Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina medenica in križ

medenica in križ

Pred tremi leti, ko sem bila noseča so se mi začele boležine v predelu medeničnih kosti, ki so se le včasih razširile v predel križa. Upala sem, da so bolečine vzrok otrokove lege saj se je rodil z zadnjično vstavo. Bolečine žal niso izginile in se mi pojavljajo kadar nekaj minut postojim na istem mestu, kadar sem nekaj minut v počepu ter včasih med spanjem. Po pojavu bolečine se zelo s težavo vzravnam, če sem v počepu, oziroma se z veliko težavo vsedem iz stoječega položaja. Čez nekaj časa, ko se telo razgiblje se tudi bolečine poležejo.

Zdravnika še nisem obiskala, me pa zelo zanima kaj lahko iz opisanih problemov pričakujem.

Lep pozdrav, Irena

Spoštovani!

Verjetno gre za zelo pogost pojav – bolečine v križu, ki pa nastanejo zaradi množice razlogov, saj je v tem področju veliko število sklepov (hrbtenica) in tudi vezi ter mišic. Verjetno boste imeli občasno ponavljajoče težave, ki pa jih lahko preprečite z dvigom vaše telesne kondicije, predvsem pa z ustreznimi vajami za krepitev mišic trebuha in hrbta. Navodila lahko dobite pri vašem zdravniku, fizioterapevtih in drugje. Bolečine poslabša daljša neaktivnost, sedeč slog življenja in dvigovanje iz nepravilnega položaja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close