Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina mačja hiša-naj nekdo opozori

mačja hiša-naj nekdo opozori

Sleepy, če si morda spregledala.

Sleepy, če si morda spregledala.[/quote]
Sem spregledala, ja, se opravičujem. Ampak razumem pa ne ravno. 🙂 Lahko bolj konkretno poveš kaj te zanima?

Zgoraj sem namreč dala link do izjave za javnost.

Izjava za javnost https://www.facebook.com/photo.php?fbid=323572454326535&set=a.152788438071605.31049.151940548156394&type=1&theater%5B/quote%5D

~ ~ ~ http://bobi4ever.net/doglog Hello, hello, remember me? I'm everything you can't control.

Pejte vsi skupaj nazaj v osnovno šolo (ali pa ste morda še tam), pa se naučite brat tisto, kar piše.
Noben nima pravice napisat, da je bila psica oddana za pasje boje, če ni bila. Kako je od posvojitelja prišla k pokojniku, bodo preiskali pristojni. Do takrat je vsaka debata brez veze. Edino, če hočete stvari interpretirat po svoje in natolcevat in se naslajat s pljuvanjem čez obalno zavetišče. Saj je tako ali tako znano, da ste eni to komaj čakali. Ampak ne pozabite – lahko se dvojno vrne, da ne bo pol kakšen jok 🙂

Je pa res nadvse zanimivo, da je v tej grozotni zgodbi, ki vključuje pasje borbe, neukrepanje pristojnih kljub prijavam, umor, vrtenje velikih vsot denarja, vpletenost bivših policitov, vpletenost veterinarjev, ki so oskrbovali poškodovene pse, je že tri dni najpomembnejša samo ta psica, katere lastnik ni uredil prepisa lastništva nase.

Sramota. Kako ste plitki in prozorni.

Aha saj izjavo za javnost sem si prebrala. Ampak ni zaslediti, da bi bila v njej kakšna druga plat zgodbe. V izjavi je v grobem samo potrjeno, da je psička res napisana na ODPMŽ kljub temu, da je bila oddana (v napačne roke). zgodba glede nje in preostalih psov pa ni nič drugačna. Sem mislila, da je še kaj drugega.

anastassia, sploh ne vem, o kakšnem natolcevanju, naslajanju in pljuvanju pišeš, niti ne vem, kdo bi na kaj tako groznega komaj čakal. Imam enako pravico napisat, da je bila psica oddana za boje (kot je iz medijev mogoče sklepati saj obstaja utemeljen sum, da so bili psi uporabljeni za boje) kot ti, da naj gre kdorkoli že nazaj v osnovno šolo. Sicer pa se ob taki nestrpnosti poslavljam. Upam, da se stvar kar najbolje razreši – v korist vseh psov.
Lep večer.

@picmic
Potem pa najbrž ne poznaš cele zgodbe in vsega natolcevanja, ki se odvija po fb in po forumih?
Ne moreš verjet, eni res komaj čakajo, da drugemu krava crkne.
In ne, nimaš pravice napisat, da je bila oddana za boje, ker ni bila. Se je pa tam znašla. Kako in zakaj, bodo povedali pristojni.To je pa ja dovolj jasno napisano v izjavi.
Vračam lepe želje.

Komu pa ti groziš pravzaprav? koga za plitkega in prozornega razglašaš? kako pa ti veš, da so bili veterinarji zraven, pa policaji?če veš kaj takega, si dolćna tud ti prijavit!!!pejt ti pol v osnovno šolo nazaj!

Ne zanimajo me zdrahe med živalovarstveniki, temveč omenjen primer pasjih bojev. Lp

V časopisu sem prebrala, ne morš verjet :)))))

Nisi edini ampak sej te ne more to zanimat, ker je bl važno vse drugo! Ne moreš verjet res!

🙂 V slovenskih novicah in na kanalu A sta bila objavljena prispevka, kakršna pač že. Na obalno zavetišče ali društvo se noben od novinarjev ni obrnil s kakšnim vprašanjem, kar bi bilo za pričakovat za bit kolikor toliko objektiven.
Obalno zavetišče je takoj, ko je iz medijev izvedelo, da je ena od zaseženih psic domnevno v lasti odpmž, zavetišče Meli zaprosilo za podatke o št. čipa in za vrnitev psice. Podatkov ni prejelo, zakaj ne, ve kdor pač ve, psica pa je tudi še kar kjer je.
Zavetišče ve komu je psa oddalo in tudi zakaj, pa tega pač nihče ne bo razlagal nikjer, kar bo potrebno bodo verjetno izvedeli organi pregona. Če si z drugo platjo mislila to – ne bo šlo.
Dejstvo je, da odpmž ni oddal psa pokojniku. Dejstvo je, da tudi če bi bil v CRP vnešen posvojitelj, ne bi bila zgodba za teh 15 nič drugačna, pa še prepričana sem, da bi se še naprej vse vrtelo samo okoli te psice. V registru se namreč vidi tudi kdo je psa oddal in komu in prav nobenih ovir ne bi bilo za dogodek zlorabit kot se ga je. Ob tem se očitno z lahkoto pozabi bistvo – več let se kljub prijavam (kot sledi iz časopisa in podatkov dzzz lj.) ni zgodilo nič, dokler se ni zgodil umor. Psi so bili odkriti samo zaradi preiskovanja umora, in to ne le ena, pač pa je psov 15. Čipirani če se ne motim so bili le trije. Verjetno se v borbah niso spopadali med sabo in zna bit, da so še kje še kakšni psi, ki delijo usodo najdenih. Morebitna vpletenost veterinarjev in nekdanjih policistov in morebitna razširjenost pasjih borb očitno ni problem. Ker bi bilo vse drugače, če bi bila ta psica pisana na posvojitelja…
Počasi me bo začelo veselit, za tale nevpis v CRP. Morda pa se bo ravno zaradi tega začelo več govoriti o morebitni razširjenosti pasjih borb, morda pa se bodo pristojni ravno zaradi tega lotili odkrivanja tovrstnih prepovedanih dejanj in morda bo na prvih straneh slovenskih novic kdaj celo zgodba, da so razkrinkali mrežo organizatorjev pasjih borb in morda bo prav odpmž s tem dogodkom zaslužen za to. Takrat verjamem, da marsikdo ne bo tako vneto kazal s prstom, pa nič za to, samo da bo kakšnemu psu bolje. Tako da prosim, govorite o tem, pasji boji so očitno tudi naša realnost.

~ ~ ~ http://bobi4ever.net/doglog Hello, hello, remember me? I'm everything you can't control.

To je kar nekaj. Še dobr, da ste vsa društva in aktivisti in bedna zavetišča, da se loh o tem piše! Če tolk veste, bi loh tud brez tega kej nardil že prej, ne pa da je 15 psov tam in od tega en iz zavetoišča celo!!!!

Pa to ni čisto res, ker sem v članku v Slovenskih novicah zasledila, da so kontaktirali tudi eno gospo iz obalnega zavetišča.


Ne, tega nimaš pravice napisat. Ne samo zato, ker sta to dve različni stvari (psa oddat za pasje borbe ali pa sumit, da je bil pes za to uporabljen), pač pa tudi zato, ker je v izjavi za javnost pojasnjeno, da kljub temu, da iz zavetišča Meli ni bilo podatkov o psici, obalno zavetišče ve za katero psico gre, komu jo je oddalo, pa še izjava posvojitelja, da je psico dal za 14 dni na čuvanje je bila zraven, kar je bilo pojasneno tudi že tule nekoliko višje. Zadeve bodo preiskovali pristojni, za sodbe pa so sodišča.

~ ~ ~ http://bobi4ever.net/doglog Hello, hello, remember me? I'm everything you can't control.

Pa to ni čisto res, ker sem v članku v Slovenskih novicah zasledila, da so kontaktirali tudi eno gospo iz obalnega zavetišča.[/quote]

Katero in kdaj? Pred ali po objavi članka?
Tudi jutri morda ne bo več res, da iz Kanala A niso nič vprašali, ampak prispevek, ki ga omenjam, je pa že bil objavljen.

~ ~ ~ http://bobi4ever.net/doglog Hello, hello, remember me? I'm everything you can't control.

Če nekaj vemo, pomeni, da zadevo spremljamo, ne da smo bili tam zraven 🙂
Lahko ti kaj narediš s tem v zvezi, tako kot jaz.


To je pač tvoje mnenje.
Prijavo naj bi l 2006 podalo ljubljansko društvo, vurs naj bi ugotovil, da je vse uredu. V članku je zapisano, da je nekdo večkrat prijavljal zadevo, pa očitno neuspešno. Vse skupaj pa se je odvija tam nekje v okolici Litije, točno ne vem, ker tistih koncev ne poznam. Nisem od tam.
Sicer pa za ukrepanje niso pristojna društva in zavetišča pač pa VURS in policija.

~ ~ ~ http://bobi4ever.net/doglog Hello, hello, remember me? I'm everything you can't control.

sleepy, tole si pa zelo grdo citirala. Napisal sem, da imam enako pravico napisat, da je bila psica oddana za boje (kot je iz medijev mogoče sklepati saj obstaja utemeljen sum, da so bili psi uporabljeni za boje) KOT anastassia, da naj gre kdorkoli že nazaj v osnovno šolo.
Tebi je očitno primer bližje, meni ni. Razpolagam samo z določenimi podatki iz medijev.
Pa res se ne mislim vmešavat v to živalovarstveno sceno, ker ste za moj okus preagresivni. Naj se razreši v dobro psov, ostalo me ne zanima.

sej – beda, kr neki. k je špa treba tipkat, pa vsi vse veste! vse skupi glih brigajo eni psi!


Katero in kdaj? Pred ali po objavi članka?
/quote]

V ponedeljkovi izdaji Slovenskih novic, ko je bil notri članek o tem. Mislim da je bila ena Andreja.

New Report

Close