Najdi forum

kupiti ali ne – nujno

Kupujemo rabljenega enoprostorca, človek, ki ga poznamu in vemo, da mu glede avta lahko zaupamo (ni kalamboliran, servisna knjiga, prvi lastnik), prodaja Seata alhambro, 1,9 TDI, 115 KS, osnovna oprema (2x airbag, mehanska klima, 7 sedežev, strešne sani) avto je kupljen v začetku leta 2001, ima 34.000 prevoženik km, kot nov…
on ga je kupil za 5.600.000,00, sedanja cena ???

dogovarjal se je z renoultovo trgovino, ker bi vzel laguno karavan, da bi mu ga vzeli v ceno in ga nam naprej prodali za 3.980.000 SIT, mi naj bi dali trgovcu še 20.000 na roke, lastniku pa še 350.000 sit, 5% davka pa v tem primeru ni treba plačati, ker je preko trgovca ?? (ali ta zadnji podatek sploh drži?)
vaše mjnenje glede cene??

sicer smo bolj navijali za Sharana, ampak izpod 100.000 prevoženih ga skoraj ni za dobit, uvoženega pa ne želimo kupovati…pa še nikoli nisi 100 % kaj dobiš…
avto sicer rabimo zaradi treh otrok, delali naj bi do 30.000 km letno in naj bi bil vsaj za 5-8 let brez večjih popravil…

do danes zvečer se moramo odločiti, ali ja ali ne, zato prosim za hitre odgovore in se zahvaljujem,

Helena

Odgovorite na to sporočilo

Hoj Helena!
Ce je tako, kakor opisujes, bi lahko bilo mamljivo……
A kaksnega prijaznega, strokovno podkovanega mehanika pa ne pozanas? Ta bi lahko kar iz rokava stresel….Glede na izkusnje z enim in drugim tipom avtomobilov in glede na njihove “slabosti”….
Meni osebno je Alhambrica bolj lustna od Sharana….Dizel je pa itak zakon…
LP!

znanec je pred kratkim kupil:
Renault Senic
letnik 2002
1,9 diesel
oprema: 4x airbag, klima, elektrika,…
cena = 3,2 mio

Če nimate res številne družine, mi je ta bolj luškan avto in tudi cenejši.

lp

ocenitev avtomobila lahko ” narediš” na
avto.net

New Report

Close