Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Krvavitev v sedmem tednu nosečnosti

Krvavitev v sedmem tednu nosečnosti

ja kljub Dabrustonu lahko pride do SS. in tvoja punca očitno je zanosila, torje ni težava v tem, temveč v tem da ni donosila. razlogov za to je pa skoraj mali miljon. kot pravijo tisti ki nas tolažijo ko se nam to zgodi: “narava poskrbi da je vse prav”. če si ti bil na genetskih preiskavah, pol je za to že bil vzrok, pri tebi prej. tvoja punca pa lahko sicer ginekologa zaprosi za genetski posvet, ma praviloma te pošljejo šele po trejem zaporednem ss naprej.

Jaz tudi menim, da moras ob krvavitvi TAKOJ na pregled. Jaz sploh ne bi zdrzala doma. Me je skoraj kap, ko sem v 6 tednu videla kri! Pa so mi tudi rekli, da ce pa ne bo, pa ne bo. Sam to ni tako enostavno, kot se slisi. Sem jokala kot dez. V cakalnici najstnice, ki so prisle po kontracepcijo, jaz pa vsa v solzah zaradi male pikice. Pa smo vidli srcek in je blo vse ok!! Samo res pocivat potem, dabraston ne dela cudezev (najbrz tudi pocitek ne) ampak, naredis vse, kar je v tvoji moci. Vcasih se ne izide, zal…. Amapk, ce se potrudis in upostevas navodila, se vsaj ne sekiras, kaj si narobe naredil.
Po tistem sem se krvavela, nekajkrat, pa je se vedno vse ok, sem pa na bolniski. Pa ne vem, ce sem ze za nazaj delat… Bomo vidli na kontroli.

Ob krvavitvi v zgodnji nosečnosti moraš takoj na pregled le v primeru, če nosečnost še ni bila potrjena v maternici. Če nosečnost še ni potrjena v maternici, krvavitev namreč lahko pomeni izven-maternično nosečnost (v jajcevodu), s tem pa možnost hudih zapletov za mater.

Zmota je, da moraš ob krvavitvi v zgodnji nosečnosti počivati. Nobena študija namreč ni pokazala, da je izhod ob počivanju kaj drugačen, kot ob polni telesni aktivnosti. Jemanje progesterona ob krvavitvi v prvem trimesečju vpliva na izhod le pri cca 1% krvavečih nosečnic, kjer je vzrok krvavitev popuščanje rumenega telesca pred dokončnim razvojem posteljice.

Nosečnost v prvem trimesečju si mnogi predstavljajo kot lebdečo stvar, ki lahko zdaj zdaj izpade, kar je čista zmota. Nosečnost in vraščanje trofoblasta v prvem trimesečju je v resnici eden najhujših “parazitskih procesov”, ki se obdrži in preživi vse ostalo, če je le genetski material pravi in če pri vraščanju ne pride do večje napake. Na slednje pa sami tudi slučajno ne moremo vplivati. (Tudi slučajno pa s tem ne vplivamo z bolniško in mirovanjem).

Tudi sama sem se v nosečnosti srečala s krvavitvami v prvem trimesečju, izhod je bil brez bolniških in ob polni fizični aktivnosti (vključno s športom) uspešen.

Pozdravljene,

moja zgodba je zelo podobna že napisanim. Danes sem na urgenci dobila recept za Utrogestan. Zanima me ali mi lahko katera pove točno kje ga je kupila. vem, da je dobavljiv v Avstriji in Italiji, zanima pa me ali lahko katera pomaga z mikrolokacijo.

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljene!

Utrogestan lahko v Mariboru dobiš samo v lekarni pri bolnici. Morda je v ostalih krajih podobno. Žal za drugje ne vem. Mi je pa G rekla, da ga v Avstriji dobim v vsaki lekarni.
Žal ti več ne morem pomagat.

lp,
zala

Utrogestan lahko naročite po telefonu na Lekarno Tabor, Maribor, oz. naročilo zanj pošljete po faxu. Zdravila dobite v roku dveh dni in plačate po povzetju.
Delovni čas:
Lekarna Tabor, Ljubljanska 9: posluje neprekinjeno 24 ur na dan.

Odprto vsak dan od 07.00 do 21.00
Nočna izdaja se vrši pri okencu od 21.00 do 07.00

Telefon: 02/320 79 10
02/320 79 12

Telefaks: 02/331 94 88
E-pošta: [email protected]

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ojla!

sem v 8 tednu nosecnosti in ze 3 dni opažam rjavi izcedek..imam krče že od 6 tedna nosečnosti…kaj in kako naprej?

Jaz bi na tvojem mestu šla k ginekologinji. TUdi sama sem imela izcedek-izredni UZ je pozal hematom-posledično sem ležala in nič dvigovala mojega malčka. Se je v dveh mesecih ščistilo in imam sedaj normalno nosečnost. Srećno ti želim!

Pri meni je bilo isto. Sem imela hematom.Pojdi na pregled, da se vsaj pomiriš.

V kranjski porodnišnici te za vsako krvavitev sprejmejo na ginekološki oddelek. Tudi sredi noči. Pregledajo te, naredijo ultrazvok, do konca krvavitve pa pri njih počivaš. Ko te odpustijo, ti dajo datum kontrole in seveda do takrat bolniško. Zelo dober način, da se prepričaš, da je z otrokom vse v redu in da se za nekaj dni spočiješ. Doma ob starejših otrocih, gospodinjstvu…to ni mogoče.

Moj rjavkast izcedek v 8. tednu se je po 2 dneh končal s hudo krvavitvijo -SS. Na urgenci niso imeli kaj narediti – le povedali so mi, da je rast ploda očitno zatala in da ga bo telo samo izvrglo, kot pri menstruaciji… na koncu so dokoncno počistili z abrazijo… Na urgenci v LJ so bili vsak obisk in po sprejemu na oddelek vsi zelo prijazni, a to ne spremeni groze, žalosti, izgube…

paa naj povem še mojo zgodbo…v 3 nosečnosti v 12 tednu se jo dobesedno ulilo iz mene, teko mi je kr po stegnih, vmes so letele take kepe vn, da sem mislila da je že vse izgubljeno..na urgenci so me pregledali, kjer je bilo videti velik hematom in zdravo dete v maternici…sprejeli so me na gin. odd, kjer so vsi ok, ampak pomagati pa ti kljub vsemu ne morejo nič..pač te opazujejo naredijo UZ, Dabroston po 12 tednu itak ne pomaga več, ker posteljica opravlja svojo funkcijo…drugi dan v bolnici sem spet ful zakrvavela, ko sem šla na WC je iz mene padel kos velik 5cm ampak je bil le hematom ki se je odluščil iz maternice..drugo jutro so mi rekli, da je otrok ok…da nekaj manjših hematomov je še v maternici, da če želim lahko grem dam, ker itak nimajo kaj naresti, če doma dobim močno krvavitev z krči naj pridem nazaj…da krvavim pa še vedno lahko, dokler se hematomi ne ščistijo..no krvavela sem še nekje 1 teden(sveža kri) in potem še 2 tedna rjavo-krvavih izcedkov, potem se je nehalo..sedaj sem v 22 tednu in zaenkrat izgleda vse ok..naš fantek se lepo razvija,in upajmo da bo do konca vse ok…

Jaz sem imela tudi rjav izcedek več kot en teden, v nedeljo svežo kri,ene 2x zvečer, sedaj je vredu, čisto malo je umazano na hlačkah. Imam pa 1. pregled šele čez 14 dni, ko bom v 8. tednu. Ne vem ali je za na urgenco za it (ginekološka ambulanta), če bi še imela rjav izcedek ali kri ali ne morejo nič pomagat? Sicer se bojim, da je šlo vse naprej, po drugi strani pa upam, da je vseeno vse vredu. Bom pa danes še enkrat test delala, če je še nosečniški hormon prisoten.
Mi ni pa nič slabo, prsi me ne bolijo več tako kot na začetku.
Res ne vem kaj naj, prej pa do g. ne morem, ker je na dopustu in brž, ko pride ima gužvo, ne vem, če bi me lahko kaj prej naročili.

Pozdravljene,

tudi sama sem v težki situaciji, po UZ sem noseča 5 tednov, po zadnji PMS bi morala biti 7 tednov.
Imam 2 živorojena korenjaka, vendar sem imela težave tudi prej, to je sedaj 5 nosečnost in dvakrat se je zgodilo enako v 7 tednu je nehalo biti srčece. Zelo sem preplašena ne vem kaj se bo zgodilo, ker tudi krvavim že 2 dni, G mi je predpisal počitek, počitek, počitek,……..ker ko ti reče, ni utipa se ti vse poruši, in zopet čez enak postopek-psihično in fizično si čisto uničen, vprašanj pa imaš neskončko,…..zakaj, kako, kje je razlog, skratka upajmo na najbolše.

Pozdravljene,

tudi sama sem v težki situaciji, po UZ sem noseča 5 tednov, po zadnji PMS bi morala biti 7 tednov.
Imam 2 živorojena korenjaka, vendar sem imela težave tudi prej, to je sedaj 5 nosečnost in dvakrat se je zgodilo enako v 7 tednu je nehalo biti srčece. Zelo sem preplašena ne vem kaj se bo zgodilo, ker tudi krvavim že 2 dni, G mi je predpisal počitek, počitek, počitek,……..ker ko ti reče, ni utipa se ti vse poruši, in zopet čez enak postopek-psihično in fizično si čisto uničen, vprašanj pa imaš neskončko,…..zakaj, kako, kje je razlog, skratka upajmo na najbolše.

mene pa samo nekaj zabima sem v 10 tednu nosečnosti pa mam danes nohalno svetlino,pa ko sem šla danes na wc.sem imela krvavitel,res pa da je da sem imela zadnjo mestruracijo na žačetku meseca decembra,kaj mislite da je to kej sem imela pa zmerej vsak mesec na začetku krvavitve tako koz sem je danes pojavilo kaj mislite je to kej narobe,sem imela pa v torek ultrazvok je pa rekla da je živahen in da je vse ok,ampak mene še zmeraj skrbi kaj je to,dej te mi malo pomagat ko videm sem čisto ferti.hvala vsem ki mi pomagate

V devetem tednu sem zakrvavela, kot pri menstruaciji. Ultrazvok je naslednje jutro pokazal abrupcijo horiona, ki so mi jo diagnosticirali ze teden prej, takrat pa nisem opazila nobene krvavitve. Krvavitev se je v enem dnevu ustavila ob dabrostonu, buskopanu in strogem lezanju. Abrupcija pa je bila zmeraj vecja. Cez en teden se je odluscilo ze 2/3 plodove okolice in groznja splava je bila velika. Ves ta cas nisem nic krvavela niti imela krcev. Sele cez mesec se je stanje izboljsalo. Ves cas pocivam, kljub temu, da ni dokazano, da to pomaga. Vredno je poizkusiti.

Torej, hocem poudariti, da tista kri, ki jo vidimo priti ven, morda ni vsa, in je prav, da strokovnjak oceni, kaj se v notranjosti dogaja, saj nosecnica sama nima nikaksnega znanja, da bi to sama ocenila. Srecno!

Tudi meni so se v sedmem tednu nosečnosti pojavile krvavitve (prej blage kot močne). Odšla sem k dežurnemu ginekologu, kjer so mi takoj povedali, da ne glede na to, kako močen izcedek imam, ni to normalno. Zato so me obdržali na opazovanju. Predpisali so mi tablete utragestan ( služi za podporo rumenemu telescu in nadomešča funkcijo posteljice do 12 tedna nosečnosti. V nekaterih primerih bi naj preprečil splav). Sama sem sicer bila malo nejevoljna, ker sem zaradi tega morala ostati v bolnišnici. Ležala in jemala tablete bi lahko tudi doma. Že naslednji dan so se mi začeli pojavljati krči. Proti večeru so bili krči vedno močnejši in prišlo je do spontanega splava. Žal. Ne glede na to, kako zelo mi je bilo mučno v bolnišnici, sem sedaj srečna da sem ostala tam, ker nisem imela pojma, kaj vse lahko pričakuješ, če splaviš. Ne glede na vse, imaš v bolnišnici pomoč sester (vsaj v mariborski bolnišnici so sestre na razpolago vsako sekundo in ti res nudijo maksimalno pomoč). Če imaš hude bolečine, ti dajo protibolečinske tablete, hkrati pa ti pomagajo prebroditi ves strah in paniko, ki nastane ob spontanem splavu. Doma resnično ne vem, kako bi zmogla sama. Sama se nisem posluževala protibolečinskih tablet, mi je pa bilo v veliko pomoč to, da so mi sestre dale jasno vedeti, da je to kar se dogaja meni, žal, nekaj povsem normalnega in da ni razloga za preplah. In besede, da naj ne iščem krivde v sebi ali partnerju, so mi pomagale da že danes gledam na stvari povsem realno in si ponovno želim zanositi, pa ne glede na to, kaj sem pretekle dni prestajala.

Zato drage moje dame, ne oklevajte, če se vam pojavijo krvavitve. Pojdite takoj h ginekologu. Dostikrat se pojavi kakšen hematom, ki poči in zato nastanejo krvavitve. Če vam ginekolog to potrdi, potem boste lahko mirno spančkale, ker boste vedele, da se vam in vašemu otročičku ni zgodilo nič hudega. Če pa je kje drugje razlog za krvavitve, pa še vedno obstaja možnost, da se otročka reši (brez zdravniške pomoči in ustreznih zdravil ga boste same težko rešile). Če pa žal pride do spontanega splava, boste precej bolj mirne, ker boste imele ob sebi strokovno pomoč.

No da malo obudim to temo…sicer sem prebrala že vse možno, pa kljub temu nimam mira in razmišljam.

Prejšnji teden v torek se je pojavil rahel rjav izcedek na wc papirju.Noseča sem bila 6t2dni, vsredo sem odšla do svoje g, ki je naredila uz ki je pokazal gv, drugega se ni še videlo(star uz aparat).Dobila sem Dabroston in Buscopan, ter stalež.
Po pregledu sem začela krvaveti…sveža kri, obilno kot pri neki ne preveč močni menstruaciji…bolečin ni, razen občasnega špikanja kot pri M.danes še vedno krvavim, kljub tabletam in počivanju, kolkor pač lahko z mojim nadobudnežem.Se pravi sem zakarakala v 7 teden.Imam seat pregled pri g v sredo….ampak sem že zelo zaskrbljena.
Na forumu sem brala o nekih tkivih na vložku in podobne stvari….kako naj bi to izgledalo…vsake toliko se mi na vložku pojavi gmota kot pri M…..
hvala za kakršnkoli izkušnjo!!!!

joj…nič dobro se ne sliši…
držim pesti da bo vse v redu…
sama sem imela eno manjško krvavitev v 6 tednu…ma ni blo nič…neka stara kri je pokazal UZ…kri pa je bla precej rožnata in bilo je je zelo malo

če pa bo bilo kaj …se nič ne razburjaj..v kolikor pride do spontanega splava v teh tednih, je to samo znak, da s plodkom ni blo kaj uredu in je že sama narava poskrbela za to….bo v drugo boljše :))

veliko sreče …

lp

Katka

New Report

Close