Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Mandlji

Mandlji

Pozdravljeni!

Tri tedne nazaj sem opazila otekle in rdeče mandlje. Le te me niso nič boleli. Čez nekaj dni sem zaradi velikosti pričela imeti težave z dihanjem. Obiskala sem osebno zdravnico katera mi je predpisala Ospen. Po desetih dneh jemanja le tega se stanje ni spremenilo zato sem zopet obiskala zdravnico. Sedaj tretji dan jamljem Nillar 40mg. Imam hudo omotico, občutek zamašenih ušes (občutek najlažje opišem, kot da bi z glavo navzdol visela čez rob postelje). Mandelji pa so se mi še povečali zato je dihanje še bolj ovirano. Bolečin nimam. Kaj bi lahko bilo? Naj nadaljujem z jemanjem Nillara?

Zahvaljujem se vam za odgovor

Eva

Spoštovani,

glede na vaš opis bi bila lahko okužba s korona virusom ali z virusom EBV – bolezen infekcijska mononukleoza.
Če težko dihate oz. vas celo duši ali če ne morete zaužiti vsaj 2 litra tekočine dnevno, pokličite nemudoma svojega zdravnika, ki se bo odločil o napotitvi na Infekcijsko kliniko in na bris.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Hvala za odgovor! Preko vikenda sem na bezgavkah opazila dve-tri bele pike, prav tako so bezgavle postale zelo boleče zato sem v lekarni vzela Strepfen in ustno vodico Curasept. Po dveh dneh grgranja je bolečina izginila. Zdravnica me je napotila na odvzem krvi. Izvidi izgledajo super le mala povečanost sedimentacije. Dobila sem tudi napotnico za ORL kjer sem naročena čez 14 dni.

Hvala za odgovor! Preko vikenda sem na bezgavkah opazila dve-tri bele pike, prav tako so bezgavle postale zelo boleče zato sem v lekarni vzela Strepfen in ustno vodico Curasept. Po dveh dneh grgranja je bolečina izginila. Zdravnica me je napotila na odvzem krvi. Izvidi izgledajo super le mala povečanost sedimentacije. Dobila sem tudi napotnico za ORL kjer sem naročena čez 14 dni.

Na bezgavkah ne morete opaziti pik, ker so te skrite med mišicami v globini vratu, čez vse to pa je še plast maščobe in koža.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Po pregledu na ORL in odvzemu brisa so ugotovili, da imam Serratia marcenses. Priporočili so kuro s Primotrenom in Ciprinolom. Brskala sem po internetu pa kaj veliko o S. Marcenses niti ne piše. A mi lahko vi kaj več poveste? Kako se jo dobi, koliko časa traja do ozdravitve, ali je nevarno itd.?

Hvala in lep pozdrav!

S tem vprašanjem se obrnite na infektologa.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Si kaj resila z mandlji? Ima identicno tezavo, samo da mi jenpredpisala Ospen in ni pomagal nic, kasneje pa mi je vzela bris, negativno, in rekla, naj grgram zajbelj.
Diham pa vedno tezje, sploh med spanjem se zbujam..

New Report

Close