Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Koprivnica po virozi

Koprivnica po virozi

Pozdravljeni,

moj 3-letnik je pred dnevi prebolel trebušno virozo (driska, bruhanje brez vročine). Sedaj pa se mu pojavlja, da se njegova koža preveč burno odziva na zunanje dražljaje (dotik, drgnjenje). V včasih je koža samo rdeča, včasih pa dobi koprivnico. Oboje sicer dokaj hitro izzveni, me je pa vsakič strah, da bo reakcija vedno hujša. Najbolj so na udaru obraz in rokice. Kaj lahko naredim? Bi pomagala kakšna krema, dieta… Verjetno bi bilo pametno, da imajo tudi v vrtcu claritine ali fenistil ( če bi prišlo do hujše reakcije). Ni mi sicer, da bi mu preventivno dajala claritine dokler zadeva izzveni sama.

Kako dolgo traja, da se zadeva umiri (če je kriva viroza)? Za covid ni bil testiran.

 

Hvala in lep pozdrav,

Barbara

Urtikarija (koprivnica) pri otrocih se pogosto pojavlja ob/med virusnimi okužbami. Če otroka zelo srbi, svetujemo Claritine, sicer pa ne zdravimo in ne mažemo z ničemer. Običajno izzveni s koncem okužbe.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Moj otrok ima že več let suho kožo. Posebno pozimi se mu pojavijo rdeči srbeči madeži predvsem po nogah , pogosto tudi po telesu, rokah. Na otip hrapavi, vidni kot koprivnica, ko se praska še bolj srbi. Slabše je zvečer. sedaj je v fazi začetne pubertete. Ob virozah je zadeva dolgo časa slabša. V preteklosti diagnosticirali dermatitis. (očitno ima podedovano) ob srbenju dajemo klaritin in mažemo z rumeno lakoto v olivnem olju. Prosim za mnenje s čim bi bilo kožo najbolje mazati proti nadležnemu srbenju oz katere preiskave in zdravje bi bili najbolj priporočljivi.

Hvala, Lep pozdrav,

Nina

Opis je tipičen za sezonski (vernalni) dermatitis, ki se pojavlja jeseni in pozimi, ko se začnemo bolj oblačiti, začnemo kuriti. Koža je suha in se tudi lušči, takšna koža pa je občutjliva, srbi in je dražena. Potrebna je pravilna nega. Na vlažno kožo nanesemo primerna mastna mazila (npr. 10 – 15% olivno olje v mazilni podlagi) ali 30% Aqua v Eucerolu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close