Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija naglušnost – adenoidektomija in mirigotomija

naglušnost – adenoidektomija in mirigotomija

Živjo,

moj sin je star 4,5 let in je v petek dobil diagnozo obojestranska kondutivna naglušnost do 4o dB in predlog njegovega zdravnika da opravi ta dva posega, vendar ne želim biti pametna niti modrovati, rada bi le vprašala, koliko so zanesljivi ti testi za sluh. prijateljica ima hčerko ki je naglušna do 3odB in mi pravi, da moj sin super dobro sliši. ko sva bila na pregledu je pregled opravila sestra, zdravnika niti ni bilo in nam je brez da bi malega pregledal pregledal poslal to diagnozo. na ORL sva pa šla samo zato, ker ima mali večkrat vnetje ušesa, s sluhom pa nikdar nismo in še danes ne zasledimo da bi bilo kaj narobe – pogovarjamo se v normalnem tonu, zvečer sliši čričke tudi če je okno zaprto, včasih s sestrico kaj šepetata in mali vse sliši in dvomim v diagnozo. pred pol leta ko so mu preverjali sluh je imel 100% sluh in sedaj pa to. zanima me, če lahko pred posegi zahtevam vnovičen pregled sluha oziroma koliko zanesljivi pa so tile pregledi?
aja, ko so mu prvič pregledali sluh je bil sam v kabini, in je lepo dvigoval roko, sedaj sem bila jaz poleg in sem sedela z njim in se je igral z mojo majico, pa za roko me je božal, zaspan je bil in sploh ni roke dvigoval, ampak ga je sestra spraševala in je kimal z glavico – včasih se mi je samo smejal in niti ni registriral sestre.

hvala za odgovor

New Report

Close