Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Miganje z glavo

Miganje z glavo

Pozdravljeni!
Naša enoletnica, sicer normalno razvita in z njo nikoli ni bilo kakšnih težav je pred kakim mesecem začela čudno migat z glavo. V bistvu hitro in sunkovito obrača glavo sem in tja, kot ni hotela reči ne. Od začetka smo to pač pripisovali temu, da ji nekaj ne paše in hoče pač na ta način povedat. Zdaj pa je začela to počet tudi kr tako, ko jo imam v naročju in je vse ok. Drugače se normalno počuti in obnaša, skratka je videti zdrava. Zanima me, če je to lahko znak kake motnje ali bolezni (bolečine) ali je možno, da hoče s tem samo nekaj povedat?
Najlepša hvala za odgovor!

Motnje v nevrološkem in duševnem razvoju se kažejo predvsem z drugimi pomembnimi znaki in stereotipno gibanje z glavo ali trupom je le manj pomemben znak. Če se torej deklica normalno razvija, tudi sedaj, po prvem letu poteka govorni razvoj normalno, govori, se smeje, dela razne štose, da vas nasmeje, se ozre, če jo kličete po njenem imenu in je gibalni razvoj priemren, potem z veliko gotovostjo lahko izključimo takšno motnjo.
Bolečine običajno pomenijo, da je na tem mestu nekaj narobe. Npr. izraščanje zoba (kar pogledate v usta), manj verjetno pa je, da bi neko vnetje ušes npr. potekalo samo na tak način. Poskušajte s preusmeritvijo pozornosti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Lep pozdrav,
tudi mi imamo podobne ”težave”. Punčka je stara 11 mesecev in že nekaj časa to počne. Ampak zmeraj kadar je zaspana ali utrujena. Tudi naša se normalno razvija in z njo ni nobenih drugih težav. celo shodila je že:). To z glavico pa tudi meni nikakor ni jasno.

Lp,

To je enolično gibanje, ki uspava in umirja.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni

Mi imamo isti problem.najin 3mesecni sinček je med spanje in ko ga ospavamo začel zelo migati z glavo(kar na enkrat zamiga) in potem tudi z rokicami. prej tega ni tako počel.kaj je vzrok tega?ali je to čisto normalno? Hvala in lp

Najverjetneje je normalno, sicer pa posnamite in pokažite pediatru.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close