Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Lep primer psihičnega nasilja

Lep primer psihičnega nasilja

A ni ravno to tema, kjer je pritoževanje nad moškim – očetvskim nasiljem in žaljivostju na forumu?
V tem postu pa že razberemo: osebke nezmožne elementarne komunikacije, mi normalni, da se vzamemo v roke, učiti grozne primerke, motene dat na ignor…
Skratka kratek post z žaljivko na žaljivko in to se ponavlja v vsaki repliki v vsakem postu, brez enega samega argumentiranega odgovora, kadar pridejo na forum tudi malo drugačne utemeljene trditve in tudi tista še malo drugačna resnica od vedno iste in vedno istih že tisočkrat ponovljene.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Bomo dali moderatorski dostop nekomu izmed vas, pa boste sami odločali kdo bo gor in kdo ne.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Aja, nisem vedel, da moraš za enostarševsko družino izpolnjevat pogoj ženskega spola, torej mater z otrokom? Kam za vraga pa potem jaz spadam? In kam potem spadajo očetje, ki niso skrbniki, nimajo nobene povezave zs famozno enostarševsko družino, kjer je skrbnica mati?

No, jaz enostarševstvo ne dojemam tako pomembno in kot neko poslanstvo, kjer bi bil ubogi revež za vse in potreboval pozornost, da se mi kot” ubogi žrtvi” vsi klanjajo in pritrjujejo. Sem pač sam s sinom, živim malo lažje kot prej. Je pa kljub temu da je zame lažje in bolj enostavno ter prijetneje, še vedno škoda, da mati ni premogla toliko empatije in odgovornosti, da bi vzdražala z družino in otrokom, ker otroku je še vedno nedvomno žal in hudo za nekdanjo družino.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Sem zgoraj brez žaljenja in brez ocenjevanja kogarkoli zapisala nekaj elementarnih trditev. Mislim da vse utemeljeno moralno in z zakoni slovenske države. In zapisano so izključno stvari kjer druge resnice ni. Ampak fantje to ste dali na ignor, ker vam ne paše. Tako kot že velikokrat prej. In to je moteče.

včeraj: Nismo dali na ignor. Preprosto pa ne beremo več tvoje zgodbe 645-ič. Sploh pa kakor si napisala so tvoji otroci že praktično odrasli…..

To bi bilo sigurno bolje, ker velja enako, če kdo ni za skupaj, je bolje, da gre narazen. Dvomim, da bo to rešitev, ker se bo “skakalo” iz enega v drug forum, ker bodo zgodbe spet tako občutljive in za marsikoga nesprejemljive, da bodo zahtevale svoje odgovore, ki ne bodo po volji enim ali drugim.

Najboljše bi bilo, da MON pridobi strokovnjaka za področja, kot so LOČEVANJE, PREŽIVNINA, SKRBNIŠTVO NAD OTROKI, in vse z temi temami povezano, ker gre za zelo občutljiva področja, in morajo zato biti strokovno obravnavana.

Ko sem se sam registriral na MON in sem postavil svoje vprašanje, nisem pričakoval, da se bom moral “bojevati” z uporabniki včeraj, Jalur, Fajter, Histerija, in Samostalna, in jim razlagati vso detaljno življensko zgodbo vsakemu posebaj, na koncu se pa ugotovi, da so zgodbe med seboj zelo različne in nimajo skoraj nič skupnega. Na koncu se niti ne ve več, kdo komu odgovarja in se vidi, da osnovno vprašanje izgubi svoj namen, svoje bistvo.[/quote]

Zgodbe so različne, ja.
Poskusi ta aksiom razširiti še na ločene ženske. Tudi njihove zgodbe so različne.

A ni ravno to tema, kjer je pritoževanje nad moškim – očetvskim nasiljem in žaljivostju na forumu?
V tem postu pa že razberemo: osebke nezmožne elementarne komunikacije, mi normalni, da se vzamemo v roke, učiti grozne primerke, motene dat na ignor…
Skratka kratek post z žaljivko na žaljivko in to se ponavlja v vsaki repliki v vsakem postu, brez enega samega argumentiranega odgovora, kadar pridejo na forum tudi malo drugačne utemeljene trditve in tudi tista še malo drugačna resnica od vedno iste in vedno istih že tisočkrat ponovljene.[/quote]

Ni moj problem, če si se ti prepoznal v “motenem osebku”, jaz sem pisala na splošno.

Univerzalne resnice in rešitev pač ni. TO je dejstvo. In ja, odločitve ločenih posameznikov so različne. Ene bolj, druge manj egoistične.

Ampak še enkrat. Ne vem kdo razen včeraj tule trdi, da bi moral nasilen in zapit oče skrbeti za otroke, ker je evidentno, da ej za otroke bolje, da ne skrbi za njih? In zakoni so taki ravno zato, da take grozne situacije kolikor se pač da preprečijo.

Na koncu se pa človeku zdi, da vas sedaj boli, ker ste naredile “račun brez krčmarja” in ste same za vse. Podobno kot moja bivša, ki se nikdar o ničemer ni bila pripravljena pogovorit in dogovorit, pač pa je vse izsilila. Žal mi je, ampak vsak normalen človek jasno ve, da to ne more biti v otrokovo korist pa naj bo “univerzalna resnica” taka ali pa drugačna.

Sem zgoraj brez žaljenja in brez ocenjevanja kogarkoli zapisala nekaj elementarnih trditev. Mislim da vse utemeljeno moralno in z zakoni slovenske države. In zapisano so izključno stvari kjer druge resnice ni. Ampak fantje to ste dali na ignor, ker vam ne paše. Tako kot že velikokrat prej. In to je moteče.[/quote]

In zakaj se moraš še tu sprenevedat in celo izrezat to na kaj odgovarjam? Konkretno sem citiral “majhnasembila”, kakšen odnos je to in koliko direktnih žaljivk premore en sam kratek post, tema pa teče ravno o tem da je potrebno ustavit žlajenje in nasilje nas očetov na forumu. In tovrstni posti so stalnica, ko vam zmanjka pametnih odgovorov in nočete slišat še malo drugačne resnice, ki je problem celotne družbe.

In potem ena pravi imele smo svoj forum, kaj misliš, kaj to pove kako dojemate in se odzivate na javnem forumu s tematiko o enostarševskih družinah?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Mogoče se motim, ampak po mojem mnenju, če gre za javni forum z vsebino problematike enostarševskih družin, potem sem spada tudi trpljenje in prizadetost prikrajšanih očetov v podrejenem položaju, zlorabe sistema s strani mater, odtujevanje otrok od očetov.. Ne samo koliko si je katera izborila preživnine in kako otroka prepričuje o slabem očetu, ter občasno kako katera kaj skuha in kako trpi, ker je sama za vse….

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Aja, nisem vedel, da moraš za enostarševsko družino izpolnjevat pogoj ženskega spola, torej mater z otrokom? Kam za vraga pa potem jaz spadam? In kam potem spadajo očetje, ki niso skrbniki, nimajo nobene povezave zs famozno enostarševsko družino, kjer je skrbnica mati?

No, jaz enostarševstvo ne dojemam tako pomembno in kot neko poslanstvo, kjer bi bil ubogi revež za vse in potreboval pozornost, da se mi kot” ubogi žrtvi” vsi klanjajo in pritrjujejo. Sem pač sam s sinom, živim malo lažje kot prej. Je pa kljub temu da je zame lažje in bolj enostavno ter prijetneje, še vedno škoda, da mati ni premogla toliko empatije in odgovornosti, da bi vzdražala z družino in otrokom, ker otroku je še vedno nedvomno žal in hudo za nekdanjo družino.[/b][/quote]

Modrival,ko se je vaša družina najdla na razpotju,si imel ti rad svojo ženo,jo ljubil,spoštoval,pa je ona vseeno naredila konec?

ja trdim da mora tudi nasilen in zapit oče skrbeti za svoje otroke. Vsak starše MORA skrbeti za svoje otroke. A ima kdo kaj proti temu? Ne more imeti leta 2015 je to moralna in zakonska norma. No upam.
Kako naj skrbi je pa druga pesem. Če noče nehati piti žal fizičnega kontakta (ki mu ga treznemu nihče ne oporeka) z otrocmi ne more imeti. Torej bo ta primanjkljaj nadomestil z večjo preživnino. A ni logično? A zato ker pije mu pa ni treba za otroke skrbeti? Ja potem naj pa še davkov ne plačuje in zapitkov v gostilni, saj mu revčku alkoholiku ni treba……

Ponovno tipičen primer ene od splošnih značilnosti na tem forumu, ko ni kaj argumentiranega odgovorit, se s sprenevedanjem poskuša temo spremenit v x smer ali vržt na začetek, kot da nismo v vseh postih govorili o ničemer. Pa imamo na forumu temo klepet, če bi se komu sred polemeke o nečem določenem porajalo tovrstno vprašanje in ga želi izpostavit. Ampak ne, cilj je očitno, da se argumentirani posti čimprej potisnejo v ozadje in jih nihče ne bo bral za nazaj…tudi to zraven citiranega posta zgoraj pove o tem kdo je na forumu sposoben spoštovanja in kdo ne. Me vse skupaj spominja na tisto oddajo, ki je bila svoj čas z Marjanom Jermanom na Tv Slovenija, kjer so klicali za spore in potem ni bilo prav, ker se je izkazalo, da je ravno tisti, ki se pritožuje in je glasen, povzročitelj hudobij in žlehnobe.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Pa smo spet pri pavšalih.
Ne bo šlo, modrival, ker si enostavno zaciklan v svojem paralelnem svetu.
Dokler katera koli ženska tukaj gor postavi vprašanje o preživnini in ne glede na problem dobi servirane vaše predsodke proti vsem ženskam, sistemu in ženskim sodnicam (ki ji pripisuješ izjave, ki jih ni nikoli dala), enostavno ne bo šlo.
Spomni se primera, ko je imel tip prepoved približevanja in ni smel v hišo. Tebe ni zanimalo njeno vprašanje, ampak si prcal samo o lastništvu. Čisto nekaj mimo teme in nekaj po svoje, ker se ti sanja ne o zakonih. In itak vsem sodelujočim stalno in ponavljajoče očitaš eno in isto.
Govoriš o podrejenem položaju očetov in da nimajo skrbništva, pa si sam skrbnik in celo zelo v redu odgovore si dobil, ko si spraševal glede svojega problema.

Ostalo, kar bi rada napisala, bi bilo pa itak cenzurirano. Jaz sem samo vesela, da z vami nimam osebnega opravka, ker poznam čisto dovolj okej očetov (s skrbništvom in skupnim skrbništvom – verjetno so zombiji – in bi mi nekateri tukaj samo pokvarili vtis).

za enostarševsko družino ni pogoj ženski spol. Vendar pa, če je forum namenjen enostarševskim družinam, je žaljenje tistih, ki so sami skrbniki(-ce) otrok skrajno neprimerno. in to se tu pojavlja v vsaki temi. Ne glede na to, ali govorimo o preživnini, druženju, varstvu, družinskih financah, preživljanju prostega časa, službi, dopustu, šoli, otroških dodatkih… Vedno je servirano, kako smo uničile življenje otrokom in bivšim. Moški, ki so sami z otrokom pa ste seveda samo žrtve svoje bivše. jaz se zadnje čase bolj poredko oglašam ravno zaradi tega. Ker normalen pogovor ni mogoč, brez: “kar ste hotele, to imate” ali “smo zaradi svojega egoizma komu uničile življenje” in pa seveda famozne, z moške strani strašansko popularne “indoktrinacije”, ki jo izvajamo seveda vse matere (moški zopet jasno da ne).

Ne vem, na kake pavšale se ti kar naprej sklicuješ Histerija, vsi razen vas štirih tu enako beremo. In daj me razsvetli Histerija za kake pavšale gre, če navajam tematiko, ki tudi spada v problematiko enostarševskih družin?

Spomnim se primera in se spomnim, da sem edini dal verodostojen odgovor, medtem , ko ste ji ve ne upoštevajoč izdanih sklepov, svetovale, slepo pihale na dušo in jo rinile v kaznivo dejanje preprečevanje vstopa partnerja v njegovo hišo, do česar ni imela nobene pravice, saj edino kar je bilo veljavno je bila sodna prepoved približevanja, ki je potekla. Naprej pa je s pritožbo izpodbijala datum, ki je bil ugoden njegovi pritožbi, torej po nobeni liogiki ni mogel bit veljaven tretji datum, ker bi ve tako privoščile – bodite realne ali pa se ne spuščajte v neakj česar niste sposobne razumet, ne pa da napeljujete v kaznivo dejanje in ste potem še užaljene. Kasneje je bila tema brisana zaradi balassta v njej in ponovno odgovorjeno zgolj z moje in moderatorkine strani in je bila moja ugotovitev ponovno logično utemeljena.

Jalur, komentira in replicira se pač na podlagi razbranega, napisale ste veliko in morda niti ne veste, kaj vse se iz tega da videt in vedet.

In Jalur, nimaš prav, če je forum enostarševskih družin, je tesno na to vezan tudi drugi starš, ki ni skrbnik, je v podrejenem položaju, vendar bi moral kot starš bit enakopraven. In v primeru, da ta skrbnica še dodatno zlorablja sistem, kar opozarjam ves čas, lepim povezave na članke, da je to zelo pogosto in vidno velikokrat. Odtujuje otroka od očeta in ga indoktrinira, potem menda ne bomo ploskali njej – preračunljivi sebični materi, ki je “uboga za vse sama”, ampak opozorjali na to, da ni prav in se to ne bi smelo dogajat, ter iskat nasvete in predloge kako se da to preprečit.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Če že pišem.. Srž problema tega foruma je, da ste ravno ve, ki se pritožujete nasilne in žaljive. Motijo vas pa splošna dejstva in ne osebne navedbe, ker jih praktično ni, z izjemo v repliakah kar same napišete, morda celo nezavedajoč se kaj ste dejansko s tem povedale.

Čisti primer: Ne vem zakaj mene ne zmoti, če katera od vas napiše kot splošno dejstvo, da je kar nekaj očetov, ki ne plačujejo redno preživnine? Ker verjamem, da je temu tako in dojemam kot splošno navedbo, ne kot neko obdolžitev mene osebno, saj ni nobenega razloga, da bi sploh pomislil na to.

Pri vas je pa obratno, ko jaz navedem, da je veliko zlorab sistema s strani žensk, da so matere priviligirane, da je veliko odtujevanja otrok od očetov in indoktrinacije in to podkrepim s članki in izjavami ljudi, ki delajo na področju družinske problematike, potem se odzovete kot da je to osebno napad na vas. Ko na moje utemeljitve nimate kaj odgovorit, naenkart sprožite igro postavitve v vlogo žrtve nasilja in žaljenaj. Ko pa pogledate poste za nazaj, ste edine, ki dejansko žalite in sem celo v tej temi po zhatevi o zaščiti “ubogih nedolžnih žrtev”,kjer bi se pa le pričakovalo, da se boste zadržale, jasno navedel primer osebnih žaaljivk na žaljivko.

Zanimivo, da je ta odnos, ki ga tu izdajate enak v postopkih na CSD in sodiščih in resnično velja zgolj za ženske, ter že znan tudi institucijam, ki se ukvarajajo z družinskim pravom in problematiko. Da se dejansko današnji ločitveni postopek in zahteva po dodelitvi otrok da določit po v naprej vedenih alinejah, kar je bila tudi ena tema na tem forumu v povezavi na nek članek. Izjema so seveda sporazumni postopki staršev.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Zgodbe so različne, ja.
Poskusi ta aksiom razširiti še na ločene ženske. Tudi njihove zgodbe so različne.[/quote]

tega pa niti v sanjah ne želim narediti, ker ste si ločenke že tako pridobile preveč ugodnosti in imate prevlado v odločanju, kar je po mojem mnenju zelo NAROBE. Vaše zgodbe pa so si skoraj enake, ker imajo en skupen cilj, in to je pridobiti preživnino in skrbništvo na vsak način.

pod zgodbe so si različne sem želel povedati, da MICk je imel svojo živ. zgodbo pa ste ga vse popluvale po dolgem in po čez,Modrival je imel svojo živ. zgodbo, pa ste ga spet vse popluvale po dolgem in po čez. ma-go je imel svojo zgodbo, pa sem bil popluvan po dolgem in po čez. Iz vseh teh vaših pluvanj je možno samo razbrati en cilj, to je da je za vas edino prav, da imate skrbništvo in preživnino, ter da imate očeta le še za poravnavo preživnine, ker boste v nasprotnem takoj letele s tožbo na sodišče.Če bi le lahko, bi visele vsak dan na sodišču, je tako? JE. Ker nimate razčiščeno v glavi, kaj je dejansko res NAJBOLJE za otroka.In če naš sodni sistem dodeluje OTROKE materam, NE glede na to kakšna je, ker so primeri ,ko ima ona skrbništvo pri tem da je pijanka ali pa nestabilna oseba…potem ne vem zakaj nebi dodelili otroke OBEMA STARŠEMA ne glede na to kakšna STA.

zakaj nobena od vas ne gre na sodišče in prizna, da bi bilo za otroka bolje če sta skrbnika oba, da vam je žal , da ste vse po vrsti naplahtale v svojo korist?Meni nekaj najbolj groznega je, da ima skrbništvo oseba, ki ne zna z otroki, ni znala niti prej, ne zna niti danes. Pa vseeno misli, da skrbi več kot odlično.

..in srž tega foruma in teh ločenk je tudi, da ne razumejo in NOČEJO razumet, da gre pri LOČITVI za ločitev dveh odraslih oseb, moža in žene, ker onadva nista več za skupaj zaradi razlogov , NE gre pa tu tudi za LOČITEV otrok od STARŠEV. Tako, da je nenormalno, da skoraj vsaka ženska ob ločitvi pomisli še na to, kako bo vzela otroke k sebi, deca pa označi za vse drugo samo za normalnega ne.Avtomatično začne iskati vsako najmanjšo napako na njem, se posvetuje z vsemi drugimi , ki so to že preživeli, obdela vse zakonske člene, gre na posvete …ni pa tolk ženska., da bi zagovarjala enako skrbništvo še naprej, tudi po razpadu zveze, še sposebaj, če ni nekih groznih krivdnih razlogov na njem. Če bi res bila ženska tko kot je treba, bi zagovarjala in vedno znova dajala možnosti , da se tudi on popravi, da bo izpolnil pogoj za skrbništvo, nikakor pa NE, da se ga odseka za celo življenje od enakega skrbništva.Da ne omenjam primera, če NOBEN ne zna niti povedat razlogov zakaj skrbništvo samo njej, zakaj ne obema..

Ponovno tipičen primer ene od splošnih značilnosti na tem forumu, ko ni kaj argumentiranega odgovorit, se s sprenevedanjem poskuša temo spremenit v x smer ali vržt na začetek, kot da nismo v vseh postih govorili o ničemer. Pa imamo na forumu temo klepet, če bi se komu sred polemeke o nečem določenem porajalo tovrstno vprašanje in ga želi izpostavit. Ampak ne, cilj je očitno, da se argumentirani posti čimprej potisnejo v ozadje in jih nihče ne bo bral za nazaj…tudi to zraven citiranega posta zgoraj pove o tem kdo je na forumu sposoben spoštovanja in kdo ne. Me vse skupaj spominja na tisto oddajo, ki je bila svoj čas z Marjanom Jermanom na Tv Slovenija, kjer so klicali za spore in potem ni bilo prav, ker se je izkazalo, da je ravno tisti, ki se pritožuje in je glasen, povzročitelj hudobij in žlehnobe.[/quote]

Navajaš,da mati ni zmogla toliko ematije in odgovornosti,da bi vzdržala z družino….z družino,ki je ni. Kjer ni ljubezni in spoštovanja,ni družine. Tukaj je začetek in konec.Kaj ti ni jasno? Vrtiš se kot mačka okoli repa in natolcuješ enotaisto 100 let. Ma glej,zaradi mene lahko,če ti paše,samo meni/drugim/ ne vsiljuj svojega razloga za obstoj fiktivne družine. Moram pa povedati,da glede na tvoj način ne vidim dobrega vpliva na tvojega sina… Škoda! Še vedno nisi sprejel,da ni zmogla biti ženska s teboj,ker ne dojemaš,da ženska/moški ni predmet,lupina,fasada… Zaradi drugih. Obsojaš ženske,ki so naredile konec družinam,ki to niso bile.Ne poznaš nobene,pa vendar melješ isto že odkar si se pojavil tukaj,napredka ni. Še vedno ne sprejmeš,da kjer ni za bit,je za it,da pa starša ostaneta starša forever,četudi nista »mož in žena«.
S tabo mi ni več za debatirat,na momente dobim občutek,da si dobra oseba,škoda,da ne stopiš iz lastne sence.
In tako kot je bilo že rečeno xkrat,recept ignorirat kolikor se le da,pa vendar povedati svoje mnenje,zaradi sebe in drugih,ker včasih če popolnoma molčiš,zgleda kot da se strinjaš.V spomin in opomin. Srečno!
P.S. Forum ni voden,to je ostanek razbitin. Škoda.

New Report

Close