Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Lokalna anestezija in dojenje

Lokalna anestezija in dojenje

Pozdravljeni,
imam 7-mesečno punčko, ki jo še dojim, zdaj ima 2 obroka goste hrane dnevno, ostalo pa je dojenje.
Na jeziku se mi je naredilo nekaj, kar bi morala iti odstraniti, pa zaradi dojenja odlašam. Prejela bi lokalno anestezijo, poleg tega bi po opravljenem posegu sigurno potrebovala še kaj proti bolečinam. Zanima me, kaj to pomeni za dojenje, lahko prejmem lokalno anestezijo in kaj proti bolečinam lahko vzamem? S črpanjem mleka s črpalko (da bi si ga izčrpala po posegu) imam že od vsega začetka problem, nikakor mi to ne gre, čeprav imam mleka več kot dovolj (nekje sem namreč prebrala, da bi si morala prvo mleko po lokalni anesteziji izčrpati in ga zavreči). Kaj mi svetujete?
Za vaš nasvet se vam najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Spoštovana!
Svetujem vam,da se zaradi specifičnosti vašega vprašanja obrnete na forum ginekologija i porodništvo.
Glede protibolečinskih sredstev po posegu pa med dojenjem pride v poštev učinkovina paracetamol.Zdravilo vam lahko predpiše zdravnik ali pa ga kupite v lekarni.Lep pozdrav

Suzana Taseska, mag. farm.

New Report

Close