Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Miringotomija

Miringotomija

Spoštovani!

Jaz pa bi prosila za mnenje. Torej imam sina, star je štiri leta in je bil avgusta na operaciji žrelnice. Prvoten plan je bil, da bi se mu istočasno vstavile še timpanalne cevke, kar pa si je zdravnica tik pred operacijo premislila. Po prvem pooperativnem pregledu so ugotovili naslednje:

ADG:
konduktivna naglušnost do 30 dB.

Tympanometrija:
tipa B

Indicirana je miringotomija z vstavitvijo timpanalnih cevk in sicer 17.11. v splošni endotraheralni anesteziji.

Glede sinovega sluha pa je tako: na trenutke sliši dobro, potem pa je spet kak dan ko se vse skupaj kar precej poslabša.
Če sem odkrita, razmišljam da ga nebi dala zdaj takoj operirati. Ni mi všeč da bo 4 letni otrok v roku dobrih dveh mesecev dvakrat operiran (kar pomeni da bo dobil 2x anestezijo).
Prosim svetujte mi. Kaj naj naredim? Vem, da mu bo operacija koristila, a se bojim da bo kaj narobe (pa nisem neka panična oseba, a čist iz preprostega razloga sem skeptična: namreč pred tremi leti sem sama imela hudo poškodbo hrbtenice in seveda takoj operacijo in ravno anestezija mi je pošteno prerešetala možgane kar je vplivalo na moj spomin-ki je bil pred operacijo odličen, po njej pa je stanje bistveno drugače ).
Obstaja še kakšna druga možnost?

Hvala za odgovor!

S spoštovanjem,
Renata

New Report

Close