Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija mežikanje – tiki, epilepsija ali kaj

mežikanje – tiki, epilepsija ali kaj

Pozdravljeni!
že kakšen mesec ugotavljam, da moj 5-letnik še posebno proti večeru močneje pomežikne. Najprej sem mislila, da je kriva luč, Tv ali računalnik, potem pa sem ga peljala k zdravniku. Zdravnica pa me je čisto preplašila s trditvijo, da se ji zdi, da ob pomežiku otrok občasno dvigne tudi kotiček ust. Potem sem ga bolj opazovala in opazila, da včasih premakne lev včasih desen kotiček ust, največkrat pa nič. Drugače je čisto normalen otrok, brez drugih “nenormalnih” gibov, ki bi nakazovali epilepsijo. Okulističen pregled je pokazal z očmi vse v redu, meni pa se le zdi, da so mogoče očke proti večeru le utrujene, saj po kosilu več ne gre spat.
kaj menite? So mogoče še kakšni drugi simptomi suma na epilepsijo? kako potekajo preiskave, da to dokažejo in kakšno je potem zdravljenje? Imajo mogoče zdravila kakšne stranski učinek, saj je otrok kroničen ledvični bolnik?
Hvala za vaš odgovor

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Dobro jutro, macica,
možno je, da gre za kakšen tik, izsušeno očesno veznico, možno pa je tudi, da gre za kakšen infekt očesne veznice. Tega tudi sama ne bi vedela, če ne bi sedaj pri dveh otrocih (eden je bil moj in sem mu, revežu, ukinila vse risanke kar za nekaj mesecev) odvzela bris očesne veznice in je bila dokazana bakterija. Po terapiji pa mežikanja ni bilo več.
Skratka, najprej bris in zdravljenje, če je potrebno, potem pa dalje.

Če se sumi na epilepsijo, je potreben pregled pri otroškem nevrologu, ki bo s preiskavami (EEG) dokazoval epilepsijo in se tudi odločil za ev. terapijo, tudi glede na kronično ledvično bolezen.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, hvala za vaš odgovor.
Pri okulistu smo bili, oči je pregledal, tudi izmeril pritisk in podobno, ugotavil, da znakov vnetja ni, vendar brisa očesne veznice pa ni vzel. Kaj naj še storimo? Ali naj gremo kam kjer bi to storili samoplačniško?
Hvala za vaš napotek in mnenje

Živ, macica,
bris lahko odvzame vaš pediater, tako da s fiziološko zmoči paličico za brise, pobriše očesno veznico in pošlje v mikrobiološki laboratorij.
Za klamidijo so posebni odvzemi (poseben komplet), to bi prišlo upoštev kasneje, če bi bil ta bris negativen, otrok pa bi vseeno imel težave.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Oprostite, vendar še vedno imam problem. Naša pediatrinja meni, da bi okulistka kakršnokoli vnetje pri pregledu že videla, medtem ko ne pediatrinja, ne okulistka brisa očesne sluznice nista vzeli in takorekoč vanj ne verjameta, če otrok ne toži zaradi bolečin, niti ničesar ni videnga. Kaj naj torem še storim? Mi lahko svetujete kam naj grem, da mu bris vzamejo?
Hvala!

Živ, macica,
saj, tako rečemo, če tega še nismo nikoli videli. Tudi mene bi stežka kdo prepričal, da je mežikanje mojega nadobudneža vbnetje, ko pa iz oči ni bilo izcedka, pa tudi rdeče ni bilo nič. Tudi oftalmologinja ni videla nič, očitno pa je s tem imela toliko izkušenj, da je sama vzela bris, in bil je pozitiven Sedaj tudi sama pri mežikanju vedno najprej naredim bris in če je pozitiven, zdravim, šele nato rečem, da gre za kaj drugega, npr. tike.

A ste iz LJ?

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

moja 10m stara punčka vsake toliko mežika in zraven odpira usta kot, da bi zehala. To opazujem že en čas ampak se je pojavlo mogoče enkrat na dan ali pa tudi to ne nisem posvečala dosti pozornosti (nekaj časa nazaj je vsake toliko naredila obrazek kot da bi pojedla nekaj kislega). Ampak danes me je pa prestrašilo, kadar sem jo položila v avtosedež je cca. 5minut mižikala(prbl. 5/6 mižikov pauza priblizno pol minute in tako je ponovila ene parkrat). Zanima me vaše mnenje ali  je možnost da bi bila to epilepsija?

lep pozdrav,
T.

Diagnoze seveda ni možno postaviti na takšen način. Posnamite in pokažite pedaitru, da se bo lahko odločil ali otrok potrebuje napotitev k otroškemu nevrologu ali ne.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close