Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Kt in topomax

Kt in topomax

Spoštovani,

Zanima me, če se lahko jemlje istočasno cerazette in topomax? So kakšne kontraindiakcije in ali se zmanjša učinkovitost KT?

Hvala

Spoštovani,sočasna uporaba Topamaxa in Cerazett kontracepcijskih tabl. lahko zmanjša učinek kontracepcije,kar lahko povzroči tudi neželjeno nosečnost.Svetujem vam,da se posvetujete s svojim ginekologom.Lahko pa se obrnete tudi na ginekološki forum.lp

Suzana Taseska, mag. farm.

Spoštovani,

hvala za hiter odgovor. Zanima me še nekaj glede Topomaxa. Pila ga bom cca pol leta. Prebrala sem,da se alkohol odsvetuje,kar mi je tudi logično,zanima pa me samo če se lahko nazdravi za rojstni dan z enim kozarcem,ali je nevarno tudi v mali količini?
Hvala in lep dan

Sočasne uporabe zdravila Topamax z alkoholom ali drugimi zdravili, ki delujejo zaviralno na osrednje živčevje, niso ovrednotili v kliničnih študijah. Priporočljivo je, da zdravila Topamax ne uporabljate sočasno z alkoholom ali drugimi zdravili, ki delujejo zaviralno na osrednje živčevje,če pa že želite nazdraviti,naj bo to le kak požirek ali dva,ampak nikakor sočasno.Drugače pa vam v času zdravljenja alkohol odsvetujem.lp

Suzana Taseska, mag. farm.

New Report

Close