Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Lulček pri 8-letniku

Lulček pri 8-letniku

Pozdravljena! Brala sem odgovore na vprašanja o lulčku in se odločila, da postavim podobno vprašanje kar vam.

Našemu skoraj 8-letnemu pobu kožica ne gre popolnoma čez glavico lulčka. Pri nekako 3 letih smo bili pri urologu, ki je zadevo “reševal” zelo preprosto: na hitro je potegnil kožico čez. Kako je vreščal, si lahko predstavljate, in kako smo potem “vadili” tudi. Vreščanje, groza, jok ob vsakem lulanju nekaj tednov… Od takrat bolj ali manj redno vadimo (potegne sam kožico čez glavico), ne gre pa do konca. O obisku zdravnika noče niti slišati, saj se še spomni, kako je bilo.

Lulanje je normalno. Problem se je pojavil pri občasnem otrdevanju lulčka – je neprijetno in takrat si ne zna pomagati, temveč pritarna k nama.

Je potrebno obiskati urologa? Počutim se nasilna, ko ga siliva v potezanje kožice do konca, hkrati pa tudi ignorantska, saj se mi zdi, da bi ga morala “prisiliti” v obisk zdravnika. Kaj svetujete.

Hvala za odgovor.

Pozdrav, Zeky,
saj v tem je ves problem, ko otrok doživlja erekcijo, ima bolečine. Mislim, da bi vseeno morali do urologa, da odpravi težavo, če bo presodil, da je tako potrebno.
Ne obremenjujte se z nepotrebnimi krivdnimi občutki, res. Saj smo tudi starši samo ljudje.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor (in tolažbo). Mi lahko mogoče še namignete, kako poseg izgleda? Ker gre kožica samo do polovice, me zanima, kaj nas čaka. Otrok že ob omembi obiska zdravnika zaradi lulčka pade v jok, histerijo, poudarja, da se nihče ne bo dotikal njegovega lulčka… Skratka, spomni se, kako je to izgledalo prvič (posprejal je z nečem in potegnil, medtem, ko sta ga sestri držali za roke in noge – in to je bilo to). Bolečina, oteklina, pekoče lulanje, sledi krvi… Ne bi želeli še enkrat čez to.

Hvala in LP

Žal, Zeky, zaenkrat sta le dve možnosti posega, prva je ta, ki ste jo opisali, druga pa je popolno obrezanje v popolni anesteziji.

Kako izgleda lulček po obrezanju:

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za izredno hitre odgovore.

LP

Pozdravljeni,
tudi jaz imam 8 letnega sina, ki je bil pri treh letih pri urologu z enako težavo. Urolog mu je na silo potegnil kožico, da je počila. Redno smo mu kožico dvigovali in umivali, tako da s tem ni več problemov. Zanima pa me nekaj drugega, ima zelo majhnega lulčka (cca 2 cm). Ko smo bili na morju je tudi sam to opazil. Zanima me ali je to kaj narobe, ali bo tudi kasneje imel tak problem?
Lp nape

Pozdravljeni, nape,
nekateri fantki imajo manjše lulčke, nekateri večje. Običajno pa pri dečkih z manjšimi lulčki vidimo, da so nekako skriti v maščevju, pa niti ni nujno, da so bolj močni. Merimo jih tako, da s prsti dotaknemo kost, torej potisnemo maščevje in videli boste, da je takoj 1 cm več.
Mera je čisto v redu, lulček bo zrasel, tako kot vse ostalo, brez skrbi.
Lepo se imejte,
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.

Danes sva imela s sinom sistematski pregled pred vstopom v šolo. Zataknilo se je pri njegovem lulčku. Kožice se namreč ne da potegniti čez glavico in dobila sva napotnico za urologa. In sedaj si grozno razbijam glavo, ker je to moja krivda. Sicer mu je bila že kot dojenčku obljubljena operacija, vendar se je kasneje stanje izboljšalo. Okrog drugega leta starosti je kožica šla nazaj, sicer malo težje vendar je šla do konca. Okrog tretjega leta pa se je sin začel braniti in ni več dovolil tikati tam spodaj. Zavedam se, da je to moja krivda in se počutim kot najbolj grozna mama. Ampak sinu sedaj kožica ne gre nazaj niti malo. Zanima me kaj bo pri urologu. Prebrala sem, da se lahko poskusi z neko kremo. Jo predpiše urolog? Obstaja kakšna krema brez recepta? Glede na to da mu je kožica šla čez glavico pomeni da se je prirasla nazaj? Ali ima vseeno lahko preozko kožico? Lahko pričakujem da mu bojo na živo potegnili kožico nazaj? Skratka groza me je in na operacijo nočem niti pomisliti.

 

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Operacij zožene kožice je v zadnjih desetih letih izjemno malo. Jaz, npr. še nisem imela paceint(k)a, ki bi bil obrezan zaradi medicinskih razlogov, odkar se uporabljajo mazila.

Kortikosteroidno mazilo predpiše zdravnik (pediater ali urolog), mažemo zvečer (razmeknemo kožico, koliko gre, namažemo po robu in potegnemo kožico spet čez glavico). Običajno zdravimo 2 meseca, ko se kožica stanjša in rategne, gre zlahka čez glavico.

Vendar sem vedno znova presenečena, da se toliko mamic počuti krivih. Predlagam, da za ta del higiene vključite osebo istega spola, kot je otrok, oče naj skrbi, da bo fantkova kožica vsak večer očiščena. Ima enako orodje, pa naj mu pokaže.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.

Najlepša hvala za odgovor. Ste me zelo pomirili. Upam samo, da so tudi v naših krajih že tako napredni, da prej poskusijo takšne neinvazivne postopke. Naša pediatrinja namreč ni omenila nobene kreme….

Najlepša hvala za vaš odgovor in srečni tisti otroci, ki vas imajo za pediatrinjo.

Vse lepo vam želim in lep pozdrav.

Ker na ta način  ukrepamo pri ozki kožici že nekako 10 let, bi morali biti že vsi pediatri obveščeni o tem:=)

Hvala za vaše besede, ampak kot vsi, so lepi trenutki in težki trenutki:=)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

imam 10 letnega sina in sem danes opazila da se mu kožica na lulčku ne razpre in ni možno videti glavice. Kot dojenček in malček ni nikoli imel težav in sem redno povlekla kožico narazen in je sla lepo čez glavico in nazaj. Zdaj ne vem kako je to možno da se kozica ne raztegne več? Počutim se krivo da to nisem več “trenirala”z njim redno. Nisem vedela da se lahko to zapre ali zaraste po tolikih letih normalne funkcije. To sem večkrat preverila po kopanju. Nato pri določeni starosti (mislim da nekje pri 7 letih)nisem več preverjala saj mu je bilo tudi neprijetno jaz pa sem mislila da temu ni potrebno posvečati več pozornosti. Danes ko sem opazila prve sramne dlačice sva se pogovarljala se o tem in sem ugotovila da ne gre narazen. Urinira normalno, v curku brez težav. Zanima me ali je v tem primeru tudi mozna uporaba kreme?

Hvala

lp

Obrnite se do otrokovega šolskega zdravnika.

Sicer pa je, po mojem mnenju, to naloga očetov, da kontrolirajo kožico. Konec koncev imajo enako orodje in naj bo to skrb očeta, da si otrok redno in vsakodnevno umije in s tem odmakne kožico spolovila.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close