Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravljeni!

Boleče prsi so možen stranski pojav pri uporabi KT. Če vas ne moti preveč, lahko pojav ignorirate.

Matjaž

Spoštovani!

Zanima me, če je možen kakšen vpliv tablet Emozul (gastrorezistentne kapsule) na KT Yaz? Zaradi težav z želodčno kislino sem dobila enomesečno kuro s temi kapsulami. Je varno uživati oboje hkrati?

Hvala za Vaš odgovor.

Lp, T.

Pozdravljeni!

Lahko uporabaljate oboje, predlagam nekaj ur zamika med tabletami.

Matjaž

Torej, sedaj sem na placebo Yaz, čez tri dni, v soboto, začnem s Sibillo. Tudi tukaj je zaščita takojšnja po 1. aktivni tabletki, kajne?

Da.

Matjaž

Živjo, imam vprašanje. A je možno, da mi zaostaja menstruacija, kljub jemanju kt, ker sem imela 4dni visoko vrocino? Sem na tretjem dnevu roza tabletk, ponavadi ze imam krvavitev ob tem casu. Od tablet sem vzela samo lekadol in naklofen, ampak ze par dni ne.
Hvala za odgovor

Živjo!

Včasih odtegnitvene krvavitve preprosto ni (saj je ne potrebujete), analgetiki gor ali dol.

Matjaž

pozdravljeni,
jemljem tabletke yaz že približno 3mesece sedaj imam dilemo in nevem kaj naj do zdaj je bilo vse normalno pred 4 dnevi sem pojedla prvo belo tabletko vendar menstruacije še vedno nisem dobila pred tem sem jo vedno dobila saj isti dan prve bele tabletke najkasneje drugi dan sedaj pa mi je to malo čudno ali je možnost da sem noseča? ker mi to ni jasno ne počutim se najbolje imam slabosti in napetost čutim v predelu jajčnikov naj obiščem ginegologa ali normalno nadaljujem z novim paketom. hvala za odgovor. Lp

Pozdravljeni!

Naredite test, da se pomirite, in nadaljujte z jemanjem tablet.

Matjaž

živjo, tablete yaz jemljem že leto in pol. najprej sem menstruacijo dobivala med 2 in 3 tableto, potem med 4, sedaj pa se mi je prejšnji mesec zgodilo, da je ni bilo med 4 placebo tabletami, ta mesec je enako. zakaj se tako prestavlja? je možno da sem zanosila?

Živjo!

Naredite test, da se pomirite, in nadaljujte z jemanjem tablet.

Matjaž

Pozdravljeni, par vprasanj gor je tudi moje vprasanje,bi zdaj vprasala se nekaj. Bila sem bolna v casu ko naj bi imela krvavitev, tako da je ni bilo oz res samo flekec. Zdaj pa sem na polovici tabletk, danes vzamem 15to, pa sem vceraj imela temno krvav flek, zdaj pa imam (po mojem) menstruacijo. Predvidevam da ni nic narobe, saj sem tudi pod stresom zaradi faksa. Ali menite, da bi se mogla obrniti na ginekologinjo? Nimamm pa nobenih drugih tezav, mallo so me boleli tudi jajcniki.
Hvala za odgovor, lp

Pozdravljeni!

Imate vmesno krvavitev, ne menstruacije. Normalno jemljite tablete naprej. Ne sekirajte se glede izgleda in količine krvavitve. Ginekologa lahko vedno obiščete, ampak samo zaradi omenjenih težavic ga ne potrebujete.

Matjaž

Pozdravljeni!
Pozabila sem vzeti tabletko iz prve vrstice in sicer 18 ur prepozno…v tednu po pozabljeni tabletki sem imela spolne odnose…sedaj me rahlo spika v spodnjem delu trebuha. Je mozno da se znaki nosecnosti pokazejo ze po slabem tednu po spolnem odnosu ali mam vse to samo v glavi? Jemljem tabletke YAZ. Na skatlici sicer pise,da se zascita ne zmanjsa ce zamujas manj kot 24ur…je mozno da sem ovulirala in me zato spika? Se opravicujem za toliko vprasanj.
Najlepsa hvala!

Pozdravljeni!

18 ur ni prepozno. Ne skrbite.

Matjaž

Pozdravljeni,

v prvem tednu jemanja sem pozabila vzeti dve tabletki zapored – kakšen je pravilen začetek jemanja v takem primeru?

Hvala in lp

Pozdravljeni!

Nadaljujte z jemanjem KT in 7 dni pri SO uporabljajte dodatno zaščito.

Matjaž

Najlepša hvala za hiter odgovor. Zanima me še, če vzamem tudi obe manjkajoči…sepravi danes 2 + 1 tekoča in potem normalno naprej?

Hvala in lp

Ne, tisti dve, ki ste ju pozabili kar preskočite. Morda boste zaradi 2 dni “premora” dobili krvavitev, pa nič hudega, kar nadaljujte z jemanjem.

Matjaž

pozdravljeni,

en dan v tem tednu nisem vzela tabletke ampak sem to opazila komaj danes. mislim da je bilo to 2 dni nazaj, ampak jaz sem do danes tabletke normalno jemala naprej, torej nisem sploh opazila da je napačen dan. zato sem danes vzela 2 naenkrat ampak sem torej pred tem eno ali celo dve vzela na napačni dan saj nisem opazila da sem jo en dan pozabila vzeti. to so tablete v zadnjem delu, od 21. do 24.

upam da mi boste lahko svetovali saj sploh ne vem kako naj nadaljujem in kako je zdaj z zaščito.

New Report

Close