Najdi forum

No ja, v tem primeru menim, da imata vpliv zgolj slava in še več denar… Lahko vidiš marsikje po tv, da je kateri od slavnih grd kot strela, pa vsi skačejo okoli njega in mu pedenajo, uživa vse bonitete, ker si lahko vse to privošči… Torej tukaj nima lepota čist nič poleg, temveč le slava in denar.

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Podobno:

http://med.over.net/forum5/read.php?163,5368585,5368585#msg-5368585

tole tvoje raziskovanje seveda ni izmišljeno, ker tebe to zares zanima, in ja, zanima te s stališča psihologije osebnosti, še bolj pa osebno, ker se ti ali tvoji prijatelji in znanci s to domnevno diskriminacijo srečujete.

A se postavljaj vprašanje, koliko ste lahko objektivni: pozitivne verjetno sploh ne opazite, saj je ta vendar samoumevna (s čim pa naj se hrani vaša narcisoidnost), se pa bojim, da je negativna diskriminacija za vaš že čisto normalna reakcija na vašo narcisoidnost.

Če si hotela na hitro dati vtis kakšne dr., ki si je za vzorec vzela kar ČI na MON-u (zanimivo druščino si našla), pa to žal ne bo šlo skozi … če nič drugega, ker nisi naredila domače naloge: to je, da slabo poznaš psihologijo in izsledke dosedanjih študij s tega področja, poleg tega nisi odprta za drugačne poglede, kar bi nek raziskovalec moral biti, ampak si v vse skupaj šla z neko rigidno tezo, ki je ostala neokrnjena, čeravno se mi zdi, da je bila skozi debato že zdavnaj ovržena.

Drugače pa ni problema, meni je bila tema čisto zanimiva …

Aja, sem to pozabla komentirat… čist nikjer nisem napisala, da se zarad predsodkov niti ne potrudim… ma ne da se mi še 1x vsega pisat, ker se mi zdi, da sem že flashu razlagala… Če je nekdo lep in se vede dostopno in prizemljeno, ne vem, zakaj se s takšnim človekom ne bi pogovarjala… Bi se tud z omenjenim osebkom, ampak če se pa on vede kot kralj, ki se mu more pedenat in ga ubogat, potem pa naj bo… S takšno osebo se ne rabim pogovarjat in družit, pa naj bo lep al pa grd… Ampak ta pač je lep po JUS-u standardih 🙂 No, pa naj povem samo eno njegovo cvetko… je moj sošolec in zadnjič pride na vaje (naj omenim, da konstantno edini v letniku zamuja na vse vaje in se mu vedno tolerira) ter reče, da če on manjka, je to tako kot da bi manjkalo pol letnika…
No comment…

Tega tipa sem pač izpostavila, ker se v tej temi lih to sprašuje… Drgač pa men ni važno, a je človk lep po JUS-u, al manj lep, al grd… če je smotan, se ne družim z nobenim… Žal pač kombinacije lep in fajn še nisem srečala… 🙂

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

no sej se floatin, iz tvojih postov kar precej dobro razberejo tvoji predsodki, jih je že flashgordon komentiral..pa tudi sicer daješ vtis kot da si na nek način vesela oz uživaš ko nekaj nekomu samo na lepe oči ne uspe, pa je bil tega navajen…oz ne vem zakaj te taki komentrji kot je tale od sošolca sploh tako motijo, pač se malo pošali nasvoj račun v pozit smislu – tudi ti se lahko! in vsak človek ima neke napake, take ali drugačne, drugi so pa npr hinavski, opravljivi, malomarni, preveč tihi,zadržani, nesramni..veliko je teh negat.lastnosti na ljudeh in verjetno jih imajo tudi tvoji prijatelji, ali so popolni? in iz tega lahko sklepam, da te ravno ta negat.lastnost-narcisoidnost tako izjemno moti, da je na ljudeh ne moreš sprejeti oz spregledati, kot verjetno marsikatero drugo (pa ne mi zdaj govorit o perfect ljudeh okoli tebe) mi pa lahko odgovoriš zakaj tako?

p.s.moji posti so večinoma diplomatsko, čustveno neobarvano pisani, iz mnogih od vas pa je moč razbrati močan negativni naboj (npr. da se reče človeku, ki ga zgolj nekaj informativno zanima, da ima zaradi tega resne probleme:) , kar tudi nekaj pove (da vas ta tema iritira?), pa brez zamere.

lp

Ne bi bilo prav, da ti sogovorniki ne osvetlimo še drugo stran videnja debate – čeprav sem zgoraj že napisala svoje mnenje, naj razložim, kako se (poenostavljeno) na moji strani bere tvoj način komunikacije.

Vprašaš me: “Kajne, da je tole črno?”
Jaz odgovorim: “Ne, jaz vidim tole belo.”
Ti me nediplomatsko poklopiš: “Ne pretvarjaj se, več kot očitno je črno. No, bom drugače vprašala: kajne, da ne vidiš prav in je tole črno?”

Zato se strinjam s citatom:

Lepota je relativna stvar. Za nekoga si lahko najlepši, za drugega nič posebnega, spet rtjemu pa si popolnoma antipatičen.

Sori, narcisoidnosti pač ne morem spregledat v smislu, da je tak človek lahko moj prijatelj. Mene ne bo nekdo komandiral, mi dajal jasno vedet, kako je on nekaj več… Pač od takšnih ljudi se odstranim, ker pa v tem primeru gre za sošolca in moramo včasih kaj skupaj delat, pač to ne gre. In da ti pojasnim: bil je on prvi, ki mu grem jaz v nos, ker pač se mu ne podrejam kot druge osebe, ki jim ukazuje. In jaz se ne podrejam nikomur- pa nima lepota čist nič zveze s tem. On je pač lep in to počne. Lahko bi bil grd in to počel, pa bi imela isto mnenje kot ga imam. Tako da ne vem, kaj ti v tem mojem pisanju ni jasno? Ti sprašuješ in si odprla temo, sedaj se mi pa že kar nekako zdiš užaljena, ker očitno nisi dobila odgovorov, ki si jih pričakovala. Ne vem pa točno, kakšne bi rada imela…

Pa že sem zapisala in bom še 1x: ni mi važno, a je človek lep al grd, če mi ne ustreza tako ali drugače po karakterju, se pač s takšno osebo ne rabim družit. Ne vem, kaj tule ni jasno? Aja, baje imam predsodke… Ma ne vem, zakaj se bi morala z vsakim družit? Bi se mogla silit ali kaj? Ti se družiš z vsako osebo in vsi se družijo s tabo? Japajade…

In ne, osebe, s katerimi se rada družim, niso nikakor popolne. Če hočem, lahko pri vsakem najdem kakšno napako. So tihi, so zadržani,… če bi imeli pa ostale lastnosti- hinavščino, nesramnost, neiskrenost, vzvišenost, itd. itd., se pač z njimi ne bi družila.
Mislim, res ne vidim poante se družit z nekom, ob katerem se ne počutim fajn… A jo ti vidiš?

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

To ni tvoj zadnji odgovor, ampak kažejo pa tile izseki že neko ‘klinično’ sliko, ki se v nadaljevanju le še potrjuje:

Nihče tukaj ni rekel, da ima kaj proti fizično lepim ljudem.

Večina (če ne kar vsi) pa NE MARAMO domišljavih in narcisoidnih.

Ne, ni opravičila za narcisoidnost.

Tvoj izgovor je, da je to normalna reakcija na pozitivno reakcijo družbe na lepoto. Ampak ravno tako je normalna reakcija tudi negativna reakcija družbe na domišljavost.

Če torej narcisoidnost po eni strani mnogi ljudje (torej družba) z občudovanjem in komplimenti na račun FIZIČNE lepote spodbujajo k rasti, jo na drugi strani ljudje, ki PAČ NISO SAMO PLITKI (torej tudi družba), zbijajo (pa v kakršnikoli obliki že se to v praksi dogaja).

Narcisoidnost ne samo, da kvari medosebne odnose, napihnjeni ego kaj malo (raje nič) koristi njenemu lastniku. Pravzaprav mu škodi: ego se kot rak razraste čez osebnost, dokler od slednje ne ostane praktično NIČ.

Narcisoidnost (narcisizem) v psihologiji velja kar za osebnostno motnjo, poznajo tudi t.i. patološki narcisizem … verjemi, da je to slepa ulica za vsakršno osebnostno rast.

Mimogrede: narcisoidni niso samo lepi ljudje. Mnogi so takšni celo brez tovrstno vidnega ali drugače tehtnega razloga. Zato ne moreš, ponavljam, ne moreš odpor, ki ga ima večina ljudi do narcisoidnosti, enostavno pripisati kvazi negativni diskriminaciji lepih. Oprosti, ampak takšno sklepanje je napačno, če že ne kar …

P.S. … še kako postaja tvoje pisanje nabito s čustvi in to negativnimi, ker počasi le ugotavljaš, da na drugi strani pač nimaš sogovornikov, za katere si upala, da jih boš imela. Ampak moram ti povedati, da imaš v resnici veliko BOLJŠE, kot si si jih želela. Pa premisli še malo o tem.

Uh, aja: tihi in zadržani zame ni nobena napaka. So mi takšni ljudje ljubši kot klepetavi in premalo zadržani (kaj bi to bilo? vsiljivi?).

Ali povedano drugače: introvertirano mi je ljubše kot ekstravertirano. Ampak to ne pomeni, da šikaniram ali pa prioritiziram kateregakoli od obeh ‘tipov’ (pa vseh kombinacij vmes).

Mimogrede. Lahko ta medklic tudi ignorirate 😉

LEPOTA
Napisal: LEPOTA
Datum: 11.06.2009 01:00

To je bilo napisano v uvodni temi… Žal smo spet v drugih vodah…

Res je , da ta forum ni najbolj reprezentativa populacija, očitno, saj ga moderirata večinoma ne-dam-se in floating…je pa v real lifu primerov kot sta jih opisala hmmmmmmmm in osebnost veliko več, če verjamete ali ne. Še enkrat hvala za vsa mnenja, pravzaprav debata ni bila tako slaba:)

Cec, kar umakni se, zdaj sem jaz tu gospodar :))))))))))

Eh, je že v redu 😉

Naj živi pestrost mnenj, vsebin in oblik – v tem in samo tem je resnična LEPOTA življenja!

Tukaj sta ti trčila skupaj psihologija in sociologija 🙂

Če gre za:

1. Strokovno raziskovanje – morda ta forum res v tem pogledu ni “pravi”, je pa izmenjava mnenj, tvoje vprašanje pa po moji oceni daleč od stroke;

2. Ljubiteljsko raziskovanje – nekaj pisanj nakazuje na hitro ocenljiv karakter. V vsaki raziskavi ali pač zbiranju mnenj šteje spoznanje da ravno vsa ne morejo biti všečna, so raznolika, take je potrebno sprejeti. Če greš v “raziskavo” z neko vnaprej določeno tendenco, potem to ni to.

Kar se tiče očitanega moderatorstva (v tem sestavku) dvema osebama, bi jih bilo mogoče v “strokovnem smislu” raje šteti kot prispevek v uvidu da smo si pač ljudje različni. Iz spoštovanja do tukaj sodelujočih, kateri vsaj po mojem mnenju niso tratili časa z pisanjem zgolj zaradi neke zabave ali kontriranja, prispevek ostaja tak kot je.

LP
Cec
(moderator)

Jao, v kam je tole šlo… najprej sem polna predsodkov, zdaj sem že moderatorka :))) Ma, kakšna čast me je doletela 😀 Samo takšnih besed lih nisem pričakovala od osebe, ki se ukvarja s psihologijo in jo zanimajo različna mnenja…

Sem se pa btw. spomnila enega moškega, ki je res lep in vem, da se tud zaveda svoje lepote… Prekaša mojega sošolca, sline se cedijo mnogim puncam, ki ga vidijo… 😀 Poznam ga sicer mal slabš kot sošolca, ampak tolk, kolk ga, je pa ta tip čist vredu. Na mestu, bi se reklo. Ve, da je lep in sigurno dobi kdaj kakšen komentar na svojo zumanjost, ampak še vseeno ostaja človek in se ne nosi. Torej jaz, ki imam kao nekaj proti lepim… proti temu človeku pa res nič nimam. Do mene je bil še vedno ok in korekten. Če bi se nosil, bi mi lahko kamot dal to vedet… Mimogrede je tud zelo izobražen, pa vseeno ljudem okoli ne daje vedet, da so kaj manj.

Tako pravim: sošolc je lep, a njegovo obnašanje ga dela blazno antipatičnega. Ta pa je lep in še simpatičen poleg.

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

kakorkoli obrnemo, nihče od nas ni brez predsodkov do ljudi in to velja za vsakogar tule gor,recimo Cec, Cec ima predsodke do varajočih in jih obsoja, floating do lepih in jim ne zaupa, ne-dam-se do amwaya in pravi da je vse nateg, Norton do neznanja in do lenuhov…))) skratka vsi smo samo ljudje… in tudi to nas dela človeške

Obsoja ? Od kje pa ti to ?
Zadnji stavek pa komot podpišem.

Pusti ti stroko na miru, boš pa mene menjala tukaj 🙂
Predispozicije že imaš-

Obsoja ? Od kje pa ti to ?
Zadnji stavek pa komot podpišem.[/quote]

pa, včasih preberem tvoje odgovore na ljubezenskih nasvetih in nikoli ne najdeš dobre besede ali opravičila za varajočega, saj, saj ne rečem, da bi to moral odobravat ampak,…saj veš vedno je nek ampak, tudi pri varanju..sicer pa, mogoče pa imam jaz predsodek do tebe)))

Hej… kakšne imam pa jaz?

Ziher imam kaj, pa se niti ne zavedam… Torej?

New Report

Close