Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje medrol c- izločanje iz telesa

medrol c- izločanje iz telesa

Pozdravljeni!

Ali mogoče veste koliko časa se izloča medrol iz telesa. Sprva sem zaradi avtoimune bolezni jemala 32mg, nato 16 itd. tako da sem sedaj na 4mg vseke dva dni. Zdravnici sem omenila, da bi rada ponovno zanosila in mi je svetovala, da bi ona počakala dokler se medrol ne izloči iz telesa. Koliko časa za izločitev pa potrebuje, mi pani vedela povedati.

Ali mogoče kdo ve oz. kakšne so vaše izkušnje?

lp AB

Spoštovani!

Sam Medrol se po prenehanju uživanja iz telesa praktično popolnoma izloči v cca. 12-15 dneh.

Vendar pa menim, da je zdravnica v vašem primeru verjetno mislila, da z nosečnostjo počakajte toliko časa, da se vam po prenehanju jemanja Medrola (ko se bo le-ta izločil iz telesa), ponovno vzpostavi normalno delovanje žleze nadledvičnice in s tem posledično hormonsko ravnovesje. Normalno delovanje skorje nadledvičnice se po prenehanju jemanja Medrola navadno vzpostavi po par tednih oziroma mesecih, kar je odvisno od odmerka in trajanja jemanja Medrola. Ker ne poznam trajanja zdravljena z Medrolom, vam tudi ne morem natančneje odgovoriti na zastavljeno vprašanje.

Bolj natančno se o tem lahko pogovorite z vašim zdravnikom ali ginekologom.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close