Najdi forum

MELATONIN

Živijo, dr. Senčar!

Kako pa je z jemanjem melatonina med vzdrževalno, 1x mesečno kemoterapijo zaradi pljuč? Izgubila sem menstruacijo in imam tudi vročinske oblive s tem pa posledično tudi težave s spanjem, saj se lahko zgodi, da me ponoči nekajkrat zbudi in je spanec prekinjen. Mogoče je imel kdo podobne težave? Vsekakor se bom pogovorila tudi z onkologom, me pa zanima vaše mnenje.
Hvala lepa in vse dobro.

Niveska

Spoštovani dr.Senčar;

stara sem 37 let,v postopkih obmp z darovano jajčno celico v Pragi;
do sedaj sem bila že trikrat,vendar za vsak neuspešno.Ker imam zaradi visokega fsh in nizkega amh neredne menstruacije,ter tudi ostale nevšečnosti (vroč.navali,slabosti),jemljem med postopki Cyclo progynovo.
Zanima me,je zame primeren melatonin,oz.koliko časa pred postopkom ga je priporočljivo jemati?

Najlepša vam hvala za odgovor!

Pozdravljeni Niveska!
Melatonin lahko jemljete med kemoteraoijo samo, če vam to svetuje vaš lečeči onkolog!
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni Nija!
Pri povišanem FSH ima lahko melatonin nasprotni učinek, kot bi ga želeli, zato vam ga ne priporočam.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni.

Pri zadnji objavi omejate, da ima melatonin pri povišanem FSH-ju nasprotni učinek kot bi ga želeli, nekaj objav nad tem pa sem zasledila, da je zapisano, da melatonin znižuje FSH, predvsem pa izboljša možnost implantacije zarodka.

Ker se tudi sama soočam s povišanim FSH-jem, prosim za vaš nasvet.

Hvala.

Tanci

Pozdravljeni Tanci!
Pri normalnem ali nizkem FSH melatonin izboljša možnost implantacije, pri visokem FSH pa ni dokazana dobrobit njegovega delovanja na implantacijo zarodka. Melatonin ima vpliv na FSH, kadar pa je FSH previsok, melatonin nima več enakega učinka.
Lp.,sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovani,

ali so pri dolgotrajnem jemanju melatonina (Circadin 2mg) možne kakšne kontraindikacije? Našemu dvanajstletniku je namreč zelo povečal kvaliteto življenja – po zaslugi boljšega spanca so se zelo zmanjšale vedenjske težave. Zato ga ne bi radi ukinili, pa seveda ne z njim škodili zdravju.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

sem bila že v dveh postopkih IVF, hormonski testi so bp, FSH je 6…..od drugega postopka me čaka nekaj zamrznječkov po katere grem nekje na začetku septembra, zato me zanima če lahko jemljem Melatonin, ter kje ga dobim?

Spoštovani,

ali so pri dolgotrajnem jemanju melatonina (Circadin 2mg) možne kakšne kontraindikacije? Našemu dvanajstletniku je namreč zelo povečal kvaliteto življenja – po zaslugi boljšega spanca so se zelo zmanjšale vedenjske težave. Zato ga ne bi radi ukinili, pa seveda ne z njim škodili zdravju.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni Baby4!
Tablete melatonina Circadin v Sloveniji niso več registrirane, torej jih ne morete več kupiti, ne z receptom in ne brez recepta. Dobite ga pa v vseh lekarnah in specializiranih trgovinah na Hrvaškem, Italiji, Avstriji in tudi povsod drugod.
Kdaj in kako ga boste jemali v zvezi z IVF postopkom pa se morate pogovoriti z lečečim ginekologom. Jaz vem premalo o vaši indikaciji za IVF, da bi se smela površno vmešati.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni Jaz2001!
Otroci izdelajo melatonin sami, zato ne vem, kaj bi bila indikacija za njegovo dodajanje pri vašem otroku. Kdor predpiše melatonin otroku, mora poznati tudi dolgotrajne posledice njegovega jemanja.
Jaz otrokom ne predpisujem dolgotrajne terapije z melatoninom.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Melatonin se dobi v lekarnah v Italiji, vendar so zelo različno založene z njim in ima tudi precej različne cene – torej je treba najti lekarno, ki ga ima stalno na zalogi. Sama hodim ponj na Trbiž, lekarna je na zgornji ulici (ena više kot sejmišče) malo naprej od farne cerkve in velikega trga pred njo.

V Gorici sem ga dobila, vendar je bil manj učinkovit.

Melatonin jemljem že enkaj let zaradi nespečnosti. Pomaga. Na dopustu naredim pavzo. Stranskih učinkov ni, so pa poleg boljšega spanja še drugi dobri učinki za zdravje..

Ženska na kvadrat…..hvala za info….zanima me pa kaj piše na škatlici, da bom vedela kaj kupit? Čez 3 tedne grem bom imela prenos zarodkov in bi ga tudi jaz poskusila, zato bi te prosila če je možno za hitro informacijo, da si ga lahko nabavim. Hvala ti še enkrat

Jaz sem kupila melatonin tukaj http://www.pronatural.si/melatonin-5mg-hitro-topljive-90-tablet-z-okusom-jagode.html , ne vem pa če je ta melatonin uredu. Meni je sicer pomagal.

http://www.moskisvet.com/clanek/v_formi/raku-prostate-se-lahko-izognete-tako.html

kaj menite o teh raziskavah?

Pozdravljeni Hren!
Hvala za vaš prispevek. Članek je poljuden in ga je potrebno kot takega vrednotiti.
Lahko rečem samo :”Ni ga čez dober, kvaliteten počitek in spanec!”.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovani.
Tudi sama sem v postopku IVF in bi rada kupila circadin, ampak glede na to, da se ga pri nas ne dobi, me zanima če je tale ok?
http://www.pronatural.si/zdravje-zenske/melatonin-podaljsano-sproscanje-3mg-90-tablet-znamke-eurovital.html

Hvala.

V forumu ne smem reklamirati izdelkov, o konkretnem izdelku morate povprašati farmacevta.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovani.

V zadnjem postopku sem jemala tudi melatonin (dodatek k prehrani, zgornji link), 3 mg. Jemala sem ga 2 meseca, saj sem v nekih raziskavah brala, da naj bi pomagal tudi pri kvaliteti jajčnih celic, saj so našli v tekočini, ki obkroža celico tudi melatonin (in če ga je premalo, je kakovost slabša).
Sama nisem opazila nekih sprememb pri rezultatih, jemala sem ga tudi po transferju, rezultat negativen.

Sedaj pa sem začela razmišljati, da imam mogoče kakšno avtoimuno bolezen (za mano je že približno 10 transferjev, do pozitivnega krvnega testa sem prišla samo enkrat, ampak sem že pri krvnem testu krvavela). Od 5 postopka dalje jemljem medrol, najprej 4 mg, potem 8 in v zadnjem postopku 16 mg.

Ko sem raziskovala sem našla, da melatonin pravzaprav spodbuja odzivnost NKC celic (celic ubijalk, ki “napadejo” zarodek), zato ga predpisujejo tudi rakavim bolnikom, da NKC celice napadejo rakave celice..

Kaj menite o tem? Naj naslednjič spet jemljem melatonin 3 mesece ali samo po transferju? Kaj pa medrol?

Hvala za vaše mnenje.

Pozdravljeni Srečka!
Zarodek ni “skupek rakavih celic”, zato ne vidim prave povezave.
Če gre za antifosfolipidni sindrom (oblika avtoimune bolezni, ki preprečuje uspešno vgnezditev), to ugotovi vaš ginekolog s pomočjo testov.
Melatonin je priporočen samo po transferju. V nosečnosti ga celo odsvetujemo.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close