Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Moteča slina oz. cmok v grlu

Moteča slina oz. cmok v grlu

Pozdravljeni. Star sem 20 let. Že več kot leto dni se spopadam z debelo slino oziroma cmokom v grlu in se ga nikakor ne morem znebiti. Poskusim sem že z večernim grgranjem tople slane vode, jemal sem tudi tablete nolpaza po nasvetu osebnega zdravnika vendar nič ne pomaga. Sem ljubiteljski športnik. Redno se gibljem, jem veliko sadja in zelenjave. Nikoli prej nisem imel podobnih težav zato mi je to še posebej moteče. Ta grdi občutek v grlu je prisoten že več kot leto dni, tako zkutraj kot zvečer. Včasih bolj drugič manj. Poskušam to slino izpljuniti ali jo požreti pa je ne morem. Prosim za nasvet. Najlepša hvala že vnaprej.

Spoštovani,

glede na vaš opis gre verjetno za refluks želodčne kisline. Ker vam inhibiotr protonske črpalke ni pomagal, svetuje, ezofago-gastroskopijo in ORL pregled.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close