Najdi forum

kolk škoduje metadon
je mogoče ostat celo življenje na metadonu zato ker se počutim dost bolš kot brez —————nism biu nevem kolk na heroinu sam na metadonu se bolš počutim

Lep pozdrav!

Če je Vaš cilj v življenju zgolj to, da bi se bolje počutili, potem je mogoče metadon odgovor. Toda v življenju je veliko lepših in boljših stvari, ki Vam lahko dajo smisel in motivacijo, da se boste bolje počutili. Metadon je umeten poseg v Vaše telo in Vas dela odvisnega. To je samo zelo slab nadomestek za tisto stvar, ki Vam v življenju manjka.
Moje osebno mnenje je, da si vsak odvisnik zasluži več kot le merico metadona, da bi bil sposoben se vključiti v družbo. Govorimo o fizičnem vključevanju kajti duhovno in socialno ste še vedno invalid. Metadon je za SLABIČE.
Postavite se zase in ne dovolite, da bi Vam drugi narekovali način življenja- kdaj in kako boste jemali metadon, da boste O.K.. Mar vidite smisel svojega življenja v tem, da boste celo življenje na metadonu. Tudi v tistem obdobju, ko bi bili najbolj ustvarjalni, ko bi vzgajali svoje otroke z besedami in zgledom in s svojim delom ter načeli in načinom življenja želi spoštovanje pri njih in v družbi.
Menim, da si tega nihče ne želi niti ne zasluži. Zato začnite razmišljati o abstinenci in novem načinu življenja v katerem se boste “drogirali iz življenja.” Svetujem Vam, da se vključite v kakšno terapevtsko skupnost kjer boste ob redu in zdravem načinu dela začutili življenje.

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

hvala za odgovor
skušam že kr veliko časa prit vn iz tega ko pa pridem na 1,0 no tm okol se spet začnem jemat
kolk časa je pametno bit na metadonu?
usi hočejo da se znebim tega metadona js nimam sile ker na metadonu živim bolš kot brez sam vem da se ga morm znebit
zdej sm 2 leti in ko začnem z nižanjem zaidem spet na heroin
kako kaj se rešim metadona

Zivjo, metadonc

Sama sem bila 10 let na heroinu in metadonu in ti povem, da dalj casa ko si na metadonu, tezje se ga je odvaditi. Meni je to uspelo in sem cista ze 5 let.Jaz sem sem sama pocasi spuscala z metadona vendar pri tem potrebujes ogromno samodiscipline in vztrajnosti, predvsem pa moras biti 100%, da to zares zelis in si ne popuscas(tudi med obdobji kriz, ki se pojavljajo med spuscanjem).
Tebi svetujem, da se gres spuscat v Detoksikacijski center na Zaloski 29, kjer bos pod strokovnim nadzorom in bo veliko lazje kot ce to pocnes sam.Vem, da se je z metadona zelo tezko spraviti ampak SE DA. Ce ne bi sama tega naredila, ti zdaj nebi pisala o tem. Ti si na drogah in metadonu relativno kratek cas in verjetno ne na zelo visoki dozi, zato zberi pogum, pojdi v Detoks. center, pogovori se z Dr. Kastelicom, naredila bosta nacrt in uspelo ti bo, ce si to zares zelis. Ves, metadon ni zivljenje.To je VEGETIRANJE in tega si nihce ne zeli. Bos videl kako se ti bo zivljenje spremenilo, ko bos koncal z vsem tem. Vem, da se je tezko spravit k odvajanju ampak ze to, da si pisal na forum pomeni, da si to zelis vendar rabis pomoc.

Zelim ti veliko srece in drzim pesti, da ti bo uspelo.

hvala za pogum
zdej res morm nekaj ukrepat k nezdržim več bit tko

Zdravo metadonc

Bil sem 10 let na heroinu in od tega 5 let tudi na metadonu. Tvoje izkušnje so mi zelo znane, ker sem razmišljal čisto enako. Po več kot enem letu brez kakršnihkoli substanc (ne uživam opijatov, trave, alkohola, pazim kakšne tablete jemljem itd) lahko povem da je trezno življenje veliko boljše in da se sedaj počutim veliko bolje. Lahko povem iz svojih izkušenj da je opustitev heroina in metadona velik projekt in niti najmanj lahek ampak je to najboljša stvar ki sem jo naredil v življenju.
Bori se in ne obupaj, ker je možno. Poišči si pomoč, ki jo pri nas ne manjka in zapomni si da nisi zato ker si zasvojen nič slabši od rugih, ampak je tvoja odločitev ukreniti nekaj, veliko bolj pogumna kot jo je pripravljena sprejti večina prebivalcev tega planeta.

Srečno

TUDI SAM SEM NA METADONU.ZIVLJENJE SE MI JE UREDILO IN NE POCNEM VEC KAZNIVIH DEJANJ.VEM PA DA JE LE ZACETEK

mal mutava je tale spletna stran, jst pridem kot zasvojenc z internetom, pa vidim powhn reklam za telekom, dajte se kaksne reklame za alkohol pa cigarete, wse zasvojenosti so na temeljih medijske propagande.

mal mutava je tale spletna stran, jst pridem kot zasvojenc z internetom, pa vidim powhn reklam za telekom, dajte se kaksne reklame za alkohol pa cigarete, wse zasvojenosti so na temeljih medijske propagande.

kako naj pomaga partnerju po enoletnem drogiranju,da ne bi šel na metadon..7 dni je že brez vsega…vendar ga zelo mantra?? pomoč rabima..na koga se naj obrnema v mb?

TERAPEVTSKO PRIPRAVLJALNI CENTER
Strossmayerjeva 15, 2000 Maribor
Tel.: 059/ 080 354

gsm: 041/ 634 682
[email protected]

Ob delavnikih med 7:00-15:00h.

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

Glejte, kar se tiče zasvojenosti od marihuane in metadona, jaz sem star 23 let, redno jo uživam že od 8. razreda osnovne šole in povem vam, da sem si življenje popolnoma zavozil zaradi trave. Do 1. letnika faksa je bilo vse vredu, nato se je pa začelo tudi s heroinom ker mi trava ni bila več dost!!
Po dobrem tednu jemanja heroina (samo na folijo nikoli v žilo) in trave seveda tudi, sem padu noter, vsak dan sem si hodil kupovat heroin in travo in naenkrat je bilo pol leta mimo!! Po pol leta jemanja heroina sem se odločil, da tako ne gre naprej, zato sem poiskal pomoč. Poslali so me na metadonsko terapijo, na katero hodim še zdaj. Zdaj ko sem na metadonu sem sicer klin heroina, sem pa zato odvisen od metadona. Sem pa odkar hodim na metadon negativen na vse teste, ki jih opravljam enkrat tedensko na metadonski. Tako da si sedaj nižam metadon za pol mililitra na mesec. Pil sem 11.5 mililitra, sedaj pijem 3 mililitre. Rad bi povedal to, da se s travo vse začne.
Ko sem se prijavil na metadon, sem si moral zamenjati kompletno družbo, da se mi nebi še enkrat zgodilo kar se mi je. Ko zdaj vidim stare kolege, ki so še kar na heroinu, si mislim, da sem en korak že naredil, a čaka me še kar nekaj korakov do popolne abstinence.

Na živce mi gre ko pišejo tuki ljudje, ko heroina še vidl niso pa so že neki pametn!!

MENI JE METADON REŠIL ŽIVLJENJE!!!

kAJ PA ODVISNOSTI????

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

Za mene je to sama potuha,..katere ni nobeden vrede!!! Zaradi mene naj usi odvisniki umrejo,…jaz jim ne bi dal čisto niččč

itaq da je potuha.. sam sem bil v tej potuhi en čas.. reši te lahko komuna.. drugo okolje.. in na koncu zdrava pamet..

Sam sem bil odvisen od heroina in metadona več kot 10L…..zdaj sem čist že skoraj 4 leta,živim življenje in zopet vidim,dobesedno vidim!!!
Največja bedarija je iti na metadonsko terapijo,absolutno odsvetujem….najbolje je razčistit sam pri sebi,stisnit zobe in si urediti življeneje!! Dokler ne razčistite sami pri sebi, vam nebo pomagala nobena komuna in še manj metadonska terapija!!!
Metadon bi se za moje pojme moral ukinit in to nujno….to samo povečuje odvisnost in ti zamegli realnost,kriza po metadonu je pa pekel,verjemite mi…sam sem občutil kako je ko se želiš losat tega smrdljivega,strupa!!! Še danes čutim posledice od “terapije z metadonom” vendar se borim oz.živim trezno in se trudim vsak dan posebaj,rezultat=NAJLEPŠE MI JE!!!
Problem je v tem ,da v teh centrih za odvajanje dobi vsak meto kater je pozitiven na heroin, to je največja napaka…..briga njih a bi tebi bilo mogoče lažje se odvadit OD heroina,dobiš dozo,katero 100% višaš in si že prej kot po enem letu uživanja, v takem dreku da se sploh ne zavedaš….potem se pa začne….življenje odvisnika od metadona… NE,SAMO METADONA NE….vse se da če se le hoče….vendar se moraš za tak korak odločiti sam!!!
Če me kdo rabi za kakšen nasvet,naj me kontaktira prek tega foruma,z veseljem pomagam….lp
Se opravičujem zaradi slovničnih napak!!

zivjo ghost77-ja najprej cestitam za vas uspeh.imam pa res eno vprasanje oz.kar nesteto vprasanj…kaj je bilo to tisto kar vam je reklo konec z drogo dokoncno,koliko krat ste morda poskusali pred tem koncati z uzivanjem droge in pa v koliki meri se odvisnik realno zaveda posledic drogiranja-posledic do sebe,okolice in pa druzine.zelo bi mi koristili vasi odgovori,hvala-lp

[sup][center]Glejte, kar se tiče zasvojenosti od marihuane in metadona, jaz sem star 23 let, redno jo uživam že od 8. razreda osnovne šole in povem vam, da sem si življenje popolnoma zavozil zaradi trave. Do 1. letnika faksa je bilo vse vredu, nato se je pa začelo tudi s heroinom ker mi trava ni bila več dost!!
Po dobrem tednu jemanja heroina (samo na folijo nikoli v žilo) in trave seveda tudi, sem padu noter, vsak dan sem si hodil kupovat heroin in travo in naenkrat je bilo pol leta mimo!! Po pol leta jemanja heroina sem se odločil, da tako ne gre naprej, zato sem poiskal pomoč. Poslali so me na metadonsko terapijo, na katero hodim še zdaj. Zdaj ko sem na metadonu sem sicer klin heroina, sem pa zato odvisen od metadona. Sem pa odkar hodim na metadon negativen na vse teste, ki jih opravljam enkrat tedensko na metadonski. Tako da si sedaj nižam metadon za pol mililitra na mesec. Pil sem 11.5 mililitra, sedaj pijem 3 mililitre. Rad bi povedal to, da se s travo vse začne.
Ko sem se prijavil na metadon, sem si moral zamenjati kompletno družbo, da se mi nebi še enkrat zgodilo kar se mi je. Ko zdaj vidim stare kolege, ki so še kar na heroinu, si mislim, da sem en korak že naredil, a čaka me še kar nekaj korakov do popolne abstinence.

Na živce mi gre ko pišejo tuki ljudje, ko heroina še vidl niso pa so že neki pametn!!

MENI JE METADON REŠIL ŽIVLJENJE!!![/center][/sup]

Gregor ni res. Ni trava prva droga, ki si jo poskusil, prva je bila alkohol.

radovedna77.. lp!!

Moja partnerka,moj sinek kateri se je pred kratkim rodil….in neskončna želje po življenju brez omame in odvisnosti….to je razlog zakaj sem se odločil tako!!! Poskušal sem neštetokrat, sam kot sem že omenil, zagreznil sem z metadonom, kateremu jaz pravim hudičeva terapija….posledic sem se zavedal šele po 2 letih treznosti kako sranje sem naredil, predvsem sebi…staršem….vse se ureja počasi,nekatere stvari so se že,nekatere se še bodo,nekatere se pa žal nebodo nikoli,to je cena ki jo plačujem in sem to sprejel….vendar živim in nisem odvisnikk!!!
Ni problem uživati metadon…ups biti na terapiji z metadonom,problem je ko ga enkrat nehaš piti…šele takrat se zavedaš kaj si storil in kako veliko sranje je METADON..vsak dan si posebaj rečem sej bo,mora biti….potem zagledam sineka in je dan najlepši ..:) Vse se da,samo želeti si moraš….ŽIVLJENJE JE LEPO ČE GA ZNAMO ŽIVETI….lp

Bilo kakšna vprašanja oz.pomoč me lahko kont.prek foruma…lp!!!

ghost77, to si zanimivo napisal, prav vesel sem, ko se kdo odloči podati svojo dobro izkušnjo.

Tako dobro je slišati,
To mi daje VELIKO spoznanje, da je v tebi ogromno ljubezni, dobrega, lepega… v čemer si začel živeti.
Veselim se trenutka, ko boš naslednjič napisal, kako je tvoj sin dragocen, kaj lepega si doživel ob njem, kakšne talente ima… še posebej bom vesel, ko boš z nami podelil svoje talente, spoznanja, sposobnosti, svojo plemenitost do so človeka, žene…ko boš z nami podelil tudi svojo dragocenost v tem KDO POSTAJAŠ in, da je vredno stopati v dobrem predvsem zaradi sebe, kar posledično lahko doživljajo otroci, žena, ljudje, ki jih srečujemo.
Verjamem, da postajaš nov človek, vrhunski človek in, če to podeliš z nami, nam bo v vzpodbudo.
Hvala ti že v naprej!

D.P.

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

New Report

Close