Najdi forum

kri na blatu

Pozdravljeni!

V ponedeljek 20.9 sem imel pregled pri proktologu,kateri mi je podvezal krvaveč hemeroid.Dobil sem tudi tablete katere jemljem na 8 ur. Zanima me,koliko časa po posegu me bo še bolelo? Me namreč zelo boli,težko vstanem in težko tudi hodim.Na blato pa grem normalno.

za odgovor se že vnaprej zahvaljujem

L.P.Bogdan

Pozdravljeni!

Ponavadi so hujše bolečine prisotne še 2-3 dni posegu, nato pa se prične stanje počasi umirjati. V primeru, da so težave neznosne in se stopnjujejo, je potrebno poklicati proktologa, ki vam je opravil poseg.

Lp,Nataša Smrekar

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor.Danes je tretji dan po posegu in bolečine so malenkos manjše.Če ne bo bolje pa bom poklical proktologa.

Še enkrat hvala

L.P.Bogdan

Pozdravljeni!

Moji problemi s prebavo so se pričeli kako leto nazaj ,ko sem pri odvajanju blata zasledila svežo kri na toaletnem papirju.Nato sem pri tuširanju začutila majhno bulco pri zadnjični odprtini ,ki je čez čas izginila.Po tem sem pač sklepala , da imam hemorojde in nisem delala panike.Sedaj pa ko sem šla na wc sem na blatu opazila temno kri in tudi že dva tedena imam nekakšne krče po trebuhu.Sedaj me je pa zgrabila panika in me zanima, kaj bi to lahko bilo.Stara sem 34 let .

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani,

potrebujete pregled pri osebnem zdravniku-zdravnici, ki naj potem skupaj z vami odloči, katere preiskave so potrebne, če sploh kaj razen klinični rektalni pregled.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Pri svojem 2,5 letnem sinu sem opazila, da je po veliki potrebi papir rožnato rdeče obarvan. Kri (verjetno je to kri) je svetlo rdeča, a ni kot razlita kapljica, ampak je papir rožnat, kot bi npr. čistil odrgnino. Ko drugič obrišem, je ni več videti. Na blatu je še nisem opazila. Blato je svetlo rjavo, enkrat je bilo na začetku črno, a to je bilo dan po oreo piškotih, ki vsebujejo veliko kakava.

Skrbi me zato, ker se je to zadnje 2-3 tedne večkrat pojavilo, včasih ja, včasih ne, zdaj pa me je na to opozorila tudi vzgojiteljica v vrtcu. Blato v vrtcu menda odvaja vsak dan in večkrat to opazijo. Doma ga popoldan odvaja občasno in v polovici primerov res opazim rožnat papir.

Blato ima večkrat trdo in v kroglicah, kot kamenčki. Včasih (redko) potoži, da ga boli ritka, namažem mu jo z bepanthen mazilom. O drugih bolečinah (trebušček ipd.) ne toži, je dobre volje. Je normalno.Opazila sem, da je začel manj piti (včasih je doma ogromno pil), tudi v vrtcu ne pije veliko. Zelo rad pa ima jogurte, tega pije ali je praktično vsak dan, pogosto ga popije pol litra naenkrat. Ali je možno, da to povzroča težave? Ali pa morda sirup (dnevno mu dajemo pikovit sirup, ker sadja praktično ne je in imunoglukan, ker je pogosto bolan).

Sin ima tudi zelo občutljivo kožo, ki se kar naprej nekaj vnema (za ušesi, pod pazduho, ritka dokler je bil v plenicah…). Pričela sem se spraševati, ali je morda tudi njegova sluznica tako preobčutljiva.

Kaj nam priporočate? Najlepša hvala za mnenje!

Spoštovani,

morda bi za začetek rajši vprašali pediatra, ker se vzroki za kri malo razlikujejo.
Spodbujajte ga, da več pije, tudi vodo. Na sadje ga tudi skušajte navaditi. Naj ob tem opozorim, da banane ne priporočam, ker zapira. Sicer pa je res boljše, da se obrnete na pediatra. Hvala!

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Stara sem 16 let in že 4 leta imam bolečine v desnem spodnjem predelu trebuha. Včeraj sem na blatu in na wc papirju opazila svetlo rdečo kri, ki je je bilo kar precej. Prebavo imam bolj slabo, in tudi odvajanje je zelo boleče. Ko odvajam me zelooo boli v desnem spodnjem predelu trebuha in tudi danes me že cel dan boli trebuh.
Naj grem do zdravnika? Na kakšne preiskave me bo poslal in kako dolge so čakalne vrste?

Hvala za odgovor!

Spoštovani,

treba je pogledati končno črevo, tako da vas bo napotil na pregled k proktologu. V vaših letih se lahko začnejo hemeroidi, lahko KVČB, drugo je manj verjetno. Nič se ne bojte, ni tako zoprno, kot se sliši. Za vsak poseg vam bodo tudi razložili, kaj se dela. Treba je narediti preiskave, da vam lahko pomagajo.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

pozdravljeni!

pred 2 leti sem prvič obiskala zdravnika zaradi prebavnih motenj. Bolel me je trebuh, imela sem tako močne krče, da sem se komaj premikala, sedela, izgubila sem apetit, shujšala iz 55kg na 46 (v približno dveh mesecih), spala sem lahko po 12ur na dan, pa sem bila še vedno utrujena, brez volje, imela sem vetrove. Takrat so me poslali na gastroskopijo, rektoskopijo in opravili bioskopijo. Izvidi so bili, da imam lažjo obliko celiakije (zdravniku sem napisala tudi razpored, kaj, kdaj sem jedla, kdaj sem šla na stranišče, kakšne bolečine sem imela), neke polipe in “kilo na požiralniku” (ne spomnim se več točno, tako mi je razložila sestra).. poslali so me še na kolonoskopijo, vendar zaradi strahu nisem šla. Zdaj že skoraj 1 leto opažam svetlo kri na toaletnem papirju, zaprta sem vsak dan, ne pomagajo mi niti odvajala, ko grem na wc, je blato zelo zelo trdo, občasno pa čisto tekoče, opazila sem tudi veliko “sluzi”. Spet imam zelo močne krče, ni važno ali jem 5x na dan, ali pa celi dan nič, na vsakdanje bolečine pri odvajanju blata, sem se že navadila, trebuh pa me boli vsakič na drugem koncu, enkrat spodnji del, občasno želodec.. spet sem zelo utrujena, brez energije (nimam stresnega življenja), podnevi, ponoči imam vetrove, napihnjen trebuh, ponovno sem izgubila apetit. stara sem 24 let, vseeno bi rada opravila test za raka na črevesju, vendar nevem ali bi ga sploh kdo opravil, ker sem baje premlada? naročila sem se na kolonoskopijo, zanima me ali je mogoče še kakšen pregled ki ga lahko opravim? je možno da imam sindrom lenega črevesja?

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Najprej-test za ugotavljanje raka NE OBSTAJA. Bolniki oddajo le blato na kri in če je izvid pozitiven, še ne pomeni, da imajo raka!!!!!!. Težave kot jih opisujete, so najverjetneje posledica iritabilnega kolona. Ker odvajate trdo blato, le to poškoduje analni kanal, ob napenjanju med defekacijo pa nastanejo hemoroidalni vozliči-to oboje je razlog za prisotnost svetlo rdeče krvi na blatu.

Lp,Nataša Smrekar

Pozdravljeni, bi prosila za nasvet tudi jaz.

Stara sem 30 let. Gre za to, da sem imela v lanskem letu že težave z krvjo na blatu in mi je takrat onkolog svetoval obisk proktologa (podvezali so mi dva notranja hemeroida), ki sta mi povzročala krvavitev. Imela sem zelo neredno prebavo, ko so mi moteča hemeroida odstanili, sem končno videla, pri 28 letih kaj pomeni redna prebava (skoraj vsak dan zjutraj ob isti uri). Takrat je bilo te krvi res samo za vzorec na WC papirju. Proktolog mi je pojasnil, da hemeroidi lahko ponovno zrastejo, tudi če jih podvežejo.
Zdej me pa zanima samo, če lahko zrastejo v tako hitrem času (v enem letu). Zadnje dni se mi namreč pojavlja, da grem na prebavo vsaj 2x. Zjutraj je bolj tekoče, popoldne pa trše – celo malo boleče (mogoče zaradi hrane?) in pa toliko krvi, da je voda v WC-ju obarvana rdeče, kot pri menstroaciji (preverjeno, trenutno nimam menstroalnega ciklusa – vstavljen hormonski obroček).
A je mogoče, da poči kakšna žilca zaradi napenanja in zato toliko krvi? Bi morala ponovno na pregled k proktologi ali je dovolj kakšna krema.
Moj onkolog pravi, da vse kar ni naravno je treba obravnavat. (v letu 07 sem imela papilar. kar. ščitnice), zato dam malo več pažnje na spremembe v telesu.

V naprej hvala za odgovor.

Simona

Spoštovani,

res se hemeroidi lahko pojavijo kar hitro. Ko žila poči, kri kaplja in je vse krvavo. Pojdite k proktologu, ki vam bo krvavečo žilo podvezal. Stanje sicer ni nevarno.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni

Danes zjutraj sem pri odvajanju blata opazil svetlo rdečo kri, ki je ni bilo malo. Težav z oddvajanjem blata nimam. Nič me tudi ne srbi, peče ali drugače moti. Prehrana je normalna, meso, zelenjava, sadje, pijem pa povečini gazirane pijače. Sem pa zvečer jedel pizzo, ki je bila dokaj hrustljava-trda. Alkohol je v mejah normale, žganih pijač ne pijem. Star sem 42 let. Delo imam predvsem sedeče, brez naporov. S športom se ne ukvarjam razen za vikend. Tudi do sedaj nisem imel nikakršnih težav, razen pred leti, ko sem verjetno imel hemeroide in mi je krema iz lekarne pomagala.

Hvala za odgovor

Spoštovani!

Krvavitev, da kri kaplja v školjko, povzročijo hemeroidi. Da se pomagati, in sicer krvavečo žilo proktolog podveže oziroma ligira.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Dober dan.

Star sem 38 let. Že kakšen mesec dni opažam, svetlo včasih rdečo barvo (a je to kri ali paradižinkova omaka ne vem) pri odvajanju blata. Vsakič ko grem na wc, na začetku vedno malo v obliki driske pride, a je ta sprva rjava, nato čez nekaj časa svetlo rdeča do rdeče. Blato je vedno rjavo, trdo, na njem ni videt, da bi bilo prijeto rdeče kaj. Zato sklepam, da blato pride od želodca do konca cel rjav, z želodcem bi bilo u redu. Mogoče je vzrok črevesje? Moj jedilnik čez mesec so vedno testenine, paradižnikova zelenj. omaka, sir. Ne jem nič rdečega razen te omake, pijem piva in gazirane pijače. Pa tudi neke bule se mi pri včasih delajo, med nogami so trde, predvsem maščobne. Tuširam se 3-4x na teden. Sem malo zaskrbljen…

Spoštovani,

Glede na opisane težave bi vam svetovala, da greste na pregled k zdravniku. Pregled in osnovne preiskave lahko opravite že tam. Ali so bule na končnem črevesu ali v dimljah, imajo tudi različen pomen. Če so boleče, gre lahko za neko vnetje. Ne se mučiti, saj vam zdravnik lahko pomaga.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni

Moji tašči 81let z demenco,srčnim popuščanjem,prebolelo možgansko kap,delno pokretna se na blatu že dolgo kaže sveža kri v strdkih,blato je mehko odvaja pogosto 4do5x ali tudi več,je slabokrvna,ima neverjetno dober apetit,opažam,da se težko usede,nima nobenih bolečin. Ni prizadeta.Zdravniki pri njenih bolezni in starosti odsvetujejo kakršni koli poseg.Mogoče iz vaše strani kakšen nasvet,saj smo mnenja,da mogoče se ji lahko še pomaga.
Hvala za odgovor,lepo se imejte.

Pozdravljeni!

Težko odgovorim na vaše vprašanje. V kolikor je vaša tašča sposobna opraviti invazivno diagnostiko in je nato seveda sposobna tudi operativnega posega, potem je smiselno opraviti vsaj rektoskopijo če že ne kolonoskopije. V kolikor je za vse to v preslabi fizični kondiciji, potem je potrebna le korekcija slabokrvnosti-bodisi z železovimi preparati ali občasnimi transfuzijami krvi. Domnevam, da jemlje tudi zdravila za redčenje krvi-v tem primeru je krvavitev lahko posledica tudi tega.

Lp,Nataša Smrekar

Pozdravljeni,
že približno teden dni imam težave pri odvajanju blata, ki postaja vse bolj nočna mora. Odvajanje je precej boleče na “zadnji postaji,” moti me tudi pri sedenju. Na veliko potrebo moram večkrat na dan, pri čemer je kakec mehek, svetlo-rjav in “porozen”, obdan z nekakšno sluzjo. Že 3 dni zapored opažam kri na toaletnem papirju in vsakič je je več. Poleg tega me spremljajo pogostejši vetrovi in občutek nelagodja v spodnjem delu trebuha. Opažam tudi, da mi manjka energije, sem bolj utrujen in zaspan.
V zadnjem letu in pol sem pod precejšnjim stresom, ki se je minuli mesec in zlasti teden še okrepil zaradi osebnih okoliščin (nezgoda v družini, prenehanje zveze). Moja prehrana je pestra in redna. Imam 28 let.
Hvala za Vaš nasvet in lp. Srečno.

New Report

Close