Najdi forum

Včeraj zvečer sem v svoji kleti našla gnezdo muck, stare so verjetno nekaj dni. Mama je pri njih, mislim da večino časa, vsaj zvečer in zjutraj je bila. O mucah veliko ne vem, imam pa psa in me zanima kaj sedaj. Naj hranim mamo, počakam da zrastejo, jih bo prestavila,…??? Če bojo slučajno odraščale “pri meni” bi jih potem rada oddala, mislim da so 4, ampak nisem prepričana. Svetujte prosim, tukaj pa nimam izkušenj. Če bi se oddajale (ne vem, boste vi povedali) bom prosila vas, na forumu, ker vem da ste dobri ljudje in boste za njih lepo skrbeli – kar se mene tiče to pomeni, da se z mačkom ne ukvarjaš samo, da mu odpreš vrata, kakor po mojem mnenju razmišlja veliko “lastnikov”.
Prosim nasvete! Hvala!!

Maša

Mucke zaenkrat pusti. Oddajaš jih pri 2 mes., ke same jejo. Da ti jih uspe oddati bi bilo po mojem najboljše, mačko pa nujno sterilizirati takoj ko nehajo sesati, ker se bo takoj spet gonila. Lahko je napisati, težje je verjetno narediti. Ampak če mačka ni vaša in si je vaši garažo izbrala za kotenje, bo še prišla. Potem pa si v dilemi, kaj zdaj?

ja, res, mačka ni moja, bom pa poiskala lastnika, če ga ima. Hvala za odgovor. Še tole: je muce težko oddati?? Mislim – dobrim ljudem in ne komurkoli. Bo mačka še prihajala k mladičem, če bomo mi hodili okoli? Klet namreč dnevno uporabljamo…

Obrni se na najbližje društvo proti mučenju živali. Ljubljana: 041 751 722
trbovlje: 040 531 717. Če ne drugače ti bodo pomagali kasneje, ko bo treba mucke oddati.

Če se bo počutila ogoženo bo verjetno odšla.
Muce pa je zelo težko oddati. Teh bogih muc je toliko, samo malo poglej oglase. Tisti srečneži, ki niso čisto vsakdanji grejo male lažje.
Tanja me je spomnila še na to- slišala sem, da društvo včasih plača sterilizacijo. To pa se splača pozanimati.

Se lahko zgodi, da jih bo zapustila??

Zgoi se lahko marsikaj. Več možnosti da jih zapusti je, če se jih boste dotikali. Drugače kolikor je meni znano, jih samo preseli.

Muci daj hrano in seveda tudi vodo.ker sedaj mladicki sesajo in ona rabi vec hrane,da bo imela mleko in ne bodo lacni in cvilili.Malih muck pa ne bozaj oz.ne dotikaj se jih.Vsaj dokler ne bodo sami zaceli laziti okoli in se bolj intenzivno igrat.Muca jih ne bo pustila,ce ne bo prevec ogrozena,kvecjemu jih bo preselila.Zalostno,a je res,da zivali veckrat veliko bolj skrbijo za svoje potomce kot ljudje.Verjetno gre za brezdomo muco.Tudi ljudje,ki zivijo s teboj(starsi)naj bodo seznanjeni s tem,upam da se bodo strinjali in da bodo lahko pri tebi docakali oddajo.Ze zdaj daj oglas,da jih oddajas,(ceprav to lahko storis sele ko so stari 8 tednov in vec),ker se zna zgodit,da bos res dolgo cakala na dobre ljudi,ki jih bodo vzeli.Ali si ze kdaj imela muco?Upam,da ves kako jo hrant in s cim?

Muci daj hrano in seveda tudi vodo.ker sedaj mladicki sesajo in ona rabi vec hrane,da bo imela mleko in ne bodo lacni in cvilili.Malih muck pa ne bozaj oz.ne dotikaj se jih.Vsaj dokler ne bodo sami zaceli laziti okoli in se bolj intenzivno igrat.Muca jih ne bo pustila,ce ne bo prevec ogrozena,kvecjemu jih bo preselila.Zalostno,a je res,da zivali veckrat veliko bolj skrbijo za svoje potomce kot ljudje.Verjetno gre za brezdomo muco.Tudi ljudje,ki zivijo s teboj(starsi)naj bodo seznanjeni s tem,upam da se bodo strinjali in da bodo lahko pri tebi docakali oddajo.Ze zdaj daj oglas,da jih oddajas,(ceprav to lahko storis sele ko so stari 8 tednov in vec),ker se zna zgodit,da bos res dolgo cakala na dobre ljudi,ki jih bodo vzeli.Ali si ze kdaj imela muco?Upam,da ves kako jo hrant in s cim?

Hvala vsem za odgovore! No, čeprav sem poskušala minimalno vdirati in kaliti mir je muca ponoči mladičke prestavila. Verjetno se je počutila ogroženo. Dajala sem ji hrano in je vse pojedla. Sedaj me seveda skrbi, da jih ne bo dala v hišo h komu, ki jih bo ubil. Zanima me pa tole: ali naj ji še vedno dajem hrano? Po eni strani ne bi rada, da bi se ravno naselila pri meni, po drugi pa vem, da sedaj mladiči sesajo in zares potrebuje več. Mladički so stari le nekaj dni mislim. Mogoče se vam bom zdela trapasta ampak sem se že navezala na vse in mi je kar hudo, ker ne vem kako in kje so. Vem, da je teh zgodb dnevno ogromno, ampak mi je grozno, ker vem, da bi bili pri meni varni…No, ja, upam na najboljše. Ampak – hranim ali ne??

Hvala!!
Maša

Hrani! Če se muci tisti kraj ne bo zdel varen, je možnost, da mladiče prestavi nazaj. Sicer pa hrani z briketi za doječe matere. Muca pa se ne bo naselila tako, da bi bila povsem v vaši hiši. Verjetno bo še prišla kaj pogledat, mladički tudi, če jo boste hranili. Sicer pa se bo “odselila”. Po drugi strani pa bo tudi kakšna miška kje manj… mačke namreč lovijo tudi, če jih hranimo!

Maša, saj ne da sem firbčna, ampak me nekaj zanima.
Pri nas se je nekaj časa “fotrala” mucka, za katero nismo vedeli ne čigava je, ne od kje je. Pri nas je tudi povrgla mladičke, vendar jih je čez kakšen teden odnesla. Hrani se še pri nas, mladičkov pa nismo več videli, kljub temu da jih nismo prijemali jih pa je odnesla.
Zanima pa me (malce smešno, pa vendar) iz kje si? Lahko da sva iz istega kraja, morda celo ulice in govorimo o istih mladičkih.

Mi lahko prosim poveš samo kraj?

Sem iz Ljubljane (Bežigrad). Pa ti?
Muca je pa črna z dolgo dlako, mladički črno beli.

Ne, potem pa ni to to. Mi namreč pogrešamo te mucke, so od pisane sive navadne mačke in so bili tako cortkani, pa jih je preselila, ampak hranit se pa še hodi.

New Report

Close