Najdi forum

Odločamo se za nakup kuhinjske nape v kombinaciji s steklom. Zanima nas predvsem kako se čisti umazanija s tega steklenega dela (ali je čiščenje enostavno, dolgotrajno, ali se čisti vsak dan, …) Skratka ali priporočate ali odsvetujete nakup take nape.

Že v naprej hvala za odgovore.

Irena

Jaz ti svetujem, kupi raje Zanussi kuh. napo (izvlečno), mislim, da je najmočnejša od vseh, to je, da ti največ zraka na določen čas zamenja in ni vidna iz sprednje strani, sprednji originalni del (60 cm x 4 cm) lahko zamenjaš z lesom kot imaš kuh. omarice, ostali del pa imaš police za čaje in podobne stvari…
Najbolje je vzeti pralni filter iz kovinske mreže, ki ga vsake toliko časa lahko pereš v pom. stroju.
Pred dvema letoma sem dal zanjo mislim okoli 30.000 SIT in sem z njo zelo zadovoljen. Čistiti nimaš ničesar drugega, razen spodnji del in filtre, ki upereš, to je pa odvisno od uporabe…enkrat na pol leta ali enkrat na mesec…

Tone odvisno od izgleda kuhinje.

Jaz imam kovinsko napo (Faber), ni v kombinaciji s steklom, ker se mi zdi, da bi bila kar precej umazana in bi vedno morala pucati, tu pa se toliko ne vidi. Sicer zgoraj nimam omaric v kuhinji, le polico in je napa nekakšen okras v kuhinji. Imam pa široko 90 cm, kar pomeni, da ima 3 pralne filtre in potegne še več kot 60 široka. Ogljene filtre pa menjam enkrat letno. Napa super potegne. Problem pri steklenih napah je tudi ta, da imaš manjšo površino filtrov, tako je običajno pri 60cm le en pralni filter. Kar pomeni, da manj posrka. Aja je pa moja stala cca 50.000 sit, taka kaminska je al kako se jim reče. Kupila pa sem jo v Merkatorju (uni trgovinici z pohištvom v centru v Šiški). Steklene vem da so kar nekaj dražje, pa tudi kovinske so bile drugje dosti dražje.

Tako da je zelo odvisno od izgleda celotne kuhinje, od tvojih kuharskih navad in nagnjenosti k pomivanju.

New Report

Close