Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Kri v ušesu

Kri v ušesu

Spoštovani!
Pred kakšnimi 14.dnevi sem začutila bolečine v žrelnici.Ko sem videla da trajajo sem jemala lekadol.Po tednu dni se mi je z rahlo bolečino oglasilo levo uho.To sem pregnala.Toda kasneje brez aktivne bolečine se mi je začelo bobnenje v desnem ušesu in občutek zaprtosti.Mislila sem,da je zamašen in šla k Dr.Povedal mi je,da ni zamašen ampak otečen in da vidi kri.Vprašal me je če sem kaj praskala in povem da ne.Nato mi pove,da je prav,da sem prišla,ker bi mi bobnič lahko počil.Nočem vas strašit ampak tudi to se lahko zgodi.Brez pregleda krvi sem dobila antibiotik in kapljice za uho.Nisem bila izpostavljena hrupu ampak vseeno me zanima kaj bi lahko bil vzrok in v kolikšnem času naj bi okrevala?Hvala in lp Zdenka

Spoštovani,

najverjetneje je to hemoragično vnetje srednjega in zunanjega ušesa. Pojavijo se krvavi mehurčki na koži sluhovoda in bobniča. Okužba je lahko bakterijska ali virusna (ni jasno), vedno pa damo antibiotik. Bolečine lahko trajajo 5 dni ali več, slab sluh pa lahko tudi več tednov.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close