Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca KOŽICA NA PENISU

KOŽICA NA PENISU

Pozdravljen Daniel, mislim, da se bo glede na opis, postopoma uredilo samo. Zdaj verjetno ne boste več pozabili nanjo pri tuširanju (in še kdaj vmes 😉
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljen Matevž
Verjetno je zatekla zaradi vnetja, to pa je lahko nastalo zaradi drgnenja pri samozadovoljevanju. Težava ni nič kaj eksotična, verjetno se bo uredila sama v nekaj dneh, ob hujših težavah pa vam lahko pomaga zdravnik s kakšno kremo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni

imam problem z kožico penisa. namreč že od decembra mi je kožica na koncu suha in vsake toliko časa dobim razpoke in je kar precej pekoče. pol to traja 2 do 3 dni se nekako pozdravi samo od sebe in po spolnem odnosu spet pride do istega problema. tu pa tam je tudi kožica ozka.

hvala za odgovor. lp

Pozdravljen problem111, še najbolj verjetno se mi zdi, da je ta predel odrgnjen od solnih aktivnostim, ko se celi, je manj elastičen in ponovno razpoka…pri zdravniku bi lahko rešili s kakšnim mazilom. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

meni pa kožica gre dol vendar ko se mi dvigne pa ne gre. občutek imam kot da je kožica preozka. pred kratkim mi je kožica malo poknila vendar je zdaj dobro. ali je to lahko vzrok da mi ne gre dol?
meni je malo nerodno ker drugi nimajo tega problema.
zanima me pa če se da problem rešit brez zdravnika? hvala

Pozdravljeni!
Ta tema ima 256 vprašanj in več kot 17.000 ogledov in res ne morete misliti, da ste edini s to težavo. Raztegovanje in mazanje je včasih učinkovito, pogosto pa je na koncu potreben operativni poseg. Ker čakanje, da bo bolje očitno ni bilo uspešno, zato pojdite do zdravnika in garantirano ne bo začuden.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

zaskrbljeni
strar sem 40 let. Zaradi razhoda s partnerko kar nekaj časa nisem imel spolnih odnosov.Sedaj ko sem si našel novo partnerko sem opazil da v erekciji kožica ne gre več tako nazaj kot bi morala(gre bolj težko), kar me pri seksu malce moti. S prejšnjo partnerko sem bil skupaj 7 let in teh problemov nisem imel. Prosim za kakšen nasvet in hvala za odgovor.

Pozdravljeni, ker prej težav niste imeli, tudi sedanje ne bodo trajne, ali se bo kožica raztegnila nazaj, še verjetneje pa se mi zdi, da je enostavno “odrgnjena” od večje količine in/ali intenzitite seksa, ki se običajno pojavi skupaj z novo partnerko, kar naredi površino (od celjenja) manj elastično in s tem občutek zategovanja ali celo drobnih razpok na notranji strani nesrečne kožice.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Imam 14 let in imam podoben problem. Kožica pri penisu je kot da bi bila pripeta in pri erekciji ne bo šla pod glavico, tudi če poskusim na silo. Ali se bo situacija uredila sama od sebe, ali bo treba k zdravniku?

Pozdravljen!
Čisto možno je, da je prekratek tisti frenulum, torej tisti del ki drži kožico spodaj. Težko rečem, koliko se bo raztegnilo oz koliko je prekratko, v vsakem primeru pa predlagam, da pogleda zdravnik in razreši dilemo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

zdravo imam problem! kozico si v normalnem stanju potegnem cez glavico katera no sla nazaj moral sem malo politi z vodo in se potem je slo tezko kot bi se zrolala na noter… najbolje iti k zdravniku?

zdravo imam odgovor! ce je kozica enkrat sla nazaj tezko in ste jo morali enkrat politi z vodo ne vidim razloga za preplah in tudi ne za hitenje k zdravniku

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pri meni ko imam napet penis ne gre kožica čez glavo in ko jo poskušam dati me boli

Če je to vprašanje, ste odgovor zagotovo že našli med odgovori te teme 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Star sem 26 let in imam konstantne probleme s kozico!
Ze 2 leti se mi pojavljajo milimeterske razpoke na razlicnih delih kozice,vecinoma na koncu in malo visje. Bil sem pri svoji zdravnici,2x pri urologu.
Probal sem bepanthen navaden,bepanthen plus,bionect,ribje mazilo,belobaza 10% olivno olje in se dve drugi mazili,se ne spomnem imena. Koza je vedno razbrazdana(nasplosno nimam tezav gre lepo gor in dol,je normalne debelosti(koza)) ampak tam kjer se to pojavlja je povrhnjica tanka in moram vedno paziti,da ne seksam predolgo ali ne drkam predolgo,kar me moti,ker mi pase velikokrat.
Zato ze dve leti na vsake 2 tedna ali 1 mesec dobim te luknjice in koza rabi 4 do 5 dni da se zaceli,kljib majhnosti doticne ranice ali ran.
Razmisljal sem velikokrat,da bi se obrezal,ampak ko potegnem kozo dol in probam drkat kao brez koze,nisem vzburjen in se mi tudi ne dvigne(65%) ne vem kaj naj naredim,ker imam obcutek,da ce dam obrezati,bom imel probleme z erekcijo. Sedaj moram oa paziti kolikokrat sem spolno aktiven,kar si noben moski ne zeli.
Prosim za pomocc,hvalaa!
JaY

Pozdravljeni, En kupček možnosti je na izbiro….od drgnenja poškodovana, ko se celi, je v vmesnem obdobju neelastična in razpoka, ko bi se sicer raztegnila. Da se ne odrgne, poskrbite da je dovolj mokro, mastna krema oz marsikaj od tega, kar ste našteli, pa pomaga, da ne razpoka tako hitro nazaj. Ok, že v osnovi preozka kožica utegne delati enake težave in tu je tudi obrezovanjje ena od možnosti, ne trdim pa, da je to nujno optimalno. Tudi dolgotrajen intenziven seks ali ročna dela, ki sta verjetno pri vas res neposreden povzročitelj pač zaradi drgnenja, se mi ne zdi tak problem z nekaj obzirnostimin zadostnim mazanjem in seveda, ko se predhodne poškodbe popolnoma zacelijo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor,ampak sem ze probal mazati 2x dnevno z mastno kremo,po zacelitvi ran,ampak ni glih pomagalo,bi moral veckrat? Ampak potem je ze motece,neka bremena 4x mazanje v dnevu skoz recimk :/ cesar pa nisem probal.
Obstaja mogoce kaksna druga krema,recimo za elasticnost in popravitev koze(kot npr za obraz,samo da je lahko za intimen predel)
LP

Hvala lepa za odgovor!! Sicer sem ze odgovoril na vaso objavo,ampak ocitno je slo nekaj narobe,ker v enem dnevu bi administrator moral objaviti,upam da bo tole prislo kot treba.
Uglavnem mazanje po zaceljeni rani sem ze probal in to 2x na dan,nisem pa probal recimo 4x na dan,bom probal,ampak upam,da ne bo treba mazati celo zivljenje,ker je tolikokrat na dan ze kar malo breme :/
Bi mi lahko priporocali kaksno kremo recimo kot obstaja za obraz,samo da je primerna za intimne predele. Kako obnovitveno kremo,ki ima poleg tudi,da rata koza bolj prožna? 🙂
Hvala!

zdravo.
nekaj me zanima. star sem 16 let in kožice še nisem potegnil čez glavico, ker je nemorem, saj me ob teb zapeče in potem me zelo boli. Problem je da ko sem se nekaj dni nazaj samozadovoljeval, sem opazil da imam na robu glavice nekakšen bel madež z zelenimi pikicami, pa me zanima al je mogoča da moj penis od znotraj plesni in je to resen problem. Kaj naj storim?

Zdravo, če kožica ne gre čez je to lahko problem, ker se zadaj nabira vsesorte in povzroča vnetje in če je to, da ne gre čez, problem že celih 16 let, je skrajni čas, da to pogleda zdravnik in se zmenita, kaj bi bilo najbolje storiti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close