Najdi forum

Mercatorjeva “nategovanja”

še moja izkušnja. če smem 🙂

jaz pa sem najprej videla jumbo plakate, ki so se mi zdeli zelo zabavni (zdaj so jih zamenjali s temi dolgočasnimi) in se mi je zdela super ponudba.
potem pa pridem v trgovino in ne najdem kuponov. pa sem prebredla cel oddelek s sadjem in zelenjavo. vmes sem še vprašala prodajalca, ki me ne na hitro odpravil s kratkim ‘ne vem’. končno sem jih našla pri tehtnici.
ne vem, kdo sicer odloča, ampak se mi zdi neumno, da imajo takšno akcijo potem pa skrivajo kupone okoli.
da pa nimajo na zalogi, se mi zdi pa grozno! me pa ne preseneča: s stališča kakovosti storitev je Mercator daleč daleč na zadnjem mestu. pošastno.

Ja v Hoferju dobiš 3 grenivke za 45 centov, v Mercatorju je pa ena toliko, če vzemeš 2 kar znese 90 centov dobiš tretju brezplačno. Torej so te grenivke v mercatorju 100 % dražje.

Uporabila sem še kuponček za 3 kg mandarin, pa so bile čisto brez soka, suha in jih noben ni hotel jesti.

Ja res smo potrošniki naivni.

Pri nas doma je pa “najboljši sosed” zaprl trgovino, ki je bila 3 km daleč in tudi tisto, ki je bila 7 km daleč in zdaj se po skrepapir in cuker in moko vozimo 25 km daleč (mleko, jajca zelenjavo se doma pridela ali na sosednjih kmetijah kupi, kruh se speče, pecivo tudi, za meso se pa tudi domače ali s sosedovega živali v skrinjo dajo, imamo mesarja z licenco za delo na terenu, ki kar gre po vasi od enega do drugega).
Ker je trgovina tako daleč, gremo tja 1x na mesec, kupimo goro skrepapirja in cukra in moke in takih reči, potem pa se nam fučka za kupončke in takoimenovane akcije.

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

Mouse, blagor tebi, ti kar zavidam, tudi jaz bi, ampak sem zaenkrat še “obsojena” na Ljubljano. Še televizijo bi izklopila in se imela rajsko! 🙂

Na svetu si, da gledaš sonce, na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da si sam sonce in da s sveta odganjaš-sence. (T. Pavček)


Mislim, da si spregledala TALE STAVEK:
Pri nas doma je pa “najboljši sosed” zaprl trgovino, ki je bila 3 km daleč in tudi tisto, ki je bila 7 km daleč in zdaj se po skretpapir in cuker in moko vozimo 25 km daleč

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

Pa saj so te nalepkice v trgovinah super!!! Moj sine se jih vedno razveseli, ko jih prinesem domov – potem pa je akcija! Lepljenje nalepk na bagerje, kamione… :-))) Za kaj drugega jih že dolgo ne uporabljamo več.

že nekaj časa ne kupujem v Mercatorju….prvič je ratal predrag, drugič ponavadi ko je največja gužva, odprejo samo eno blagajno, da potem čakaš ko blesav, medtem ko ostale pijejo zadaj kavo, tretjič kvaliteta se mi ne zdi nič bolša od ostalih trgovin…
Pa še uno zbiranje nalepk je čist brezveze.

Mercator je res najdražji, še posebno pri zelenjavi. Tam so konkurenčni edino s svojo blagovno znamko, vse ostalo se še in še preplača. Pa domač trgovec je, ni čudno, če ga drugi imajo za vlečnega konja v navijanju cen.

..to bi pa res rada vidla da so v mercatorju vzadaj pile kavo ko je bla največja gužva in odprta samo ena blagajan…
ko sem jaz kot študentka polnila police v kranjskem mercatorju (ki je bil tudi na trenjih) je bil hitlerjev režim…še lulat skoraj da nisem smela cela procedura vsaj 2 nadrejenim sem morala povedat…pa še to sta me štopale se mi zdi….punce ki so bile na blagajni so ble pa še bolj boge…grozno….po 3 dneh sem sam spokala…..

V našem mercatorju so vedno odprte vse blagajne, če je gužva. Sem pa zgornje opazil v Hoferju. NE vem, kaj kdo dela zadaj, ker tam pač ne hodimo a ne in če sploh je kdo tam.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

No, vidm da ne verjamete, da zadaj pijejo kavo….to je v tem mercatorju v savskem naseljuv LJ….
Sem se že dostikrat razpitzidla, zakaj ne grejo na blagajno, če vidjo da je gužva???? Tko da….

Jaz ti verjamem!! Ampak sem najprej pomislila, da pišeš z Gorenjske, ker je pri nas isti šmoren. Ena blagajna, zadaj pa kofe.
Izgleda, da je to ista praksa po vsej Sloveniji – v Merkatorju.

Slikica, tudi jaz sem primorana kupovat v Mercatorju Savsko naselje. Že nekajkrat sem se namenila napisat pritožbo, kajti v tej trgovini nič ne štima, z izjemo ene zelo normalne in dostojne prodajalke.
In najbolj od vsega me pojezi, kadar šele zagledam dvojni znesek na računu za blago, ki ga nisem kupila. To je njihova priljubljena finta, ki jim očitno odlično ratuje. Kajti, ko si enkrat doma, se ti pač ne da vračat v trgovino in rohnet zaradi goljufije.

Aja, pa še to povrh!
Pol me pa sloh več ne bo vidu…

Po večjih centrih prodajalke ras garajo, medtem, ko v manjših štacunah..to pa ja – kofetkanje, čvek in še marsikaj. Sem jim že pustila robo na traku pred blagajno, ker je prodajalka čvekala s svojo znanko/stranko, ki je bila na vrsti, o mačku, ki ga je stranka v naročju prinesla s sabo. Pa še to se dogaja le v nekaterih Merkatorjevih manjših trgovinah, ne vseh. Ma saj itak so uničili male trgovce, pokupili štacunce, zdaj jih pa zapirajo.

Ni ga čez Hofer. Me prav malo briga, če ni slovenski, jaz raje kupim tam, dobim pol ceneje, odnos tak, kot ga pričakujem, kljub temu, da se nekaterim zdi kvaliteta izdelkov te trgovine slaba, sem sama preverila, če drži in za moj okus ni s kvaliteto prav nič narobe. Pa četudi dela ena sama blagajna, čakanja skorajda ni, ker si 123 na vrsti. Mercator, Špar in Tuš pa itak bojkotiram že cel cajt po lastni volji in presoji, ne zaradi organiziranih bojkotov. Kar naj sami sebi limajo svoje nalepke in pike na oči.

Hmmm … Imam pripombo kar se tiče “kofetkanja” zadaj, v največji gužvi. Sama sem zaposlena v eni izmed Mercatorjevih prodajaln, in vem kako je če se postaviš v vlogo prodajalke ali pa kupca. Ljudje vidijo eno, prodajalci drugo.

Moja plat zgodbe: pripeljejo robo, zadaj v skladišču sta dve prodajalki, ki mimogrede garata ko zamorca in to robo pospravljata, in, ja, mogoče vmes tudi poklepetata, zakaj pa ne? Kakšna kava neki? Še za malico ni časa, jemo kar v stoje in momogrede. Na blagajni se naredii vrsta, ja, res je. prodajalka, ki zadaj sklada robo, tega ne vidi (kako le, ko pa ni prisotna v trgovini?) Ko jo pokličejo, morda ravno prevzema, ali pa je dobila dostavo delikatesnega programa, ki ga je potrebno takoj pospraviti. Zato ne more prihiteti takoj.
Drugi primer: prodajalka, ki je zadolžena za oddelek sadja ali mlečnih izdelkov, se z vozičkom, naloženim z jogurti sprehodi mimo delikatese. V delikatesi gužva, ona (nesramnica!) pa ne postreže. Halo? Če pa ni na tem oddelku in ne pozna artiklov v polici s kruhom ali salamami. Tega ljudje enostavno ne razumejo.
Tega je še mnogo, ne bi naštevala. Kako pa vesta slikica in akcija, da res kofetkajo? Sta jih videli na lastne oči? Ali samo sklepata po tem, ker jih pač ni bilo nikjer videti? Sta se kdaj vprašali kaj se še lahko v skladišču počne drugega kot pije kavo? DELA morda? A? Take kot sta vidve bi jaz en dan peljala na “ekskurzijo” po trgovini ali jih povabila, da preživijo dan z nami, prodajalci. Potem bi videli kdo več kofetka – VI, pisarniški delavci ali MI – prodajalci. Če pa sta SLUČAJNO kdaj prodajalke ujeli v skladišču med malico (OJOJ!), pa vama samo Bog pomagaj, če nam ne privoščite v 8 urah fizičnega dela 5 ali 10 minut pavze, da nekaj prigriznemo. Sploh pa v to ne verjamem, ker kot nezaposleni v trgovini v skldišču nimate kaj iskati!!!

Batoot, bravo! Dobro napisano.

Batoot, povsem se strinjam s tabo. Nisem bil prodajalec, niti nimam nikogar od svojih bližnjih v tem poklicu. Hodim pa po svetu z odprtimi očmi in mi je jasno, da bolj izkoriščanih ljudi kot so prodajalci po NEKATERIH trgovinah NI. Ne samo v megacentrih, po nekaterih manjših še bolj. Nekatere stranke pa so zoprne kot da bi same delale v službi tristoprocentno.

No, tkole bom rekla….sem jih vidla,ker sem še celo šla po eno prodajalko, da naj gre za blagajno, ker je gužva!
Drugič, kokr se men zdi, robo, ki jo pripeljejo “sprejema” poslovodkinja, ne pa kr ena…
Pa nikol nisem rekla, da ne smejo pit kave al pa imeti malco…samo zakaj se glih takrat spravjo na malco in kavo, ko je največja gužva v štacuni???
Npr, ob 15 ali pa 16 uri,ko se točn ve, da vse stranke, ki delamo do takrat, pridemo “usput” še v trgovino? Pa upokojnci, ki itak nimajo časa prej, pridejo tud takrat v štacuno.
To, da so pa izkoriščane…to je pa druga zgodba.

Tkole bom rekla: poslovodkinja NE sprejema robe, ni res. Prevzemamo jo mi, prodajalci. Meni se med sezono (delam v turističnem kraju) zgodi, da en sendvič jem celo dopoldne, saj je stalno gužva in komaj utegnem ugrizniti vanj. Hmmm… pa včasih še lulat nimam časa.Res nas izkoriščajo, se strinjam, zato tudi mrzlično odhajamo iz podjetja.Pa upam, da nekoč le dojamejo, da brez nas ne bi blo dobička in da noben ne bo več hotel delat v živilski trgovini, če bomo tako garali za tako majhno plačo.

Lp,
Batoot

New Report

Close