Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Matični mlekeč za otroke

Matični mlekeč za otroke

Pozdravljeni!
Kupila sem matični mleček za otroke. V navodilih piše, da naj bi se ga uživalo zjutraj.
Zanima me ali je kaj manj učinkovit, če se ga uživa popoldan. Zanima me tudi kakšna je razlika med matičnim mlečkom od Medexa in od Sensilaba.
Najlepša vam hvala za odgovore.

Spoštovani!

Svetujemo, da se matični mleček uživa zjutraj na tešče. Takrat je namreč absorbcijska sposobnost organizma največja, kar pomeni da telo najlažje in hkrati v največji meri izkoristi vse esencialne hranljive snovi , ki jih vsebuje matični mleček. V kolikor ne morete drugače, lahko matični mleček uživate tudi kasneje (vedno mora biti na prazen želodec), vendar bo verjetno izkoristek nekoliko manjši.

Razlika med omenjenima pripravkoma je le-ta, da je Sensilabov preparat matičnega mlečka enkrat močnejši, ima pa Medexov pripravek dodane antioksidante: vitamin C, E in betakaroten. Ker je Sensilabov pripravek močnejši, posledično to pomeni, da je primeren šele za otroke od dopolnjenega tretjega leta starosti.

Poleg tega so Sensilabovi pripravki zaradi večje vsebnosti matičnega mlečka normalno nekoliko bolj grenkega okusa, kar je včasih lahko moteče.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close