Najdi forum

Možni hemeroidi?

Spoštovana

Najlepša hvala za odgovor. Odgovor je privilegij, ki ga prostovoljno nudite, tako da sem vesel, da ste mi odpisali. Sploh ni bilo tako dolgo.

Saj to kar ste napisala me skrbi, da ko rak boli ni več v zgodnji fazi, zato se bojim da je in ni več v zgodnji fazi.

Kupil sem si test za testirati prikrito kri v blatu (reagira na hemoglobim), upam, da je dovolj natančen. Ker sem jemal Doloproct svečke, ki so kolikor vem kortikosteroidne, piše da takrat ne smem testirati. Zdaj ne vem koliko dni je treba počakati, verjetno dan ali dva.

Kakorkoli, če pokaže kri potem je izvor v črevesju, hemeroidi niso in tudi napenjam se ne, ker imam vsako jutro drisko. Kaj sploh še ostane razen raka? Zelo bi mi pomagalo, da bi obstajalo še kaj drugega. Je to lahko Kronova bolezen (blažja oblika, ker ne grem 10x na dan na WC)? Ker kri v blatu se mi zdaj po brskalnju po internetu (vem da ni pametno) s temi simptomi zdi kot rak v pozni fazi 🙁 Saj pravite, če boli, ni v zgodnji fazi več :-(((

Da pa ažuriram svoj zapis… Trenutno je s pekočim zadnjikom nekoliko bolje, vozim še težko, se mi zdi kot da me boli notri oz. kot da sedim na golf žogici. Nimam pa trenutno tenezmov z malo blata večbarvnega in različnih konsistenc in sluzi (bele ali prozorne). Ne vem ali lahko Doloproct svečke vplivajo na to, danes jih neham jemati in se bojim da bo spet slabše.

Imam pa vsako jutri takoj ko se zbudim drisko. Ne vodeno, ampak kašasto nekonsistentno blato, me zatišči in to je to. Naredim dovolj, da potem ves dan ne grem. Me pa par dni zvija in napenja v trebuhu in to ves dan, da sem čisto živčen. Včeraj sem imel same vetrove in me je to bolelo, danes pa nimam vetrov, mi pa po črevesju piska in se pretaka. In to skoraj konstantno, razumem da se vsakemu kdaj, ampak samo čakam ali bo driska ali kaj, pa me ne zatišči več. Samo zjutraj, premehko blato (po definiciji je driska), brez sluzi, enakomerne barve. Kar s strahom grem na WC zjutraj. Čez dan pa piska in seveda me tudi boli po črevesju tu in tam od tega pretakanja.

Začeti me je po več kot 2 letih začel tudi želodec spet 🙁 S tem sem že imel težave, takrat niso nič našli. Potem je bilo nekaj časa bolje, zdaj se je pa vse združilo, poleg 6 let starih težav (napenjanje, vetrovi, premehko blato, jutranja driska, bolečine in stiskanje v želodcu) se je še ta bolečina v rektumu pridružila in da me peče in da težko sedim. Tudi v modih imam občasno neprijeten občutek. Včeraj v avtu denimo me je z občutkom, da sedim na golf žogi začelo tudi tiščati na vodo, pa sem imel prazen mehur. In skoraj sem dobil erekcijo za nič med vožnjo (to se mi ni še zgodilo). Zdaj sploh ne vem kje je težava, ne more biti vzrok tako v želodcu, kot v črevesju, v zadnjiku kot v modih…

Samo upam, da to, da je vsaj trenutno malo manj izražen simptom “bolečin v zadnjiku” in da nimam tenezmov in lažnih urgenc, kaže na to, da je lahko kaj drugega kot rak rektuma to?

Težav je pa enostavno preveč in opažam simptome anksioznosti, težko sem sam, nič ne morem narediti, trudim se da tečem po 10km na dan, zdaj ne ker je zapadel sneg.

S prebavo/urološkimi težavami se spopadam že 6-8 let in vedno se pridruži kaj novega, zdaj je pa vse skupaj + težave s sedenjem. Pa še bojim se da se mi ne povrne vnetje ko končam z Doloproctom. Sicer sploh ne vem ali je bilo vnetje, ker zapiralka me še zdaj malo boli in jo čutim preveč kot bi bila otečena, samo je nekoliko manj izrazito kot je bilo prejšnji teden po proktološkem pregledu.

Res ne vem kje se me glava drži, vendar bi to pripisal zdr. težavam, ne pa obratno.

Če imate iz vaše prakse kakšno idejo kaj se to lahko dogaja, bom zeleo vesel. Vem da je špekulacija (brez pregleda), pa vseeno. Razumem driske, napenjanje 10x na dan, ne razumem pa tenezme brez drisk in driske brez več kot 1x na WC, ampak z napenjanjem, enostavno mi ni logično vse je ravno obratno kot bi pričakovali.

Recimo včeraj me je ves dan zvijalo, se pretakalo in napenjalo, na WC nisem šel. To se je nadaljevalo tudi ponoči in zjutraj je bila driska. Enkrat in takoj ko sem ustal (to tudi sem bral da je značilost raka), zdaj je pa bolje, torej mi je malo odleglo.

Za vsak odgovor bom zelo hvaležen

Janez

Spoštovani!

Najprej bi vam in vsam, ki boste to brali, rada povedala, da ne delam na forumu zato, da bi mi morali biti posebno hvaležni, da je to kak privilegij. Za sodelovanje sem se odločila, ker se mi zdi, da lahko tudi z nasveti pomagam vam, potencialnim bolnikom. Tudi z nasvetom se lahko reši marsikatera dilema.
Pa nazaj k vašim problemom! Spremembe na končnem črevesu so s pregledom vidne. Če niso našli ničesar to pomeni, da ničesar ni, da so funkcionalne težave. Rakave spremembe se vidi, vzame vzorček in se ga dokaže. Preiskovalec je vedno toliko izkušen zdravnik, da tega ne more spregledati. Vendar se tudi KVČB vidi. To ni nekaj imaginarnega. Funkcijske bolezni pa se ne vidi! A to ni rak. Tako ste lahko mirni. Koliko časa po Doloproct svečkah se vzame vzorec? Najbolje je par dni. Sicer pa je treba test ponavljati v različnih časovnih razmakih vsaj še 2x, da se reče, da je merodajen rezultat.
Skušajte se umiriti, ne toliko misliti na odvajanje, rajši vsaj malo uživajte v zimski idili, ki nas je letos tako zgodaj razveselila! želim vam, da vam bi to uspelo in da se ne bi po nepotrebnem sekiral.

Lep zimski pozdrav! Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Kot kaže so se zdaj moje težave preselile. V rektumu sicer še malo peče občasno, a ni več prav hudo. Mi je pa zato vsak dan slabo, malo me “šraufa”, zjutraj imam drisko, napenja me, silno se mi pretaka po črevesju, zvečer me zelo boli v želodcu. Te vrste hudih težav sem imel 5 let nazaj in tudi vmes je bilo po par dni… Z eno besedo bi se opisal, kot da sem se nekoliko zastrupil s hrano. A se nisem. Samo počutje je tako, utrujen sem bolj, konstantno mi je slabo v želodcu ali pa me boli itd. Je pa tako da me lahko želodec eno uro zelo boli, potem me pa iznenada neha. Pred 5 leti sem imel gastroskopijo ki ni odkrila ničesar. Slabost se mi zdi prihaja iz želodca ali tankega črevesja ne iz debelega črevesja, vsaj tak občutek imam. Kot bi imel trebušno virozo. Samo to se je “razvilo” iz težav s tenezmi in rektumom se mi zdi.

Samo očitno je vse skupaj to povezano, kajne? In tako spreminjanje simptomov verjetno za raka ni ravno značilno? Malo boli želodec, malo ti je slabo, malo imaš drisko, malo ti piska in črviči, potem mine in si lačen, ješ in se ponovi… Sploh ne vem kaj bi tako lahko bilo, sem pa obupan, da se to dogaja in ne vem zakaj. Komaj sem zaspal tako me je želodec bolel. Ponoči je pa nehal. Tudi slabost me ni zbudila iz spanja. A takoj ko sem se zbudil se je vse začelo.

Morda ste imela kdaj podobnega pacienta, iščem karkoli, kar bi mi pomagalo, da bi izvedel kaj je to in kako resno je.

Hvala

Janez

Spoštovani!

Zdravilo Detralex lahko tudi zaradi zdravljenja hemeroidov jemljete dlje časa. Ne vpliva na rezultat hematesta. Enkrat dnevnemu odvajanju neformiranega blata sicer ne rečemo driska, pa to ni pomembno. Bolj je pomembno, da vas to muči, boli. Vseeno vam svetujem iti do zdravnika, nadaljevati preiskave in dognati, kaj je narobe in kako si pomagati. Bolnika s takimi težavami nisem imela. Vsekakor pa za raka vaše težave niti malo niso indikativne! Vseeno pojdite do zdravnika, da se pozdravite.

Lep pozdrav! Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Hvala, bom šel do zdravnika!

Mislil sem da je neformirano blato 1x na dan že driska. Saj vsak dan jem enako, danes pa ni bilo neformirano (sem pa moral takoj ko sem ustal spet), me je pa spet bolj začelo v rektumu boleti/peči. Nikoli konca.

Ugotavljam pa da samo po sebi to da moram takoj zjutraj in imam potem mir in da ni formirano in se nič ne napenjam in naprezam, ni slabo. Pravzaprav je huda zapeka hujša.

Samo še tole vas vprašam: Ali je lahko to tudi normalno da je pač blato po 10 dni skupaj bolj neformirano in premehko, potem spet v obratno itd.? Samo po sebi to ne pomeni kaj veliko? Ker bral sem da se pri raku izmenjujejo driske in zaprtje :-/

Bom pa šel do zdravnika in tako nadaljeval. Hvala za vso pomoč!

Janez

Idealno je to, da odvajate zjutrajin imate potem ves dan mir. Ljudje z zaprtjem imajo okrog odvajanja in napenjanja ves dan probleme, pa tudi iritabilni kolon pomeni pogosto napenjanje, siljenje na blato itd. Skratka, tako kot je pri vas, z odvajanjem ni nič narobe. Nejasno je le to, zakaj je boleče. Menjavanje driske in zaprtja pa pomeni naslednje: par dni ni odvajanja, potem pa se črevo sprazni najprej trde vsebine, nato še nekajkrat tekoče. Boli pa ne.

Lep pozdrav! Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Pred nekaj dnevi se mi je na zadnjiku naredila neka izboklina v premeru 1 cm, in na dotik zaboli, bolečina ni neznosna je pa moteča. Barva kože na oteklini se ni spremenila. Blato odvajam redno in brez težav. Dan pred odkritjem te otekline sem imel drisko, drugače pa vse ok. Sedaj me med odvajanjem ne boli zato sumim da to niso hemeroidi ampak vseeno me skrbi ker so dedni in moj oče in njegov oče jih imata oba. Boli me samo na dotik in če sedem na trdo podlago, na mehki ne čutim bolečine.

Hvala

Pozdravljeni!

Najverjetneje gre res za hemoroide-ponavadi jih zatipamo, kadar trombozirajo. Tedaj so tudi boleči. Svetujem vam mazila za hemoroide. Če se težave ne bodo umirile, pa je potreben pregled pri proktologu.

Lp,Nataša Smrekar

POzdravljeni!

Sem tri mesece po porodu in pojavili so se mi notranji hemeroidi.Tri dni sem jih mazala le s surovim maslom in je pomagalo, dokler nisem odvajala blata. Od takrat naprej pa ne pridem na “zeleno vejo”. Hladim, umivam, mažem (maslo, šentjanževo olje), pa je čez dan bolje, ko pa grem naslednji dan zopet na veliko potrebo, pa se vse vrne na začetek. Boli kar precej, ob odvajanju pa priteče tudi kar nekaj sveže krvi. Naj povem, da še vedno dojim in ne vem, ali lahko uporabljam pripomočke v prosti prodaji. Kaj priporočate?

Lp

Pozdravljeni!

Za hemeroide ob dojenju lahko uporabljate kreme, ki so na voljo v prosti prodaji. Čeprav je najboljše hladno maslo. Če težave ne bodo popustile, pa bo potreben pregled pri proktologu, ki vas bo rešil težav.

Lp,Nataša Smrekar

Lep pozdrav
Imam podobne probleme kot vsi zgoraj. Imel sem že probleme s krvavenjem kakšno leto, pa sem bil na pregledu, kjer niso ničesar našli. Sedaj pa se je pojavila bulica. Imam pa drugo vprašanje. Kakšna je ustrezna prehrana pri hemoroidih? Nekje sem že prebral da izogibanje kavi in nikotinu, ampak ne kadim in ne pijem, tako, da bi prosil še za kakšen nasvet

Pozdravljeni!

Najprej hvala za zgornji odgovor. Takoj včeraj sem šla v lekarno, kjer so mi priporočili Proktis M mazilo. Ima tudi nastavek, s katerim si lahko kremo apliciraš na notranje hemeroide. V zvezi s tem me zanima še par stvari. Aplikacija kreme z nastavkom je precej neprijetna, lahko bi rekla celo boleča (poskusila sem tudi s svečko, pa je še bolj bolelo). So to hemeroidi na takšnem mestu, da jih z nastavkom vsakič ranim? Je to mazilo tudi odvajalno? V navodilih piše, da naj se krema maže po odvajanju blata. To tudi upoštevam, vendar imam po nanosu kreme občutek, kot bi dobila klistir. Obvezno grem po kakšni uri zopet na stranišče. Naj povem, da se je blato po uporabi kreme tudi precej zmehčalo. V kolikšnem času pa naj bi se težave popravile? Skrbi me, ker me vsakič, ko grem na veliko potrebo zelo zapeče (predvidevam, da hemeroid poči) in priteče nova sveža kri. Odvajam mehko blato in brez napenjanja, pa še vedno. Se to potemtakem sploh kaj zdravi?
Močno upam, da se mi bo pozdravilo na takšen način, saj se zelo bojim obiska zdravnika in možne operacije. To pa zato, ker je bil pred desetimi leti operiran tudi mož in mu niso dali nič proti bolečinam. Rekli so mu le, naj se močno oprime mize in stisne zobe. Spomnim se, da mi je takrat dejal, da bi ga manj bolelo, če bi mu polomili vse šriti ude naenkrat (pa ni nagnjen k pretiravanju :)) Je to normalen postopek? Kako pa to sploh izgleda?

Se opravičujem, da sem natrosila toliko vprašanj. V zvezi s tem res nimam izkušenj, polega tega, da mi pri dveh malih otrocih (23m in 4m) tale situacija res močno “narobe hodi”.

Še enkrat hvala in lp

Pozdravljeni nodi 1 in suki!

Hemoroidi so nadloga sodobnega življenja in so predvsem posledica prekomernega sedenja in zaprtja. Zaradi tega je potrebno skrbeti za vsakodnevno odvajanje mehkega blata, zaužiti je potrebno veliko tekočine ter uživati hrano bogato z balastnimi snovmi (sveže sadje, zelenjava in polnozrnati izdelki). Izogibati se je potrebno alkoholu, kavi, začinjeni hrani in orehom. Svetujemo čim manj sedenja. Pri odvajanju blata se je potrebno čim manj napenjati.

Kreme in svečke , ki se aplicirjo v črevo, lahko povzročijo pekoč občutek in vas lahko poženejo na blato. Vsi pripravki so namenjeni samozdravljenju. V primeru neuspešnosti je žal potrebno obiskati proktologa. Proktolog opravi ligacijo (podvezo) vozličev ali sklerozacijo (v hemoroide vbrizga sredstvo, ki povzroči, da se hemoroid zmanjša). Glede postopka ne morem reči ničesar, ker ga ne opravljam. Boleč je ponavadi v primeru, da je prisotno vnetje ali tromboza. Vsekakor se je glede postopka potrebno posvetovati s kirurgom ( za Lj na Parmovi, v Rožni dolini..). Lahko pa vam tudi predpišejo Detralex tablete, vendar ne vem, če se lahko uporabljajo med dojenjem.

Lp,Nataša Smrekar

Pozdravljeni!

Pri odvajanju ob brisanju zadnjice vedno čutim, da se mi na koncu črevesja na zadnjici pojavi izrastek, torej ko se napnem. Drugače pa tega izrastka ne čutim. Naveden izrastek ne boli, ne srbi. Prav tako ni nobenih težav s prebavo in z odvajanjem.

Zanima ali bi lahko bilo kaj nevarnega.

Za odgovor se iskreno zahvaljujem.

LP!

Pozdravljeni!

Najverjetneje gre za hemoroidalne vozliče ali za manjši zdrs (prolaps) rektalne sluznice. V kolikor vas to moti stopite do proktologa.

Lp,Nataša Smrekar

Pozdravljeni,

pred enim mesecem na morju sem opazil v blatu kri ob hitrem blatu ki sem ga imel. Ker je imel enake težave tudi moj prijatelj sem si mislil da ni nič narobe in da sem si anus le malo ranil.
Težava se mi je danes spet ponovila in sicer kri ni bila v blatu ampak samo na wc papirju.
Imate kakšno idejo kaj je to lahko. Kri ni bila svetla.

Hvala za odgovor

lp

Spoštovani!

Kri v blatu in na papirju pomeni samo, da je analna sluznica ranljiva. Ne morem pa reči, ali gre za vnetje, razjedo ali kaj drugega. Zato bi vseeno svetovala pregled pri zdravniku.

Lep pozdrav! Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni.

Tudi jaz sem že nekaj časa imela težave s krvavenjem iz črevesja. Stara sem 24. Kri je svetle barve. Proktolog je ugotovil, da imam ob robu anusa analno fisuro, iz katere občasno krvavim. Sedaj pa že 5 dni, bolj izdatno krvavim po veliki potrebi in sicer nekaj kapljic svetle krvi. Je možno, da je za to še vedno kiva ta fisura, ali je lahko kaj drugega? Skrbi me, ker še nikoli ni trajalo tako dolgo. Največkrat dva dni, potem pa nekaj časa nič. Odvajam edno vsak dan zjutraj, mehko blato. Zdi se pa mi, kot da imam celoten vhod v anus malce modrikast in nebrekel. . .redno se mažem z olivnim oljem in aloe vero kot mi je priporočil proktolog. Prosim za pomoč.

Hvala.

KŠT

Spoštovani,

lahko gre za zaplet hemeroidov, ki se mu reče perianalna tromboza, Zdravi se kirurško, razen če je izredno majhno. Vsekakor bi vam svetovala iti k zdravniku.

LP, Marija Š, Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Ponovno pozdravljeni.

Včeraj sem bila pri osebni zdravnici, ki pa mi je rekla, da se v pol leta, odkar sem bila pri proktologu ni moglo kaj veliko spremeniti, ter, da so krvavitve iz fisure, ki pa bodo najverjetneje nihale. Vendar sem danes zjutraj spet krvavela in me je že pošteno strah. Je možno, da to traja že toliko časa (vmes tri dni ni bilo nič, od tega sem bila en dan zaprta). Hvala in lp.

New Report

Close