Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Kup zdravil

Kup zdravil

Spoštovani,
imam diagnozo : Refluksni ezofagitis in Hiatalna kila.

Dobil sem zdravila: – zaviralec protonske črpalke (ZPČ) 2x40mg
– Fromilid 2x500mg
– Hiconcil 2x1g dnevno

– še od prej jemljem zdravila za povišan holesterol

Prosim vas, ali mi lahko napišete kdaj naj vzamem kako zdravilo, sej so napisali pa povedali v lekarni,
ampak ko vi napišete bolj azumem.

Že v naprej hvala!

Spoštovani!

Pantoprazol – zaviralec protonske črpalke jemljite 2 x dnevno na prazen želodec. To pomeni zjutraj na tešče (1 uro pred jedjo) ter zvečer minimalno 2 uri po zadnjem obroku ter 1 uro pred naslednjim obrokom.

Antibiotika (Fromilid in Hiconcil) lahko jemljete skupaj – 2 x dnevno, po obroku. V primeru, da bi se pojavila slabost ali nelagoden občutek v želodcu, lahko antibiotika jemljete tudi z zamikom pol ure.

Prosim sporočite mi katero zdravilo jemljete za zniževanje holesterola!

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Spoštovani,

zdravnica mi je rekla, naj 1 teden je jemljem zdravil za povišan holesterol, dokler jemljem antibiotik.

Drugače pa bom jemal sedaj na novo Sorvasta 30mg, do sedaj sem Atoris 20 mg.

Hvala in lep pozdrav!

Tako je! Zdravnica vam je pravilno svetovala, da opustite jemanja zdravila za povišan holesterol tekom jemanja antibiotikov.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Hvala za vaše odgovore.

Imel bi pa še en nasvet, namreč zvečer težko zaspim. Kaj mi svetujete da si kupim za lažji spanec, torej da hitro zaspim in se potem ponoči tudi ne zbujam? Pa seveda da gre skupaj z vsemi temi zdravili za to bakterijo.

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Svetujem uporabo zdravila Baldrimed. Zdravilo BaldriMed vsebuje ekstrakt korenine baldrijana z eteričnim oljem in učinkovinami, ki delujejo pomirjevalno.
Zaradi pomirjevalnega učinka po uporabi zdravila zvečer lažje zaspimo, poleg tega pa se Izboljša tudi sama kakovost spanja.
Pri nespečnosti se priporoča ena tableta pol ure do eno uro pred spanjem. Svetuje se neprekinjeno jemanje Baldrimeda najmanj 2 do 4 tedne, saj se učinek v polni meri izrazi šele postopoma.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close