Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Krvavitev med jemanjem KT

Krvavitev med jemanjem KT

Pozdravljeni

En teden nazaj 6.5. 2016 sem začela z jemanjem KT JAZZ. Danes je drugi dan menstruacije in še vedno se mi pojavlja rjavkast izcedek. To opazim predvsem po odvajanju vode. Zanima me ali to vpliva na stopnjo zaščite pred nosečnostjo. Vem da je pri prvi uporabi KT normalno nihanje hormonov in da se sluznica privaja a ker se se želim prepričati ali to vpliva tudi na zaščito? Ali lahko to pomeni da so tabletke premalo močne?
Najlepša hvala za Vaš odgovor

POPRAVEK :

En teden nazaj 6.5. 2016 sem začela z jemanjem KT JAZZ. Danes je drugi dan PO**menstruaciji in še vedno se mi pojavlja rjavkast izcedek. To opazim predvsem po odvajanju vode. Zanima me ali to vpliva na stopnjo zaščite pred nosečnostjo. Vem da je pri prvi uporabi KT normalno nihanje hormonov in da se sluznica privaja a ker se se želim prepričati ali to vpliva tudi na zaščito? Ali lahko to pomeni da so tabletke premalo močne?
Najlepša hvala za Vaš odgovor

Pozdravljeni!

Krvavitve ne zmanjšajo kontraceptivnega učinka.

Matjaž

Pozdravljeni,
sem v dilemi. Že nekaj let jemljem kt lyndinette 30. Pri prejšnjem zavojčku se mi je v zadnjem 3 tednu jemanja KT pojavil krvav izcedek – podoben menstruaciji. Z jemanjem tabletk sem nadaljevala. Ta teden (22.5) bi morala dobiti menstruacijo – vendar je še vedno nisem… vendar se pojavljajo krči kot vedeno pred samo menstruacijo.
Naj z naslednjo škatlico KT (28.5) nadaljujem?
V zadnejm času sem rahlo shujšala in se morda preveč fizično naprezala? Je morda to vzrok izostanka in krvavitve med jemanjem KT? Kaj naj naredim? Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Prej sem sedem let jemala Yasminelle, sedaj pa mi je po letu in pol pavze novi ginekolog predpisal Yaz. Začela sem jih jemati na prvi dan menstruacije pred tremi tedni. Krvavitev še kar traja, toliko, da moram imeti vložek (pravi, ne mini), ni pa spet toliko huda kot je med menstruacijo. Krvavitev spremljajo krči in špikanje v trebuhu in to me skrbi. Glede na navodila je krvavitev sicer normalna, ampak ne vem če je ok, da traja konstantno tri tedne in da jo spremljajo krči. Naj počakam do konca škatlice, da vidim kako bo naslednji mesec, ali naj grem prej do zdravnika?

Hvala in lep dan =)

Pozdravljeni!

Krvavitev ni normalna, je pa nekaj, kar se dogaja pogosto in se lahko tolerira, saj ne zmanjšuje zaščite, je le neprijetno. Počakajte do konca tablice in boste videli, kako bo med premorom in v začetku nove tablice. V principu lahko prenehate KT jemati kar takoj, naredite predvideni 7 dnevni premor in nato začnete z novim zavojčkom. Če boste še vedno imeli krče in bolečine, se oglasite pri ginekologu.

Matjaž

Pozdravljeni,

Kt Belara jemljem že 1.5 let in do sedaj sem.imela vedno urejeno menstruacijo. V mesecu juliju, sedaj pa se bolj izrazito imam prvi dan predvidene menstruacije rjav izcedek…sedaj celo tako da sem izcedek opazila že nekaj dni prej na wc papirju v času predvidene menstruacije pa je bil ta izcedek zelo močan trajal dva dni in sedaj nič ne menstruacije ne izcedka. Je lahko kaj narobe?
Zadnji spolni odnos imela v mesecu juniju….julija je bil test nosečnosti negativen.

Pozdrav,
3 leta sem jemala KT in z njimi zaradi težav z želodcem za pol leta prenehala. zdaj sem se odločila da z njimi ponovno začnem vendar začetek jemanja ni bil po “predpisih”. jesti sm jih začela šele teden po menstruaciji, ker tako zaščita ni takšna kot bi morala biti sva s fantom uporabila kondom. zdaj en teden po tem pa se mi je pojavila rahla krvavitev. Zanima me ali je to možna reakcija na uporabo KT (ker začetek jemanja ni bil pravilen)?

Pozdravljeni,

jemljem tabletke Qlaira in v torek se mi je zgodilo, da sem pozabila vzeti tabletko za 5. dan. Naslednji dan (po več kot 12 urah) sem opazila da sem jo pozabila in tisti dan vzela dve, nato pa sem še isti dan dobila rjav izcedek, ki traja še danes. Dva dni pred pozabljeno tableto sem imela nezaščiten spolni odnos in me zanima kakšna je možnost zanositve, glede na to, da v navodilih piše da naj se posvetujem z zdravnikom. Koliko dni pa naj zdaj uporabljam še dodatno zaščito?

Pozdravljeni!

@Mat3ja1234: Kaj naj rečem, meni se ne zdi nič posebnega, pač nek izcedek, pri KT so možne vmesne krvavitve oz. izcedki, včasih na sredini “ciklusa”, včasih par dni pred odtegnitveno krvavitvijo. Če so bodo izcedki ponavljali iz meseca v mesec in vas začeli motiti, pa se lahko z ginekologom dogovorite za morebitno menjavo KT.


@Ro
žca6: Najbrž je krvavitve posledica uporabe KT, ne zato, ker ste jih začeli uporabljati po menstruaciji. Kar nadaljujte z jemanjem.


@anjaa
.: Nobena kontracepcija ni 100% učinkovita, napake pri jemanju zaščito dodatno zmanjšujejo, ampak mislim, da ne rabite skrbeti. Dodatna zaščita 9 dni. Rjavi izcedki so možni tudi ob rednem jemanju.

Matjaž

Pozdravljeni,
Pred prb. enim tednom sem jemala antibiotike Amoksiklav, hkrati sem uzivala kt Belara. Sedaj po koncu jemanja antibiotika so se mi pojavile prebavne motnje (vecinoma zvijanje v trebuhu), pred dnevi pa sem rahlo krvavela, ceprav se nisem zakljucila za kt( ostala sta mi se dva), sedaj pa je nastopil premor, menstruacije pa se ni, ceprav jo obicajno ze dobim v tem casu. Je moznost nosecnosti?

Pozdravljeni!

Možnost nosečnosti je majhna, ampak ni pomembno, kaj o tem menim jaz, ampak kakšen rezultat da test nosečnosti.

Matjaž

Pozdravljeni, kot sem prebrala je ze ena pred mano sprasevala o problemu krvavitve pri ne pravilnem zacetku jemanja kt. Torej s fantom sva do zdaj vedno prakticirala “sej pazim” varjanto in se je obneslo brez tezav. Zdaj pa sva se vseeno odlocila za bol ziher vrjanto. Tablete sem zacela jemati sele teden po menstruaciji (takrat sem jih dobila), drugace imam cikluse zelo dolge in neredne od 35-40 dni. Po petih dneh pa se mi je pojavila rahla krvavitev in kasneje rjavkast izcedek ki zdaj traja ze teden dni. Naj to skatlico pojem dokonca..ali naj raje preneham z njo in pocakam na menstruacijo (do konca imam se 5 tabletk). Ali bi se v primeru da sem med zadnjim ciklusom zanosila prav tako pojavila taksna tedenska vmesna krvavitev.?

Si prebrala navodila za jemanje KT? Tam ti piše, kdaj “primejo”, ker nekatere ne delujejo takoj, če jih začneš jemati takoj in moraš za popolno zaščito počakati nekaj dni. Ti si jih začela jemati tik pred ovulacijo … kaj to lahko pomeni, preberi v navodilih.
V navodilih ti tudi piše marsikaj o stranskih učinkih. Če bi zanosila, je lahko krvavitev ali pa tudi ne.
Če sem jaz prav izračunala, bi zdaj test nosečnosti utegnil že kaj pokazati.

Pozdravljeni,

ta teden sem začela z uporabo kontracepcije logest. Ker predhodno nisem uporabljala kontracepcije sem prvo tableto vzela na dan, ko sem dobila rjav izcedek saj sem bila prepričana, da bi morala dobiti menstruacijo, naslednji dan in pa naslednje dneve pa menstruacije ni bilo. Ker imam menstruacije neredne tudi nisem mogla predvideti ali naprej bo ali ne. Zdaj jemljem tablete že peti dan, menstruacije ni, pa me zanima ali prekinem z jemanjem, počakam do naslednje menstruacije in začnem z novo tablico ali nadaljujem z to tablico normalno do sedemdnevnega premora in bo zaščita prav tako sigurna.

Hvala za odgovore
Lp

Pozdravljeni!

Kar nadaljujte z jemanjem kot je predvideno.

Matjaž

Pozdravljeni!
Ta mesec sem prvič začela jemati KT Yaz in sem zdaj pojedla 9tabletk.Menstruacijo sem imela 5dni,takoj za tem pa je sledil rdece rjav izcedek.Zadnja 2 dni skupaj z izcedkom pridejo obcasno tudi manjsi koscki.Je kaksna moznost da je kaj narobe?Naj poklicem svojo ginekologinjo? Lp

Pozdravljeni!

Kar nadaljujte z jemanjem KT, vmesne krvavitve se bodo najbrž prenehale z naslednjim zavojčkom.

Matjaž

Pozdravljeni

Redno jemljem kontracepcijske tabletke Yaz že 7 let in do sedaj nisem imela nobenih težav. Tabletke jemljem redno, vcasih z uro do dve zamika. Dva meseca nazaj se mi je zgodilo da sem eno tabletko izbruhala vendar sem skladno z navodili vzela nadomestno tabletko iz rezervnega omota in tudi z menstruacijo je bilo vse ok. Že eno leto imam fanta in tudi tu do sedaj ni bilo nobenih težav.
Ta mesec pa sem točno en teden pred menstruacijo dobila vmesno krvavitev, prav tako imam v trebuhu občutek kot ga imam med menstruacijo. Izcedek je temno rjav in traja že dva dni. V zadnjem mesecu nisem imela nobenih prebavnih težav, tudi tablete jem redno. Nočem delati panike prehitro zato me zanima, če je najbolje da pocakam še en mesec in je to mogoče enkratni dogodek ali bi lahko bil znak kakšne okužbe, vnetja?

Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Po vsej verjetnosti gre za vmesne, prebojne krvavitve oz. izcedke. Seveda teoretično lahko gre tudi za vnetje, ampak običjano so potem pridružene še kake težavice, ne zgolj rjavi izcedek.

Matjaž

New Report

Close