Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje kreatin

kreatin

Spoštovani!
Oče(70) je po težki operaciji (tumor na možganih) zelo dolgo ležal, potem se je postopoma začel gibat in po enem letu sedaj prehodi kak kilometer na dan. Že pred hojo in po njej čuti močne bolečine v nogah. Jemlje cel kup zdravil.
Na spletu sem zasledila nekaj o kreatinu, ki ga ponujajo bolj fitnes trgovine. Mene pa bolj zanima iz vidika farmacije. Je priporočljivo jemanje kreatina za podporo mišicam in če se tepe s katerim zdravilom?
Kupili smo tudi magnezij šumeče tab. 400mg.
Ker včasih nima prave energije sem v mislih imela tudi Q10 100mg.
Kaj pa aspirin?
Na vsak način bi mu rada olajšala bolečine.
Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Svetujem uživanje večjih odmerkov koencima Q10. Številne izvedene klinične študije so namreč pokazale pomembno vlogo koencima Q10 pri odpravljanju posledic možganske kapi, kar vključuje tudi regeneracijo in krepitev telesnih mišic ter zagotavljanje vitalnosti vezivnega tkiva.

Odmerek koencima Q10 mora biti v tem primeru višji od priporočenih dnevnih odmerkov navedenih na prehranskih dopolnilih ali zdravilih koencima Q10, zato vam svetujem, da se o ustreznem odmerku predhodno pogovorite z zdravnikom.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close