Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Če vam je slabo, potem že ni vse, kot bi moralo biti. Zakaj vam je slabo pa seveda ne vem. In preden vprašate, če vam je slabo zaradi morebitne nosečnosti, tudi tega ne vem. V dvomih naredite test.

Matjaž

Pozdravljeni!

Kt yaz jemljem ze 8 mesecev. Ta mesec sem bila bolana in sem veliko bruhala. Mozno da sem izbruhala tudi eno tabletko (ne spomnim se tocno:/). 8 dni pred menstruacijo sem dobila krvavitev ki je na zacetku bila rdece barve isto kot menstruacija, danes je 5 dan te krvavitve. Spremljajo me tudi krci ki so podobni kot pri menstruaciji. Danes je pa ta krvavitev temno rjave barve oz. crne.
Ali je mozno da je prislo do vgnezditvene krvavitve? Spolne odnose imam redne.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Če ste bruhali manj kot 3 ure po zaužitju tablete, bi jo morali nadomestiti. Možnost nosečnosti je kljub vsemu majhna, bolj verjetno gre za vmesne krvavitve, ki se bodo umirile pri novem zavojčku.

Matjaž

Hvala za vas hiter odgovor!
Zanima me pa zakaj mislite da je moznost nosecnosti majhna? kondoma nisva uporabljala. A se bo kljub temu 5 dnevnemu izcedku menstruacija pojavila?

Zato, ker predvidevam, da niste tablet spuščali (izbruhali) konstantno in več zapored. Če ste zaporedoma zaužili vsaj 7 tablet, ste zaščiteni za 7 dni v naprej.

Matjaž

Pozdravljeni!
4 dni nazaj mi je zdravnica predpisala antibiotik Amoksiklav. S partnerjom sva danes imela zasciten spolni odnos ampak je kondom malo zdrsnil. Zanima me kaksna je moznost zanositve?
Sem v 2 tednu jemanja KT (8. tabletka).

Hvala za odgovor in LP!

Pozdravljeni!

Možnost nosečnosti je zelo zelo majhna.

Matjaž

Hvala za odgovor!

Zanima me pa se zakaj je moznost zanositve zelo majhna, saj je kondom zdrsnil.?

Ker jemljete KT …

Lp!

Ta mesec sem pozabila 4 tabletke. M mi zamuja ze vec kot teden pa se antibiotik jemljem. Nekje sem prebrala da test nosecnosti v casu ovulacije oz. plodnih dneh vedno pokaze pozitivno +. Je to res ali ovulacija nima nobene veze z rezultatom testa nosecnosti?
Hvala!

Pozdravljeni!

Humani horionski gonadotropin (hCG ) je hormon, ki nastaja v celicah, ki tvorijo posteljico zarodka. hCG je sestavljen iz dveh skupin: αhCG in βhCG (betahorionski gonadotropin). αhCG najdemo v krvi zlasti pri rakavih obolenjih, βhCG pa v krvi in urinu pri nosečnosti. Urinski testi za ugotavljanje nosečnosti merijo količino celotnega hCG, v redkih primerih tudi lažno pozitivni ali lažno negativni. Podobno kot hCG se z reagentom na testu lahko vežejo tudi drugi gonadotropini (LH, FSH) in če je njihova vsota in vezanost na reagent tolikšna, da zadosti občutljivosti testa, potem je test lahko lažno pozitiven. Če test naredimo prezgodaj, lahko dobimo lažno negativen rezultat. Krvni testi merijo količino βhCG, ki je prisoten zgolj v nosečnosti, in so zato 100% zanesljivi.

Toliko v teoriji. V praksi pa se v dvomih test ponovi čez en teden, v tem času se hCG poviša za vsaj 10x, zato se na rezultat lahko zanesemo. In če to ni dovolj, se naredi krvni test.

Matjaž

Manja tukaj.
Ja res je da jemljem kt ampak pise da amoksiklav zmanjsa ucinkovitost tabletk..

Ja, res, pri skoraj vseh antibiotikih piše, da lahko zmanjša učinkovitost KT, ampak to že dolgo ne velja več.

Matjaž

Pozdravljeni!

Jemljem KT yaz (z napakami zaradi pozabljenih tabletk). Pri 17 tabletki se mi je pojavila krvavitev, ki je trajala več kot 10 dni, torej do konca zavojcka (tudi v casu belih tabletk). Ker nisem bila sigurna ali je to M ali ne, sem 4 dni po pričakovani M naredila test nosečnosti Clearblue in je pokazal – (negativno) nato sem čez 8 dni test ponovila (se pravi, 12 dni po pričakovani M) in je spet bil negativen. Testa nisem delala z jutranjim urinom ampak popoldan. Tekočine sem pa na dan testriranja spila normalno, torej ne prevec ne premalo.
Mislite da nisem noseča?
Zanima me pa še, če obstaja kakšna možnost da v lekarni prodajajo teste ki niso ispravni?

hvala in lp!

Pozdravljeni!

Menim, da niste noseči. V lekarni ne bi smeli prodajati neispravnih testov.

Matjaž

Spoštovani! Od kar sem začela jemati kontracepcijske tablete cerazette se mi je začela zadrževati voda v telesu no predvidevam da zaradi tega zanima me pa sledeče: če bi začela jemati kapsule od sensilaba water lost naj bi odpravile odvečno vodo iz telesa zanima me če bi proizvod vseeno učinkoval če jemljem tablete ki naj bi zadrževale vodo v telesu ali bi mogla prekiniti uporabo tablet da bi učinkoval water lost? to je osebni zdravnik potrdil da so kontracepcijske tablete krive ginekologinja pa pravi da ne povzročajo zastanje vode v telesu za odgovor se vam zelo zahvaljujem lp

Pozdravljeni!

Zadrževanje vode (občutek napihnjenosti) je možna posledica KT, čeprav je bolj pogosto pri kombinirani kontracepciji, ne pri Cerazette. Omenjenega produkta ne poznam, lahko probate, pa boste videli.

Matjaž

Pozdravljeni,

pred kratkim sem vas spraševala o Yazu zaradi vmesnih krvavitev, ki so se pojavila na sredini vsakega zavojčka. Po UZ, ki je bp, mi je ginekolog predpisal nove tabletke, Sibillo. Zanima me, kakšna je bistvena razlika med tabletkami Yaz in Sibilla (vem, da v sistemu jemanja 24+2 oz. 21+7 in v hormonih).

Najlepša hvala za odgovor, Zaly

Pozdravljeni!

Ja, razlika je v režimu jemanja in v vrsti gestagena.

Matjaž

Pozdravljeni,
Odkar jemljem yaz KT imam bolece prsi..brala sem,da se ti pojavlja pri nekaterih v prvih dveh mescih potem pa je vredu. Ali bi morala obiskati ginekologinjo ali naj ignoreram to?

New Report

Close