Najdi forum

Mercator vs. Hofer/Lidl

Pri meni je tako. Mercator je zame zakon, nato pa sledijo vsi ostali. V Lidlu in Eurospinu nisem sploh še bila.

V Eurospinu še nisem bila – me pa čudi, da človeka že po par prehojenih metrih t.i. nagnusna ogabnost tako odbije. Kako so videti “poceni napisi”? Kakšno hrano si opazila, da te še danes trese, ko se spomniš nanjo? Za opis razcapanosti in debeluharstva ne bom spraševala …

Pri nakupih mi ni pomembna le kvaliteta in cena, temveč tudi urejenost trgovine ter prijaznost prodajalcev. Nisem “pripadna” zgolj eni od njih, ker imam kar nekaj trgovinic, kamor se rada vračam: nekam mimogrede po mleko in jogurte, drugam po ugodne ponudbe praška, ki ga kupujem … Glede na potrebno se pač orientiram, v kateri smeri se vračam proti domu, da nakup opravim mimogrede. Podjetij, v lasti katerih so trgovine, pa namenoma ne bom omenjala.

Borg, Mihana, in kako vidva vesta, da je izdelek v enaki pakungi, z istim ovitkom, istim imenom, isto sestavo… v Merkatorju boljši kot v Tušu, Sparu? Mislim, da vidva le zato tako mislita, ker je pač dražji. Ne bosta me prepričala v tako traparijo. A sta vidva japija ali kaj?

edino kar ti lahko rečem je to…da bolje preberi sestavine…pa boš videla… jaz sem se že prepričala…

nikoli pa nisem rekla da je merkator najboljši…jaz govorim na splošno za izdelke v akciji…

lahko je ena stvar po par % znižana ne more pa bit tako veliko in ista kakovost…

pa naj bo to mercator, tuš al pa špar…

mihana

jaz zato, ker ker sem videl proizvodnjo in recepture za nekatere izdelke in se pogovarjal s strokovnjaki, ki tam delajo.
Potem sem pa postal pozoren še na druge in začel gledati še njihovo sestavo, tako kot dela Mihana, pa še kdo…
Pa včasih tudi kaj preberem ali pogledam na TV, pa ne samo tisto iz Slovenije, predvsem iz tujine, Je dosti bolj poučno, res.

se podpišem pod tole

mihana

Še vedno vaju ne zastopim kakšna je razlika med dvema izdelkoma s popolnoma istim ovitkom vključno s sestavo izdelka? V ceni pa so pogosto zelo velike razlike.

no, če sta res enakega okusa in ti poznaš sestavo obeh,je seveda ni, logično.
Ampak sestave dostikrat ne poznaš-primme pralni praški, mila, šaponi..

si mogoče kdaj poizkusila primerjati Nutello iz Avstije, Italije in slovenije? niis? Ekrat poskusi-enak tip, boš občutila razliko. sploh je tega veliko pri čokoladnih izdelkih.
Pa recimo pralni praški: pojdi enkrat za v Avstrijo in kupi tam enako blagovno znamko kor pri nas- razlika bo očitna..
Preverjaj recimo dodatke (slani E-ji, pa ne samo ti..) – boš videla, da jih je v nekaterih testnihah peprosto več.
Najbolj enostavno pa recimo pri šunkah preveriš npr.količino vode..

borg, kdaj sem pa jaz govorila o IT ali AVS? Jaz omenjam le ‘naše’ tri trgovce in to, da imajo zelo različne cene popolnoma enakih izdelkov z enako sestavo. Tudi to sem objasnila zakaj ne primerjam s Hoferjem ali Lidlom. Milka v Tušu, SParu ali Mercatorju je pač enaka. Ali pa nek določen sok, salama. Ves čas trdim, da imajo popoloma enaki izdelki z enakimi sestavinami različne cene. TI pa goniš eno in isto. Brezveze še kaj pisat.

Zaplankanost očitno ne pozna meja…

ja pa so eni res. saj ni čudno da lahko proizvajalci in trgovci potem tako neskončno manipulirajo z njimi

mal dnarja mal muske, vedno je bilo tako…daleč najbolj kvaliteten je pa Mueller (cukr, čistilna sr., otroške stvari, kozmetika..)…sicer mi pa na kraj pameti ne pride, da bi se zaradi prišparanih 2 € vozila na drug konec Lj, grem v najbližjo štacuno in ne kupujem Merkatorjevih in Šparovih znamk. Eurospin ??? wtf?? 🙂

Js pa najraje kupujem v Leclercu,se mi zdi zanimiva ponudba izdelkov sploh francoskega porekla…LP

Sploh ne gre za zaplankanost. To je pač stvar osebnega okusa in Eurospin se mi znusi in pravico imam, da to tudi povem. Hrana mi ni všeč, trgovina še manj, kupci prav tako, nič mi ni všeč in zato tja več nikoli ne stopim. To je seveda moje mnenje. Ti, ki sprašuješ o Eurospinu oziroma se čudiš pa – bolje, da ne veš kako je tam :), s tem, ker tega *ranja ne poznaš nisi nič izgubila :).

Lp, Sie

Tole ni prav nič podobno mnenju, tole je že kar žaljenje vseh, ki kupujejo v Eurospinu.

Tole je sicer za spoznanje boljše, a še vedno preveč pljuvanja in obsojanja, sploh, ker govoriš o trgovini v kateri si prehodila le par metrov, njihovih izdelkov pa sploh ne poznaš.

Ce bi se ukvarjala s tem, v kateri trgovini bi kupovala najceneje ta pa ta izdelek, bi zato zapravila ves prosti cas, kar pa ocitno pocne vecina populacije v Sloveniji, to je resnicnost praznih zivljenj.
Ce hocete kupovati res poceni, pojdite v Hardija, kavaliteta pa bo temu primerna, vazno pa da bo doma bmwjckev, zaradi katerega ste se odpovedali kranjski klobasi in vzeli rajsi hrenovke.

kristus tamci, ampak ti pa res ponižuješ ljudi. nekateri (predvsem upokojenci) kupujejo tam kjer je ceneje preprosto zato, ker pač nimajo denarja. in tako prišparajo nevem mogoče za položnico vode… ampak ti tega sveta res ne boš razumela vse do takrat, ko boš sama fasala po p****.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pravim da je to bz, ker je efekt na koncu isti.

Tamci, ali ta tvoj “bz” pomeni “brez zveze” ???? No, če je to to, potem negiram tvojo stopnjo izobrazbe, kajti “brez zveze” je eno, “brez veze” pa drugo ! Pa nisem pikolovska, ampak, kot je dejala Japkica, iz človeka s svojim načinom komunikacije potegneš najslabše!!! Dobiš pač to, kar sama daješ … iz drbiža še več drobiža! :-))))

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

točno. in ko se bo Tamci poročil, bo ekspresno spet na MONU, ker jo bo dec sekiru, zakaj ne zna delat za dnarje, da vse zagon.
In potem se bo spet začela mantra o ljubehzni, predanost iin prilagajanju

New Report

Close