v roki valilnico se mi je jajce nekoliko premetavalo. Ali bi me to moralo skrbeti?. Pa se to. Papagaji so mi izvalili samo 1 jajce. Je to narobe? Ali mi lahko kdo prosim pomaga ?
Tukaj so naslednja vprašanja:
– koliko časa poteka valjenje?
– moje skobčevke niso uporabile potrebne stvari za podlago v valilnici. Bi me moralo to skrbeti?
– se lahko samo iz enega jajca kaj izvali?
– kako ugotoviš, če sev notranjosti jajca vse pravilno odvija ( ali je možnost, da se nič ne izvali ?)
– kaj naj dajem mladim izvaljenim skobčevkam za jest?
– ali moram kupiti kakšno posebno podlago za valilnico?

Že za v naprej se vam zahvaljujem za odgovore!

Iz enega jajca se lahko izvali en mladič. Če se je jajce premučkalo, se ne bo izvalilo nič. Tretji dan valjenja lahko jajce presvetiš, da vidiš če je oplojeno http://www.youtube.com/watch?v=5TVSgApaqAA Nekako tako zgleda četrti dan pri kokošjem jajcu. Vidiš žile in razvijajoče se zarodek. To narediš v temi s svetilko, ki je na mobitelu gre fajn.

Zahvaljujem se za odgovor!
Danes sem odkrila še eno novo jajce! Sem zelo vesela. Imam še eno vprašanje. Zakaj je samička opravljala večjo potrebo kot ponavadi, in zakaj je imela bolj roza iztrebek? Pa še to. Ali se pri jajcu štejejo tudi razne žilice (v notranjosti jajca), da bi izvedela ali je jajce dobro oplojeno.
Lp.

Jajce je oplojeno ali ni. Tu ni drugačne možnosti. Štetje žil?? Samica bo zdaj znesla okrog 4-8 jajc, ki jih bo valila 18-20 dni. Koliko skobčevk pa imate? Koliko samcev, koliko samic?

Imam samo en par skobčevk. Torej en samec, ena samica. Moj oče pravi, da je jajce oplojeno, a bi se podrobneje pozanimala.
Lp.

New Report

Close