Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Morda bi izbrali kakšne z drospirenonom, ki vam ustreza, a bolj estrogensko obarvane, za stabilizacijo endometrija? Lahko bi poskusili takšne z dienogestom, klormadinonacetatom ali kaj starejšega z levonorgestrelom … sem že zašel, vam to nič ne pomeni … bo ginekolog izbral.

Matjaž

Približno vem, o čem govorite. Bom počakala do marca in se potem naročim, da rešim zadevo. Zelo ste prijazni, da tako potrpežljivo odgovarjate na naša vprašanja, hvala vam!

Imam pa eno vprašanje, ki me muči, pa bi vas vprašala še to: Od 2. do 12. 2. sem jemala antibiotik Ospen. Ali antibiotik vpliva na učinkovanje KT (zaščito)? V lekarni mi je sicer rekla, da morda, pa vseeno menim, da je ginekolog za to pristojnejši. Za vsak slučaj sva s fantom v času jemanja KT imela še dodatno zaščito, pa me zanima, če je še potrebna ali se ne rabim ničesar bati.
Zdaj sem zaradi vnetja grla na Ibuprofenu in ameriškem slamniku, za katera pa predvidevam, da tudi nimata vpliva, kajne?

Hvala vam še enkrat in prijeten večer!

P.S.: Glede na to, da sem dobila sedaj krvavitev 26. dan ciklusa, a imam še en teden do placebo tabletk, me zanima še, ali lahko pričakujem krvavitev tudi še enkrat med belimi tabletkami ali ni nujno? Prejšnji mesec se mi je krvavitev zaključila pred belimi tabletkami, nato je nisem dobila še enkrat, ko sem začela s placebom.

Hvala za odgovor!

Že dolgo je znano, da antibiotiki razen zelo redkih izjem (induktorji jetrnih encimov) ne zmanjšajo delovanja KT, a se v praktično vseh navodilih za uporabo navaja morebitno navzkrižno delovanje KT antibiotiki. Imeli ste tudi dodatno zaščito, torej se nimate kaj bati. Ibuprofen in ameriški slamnik (ehinaceja) ne vplivata na delovanje KT (šentjanževka pa lahko!).

Matjaž

PS: Nisem ginekolog, zato forum ni strokovno moderiran, je pa moderiran 🙂

Ste pa …? 🙂

… laik, ki nekaj ve in rad pomaga, ker dela s srcem 🙂

Matjaž

Kar je tako najboljše. 🙂

Mi lahko prosim odgovorite še na moje “P. S.” vprašanje zgoraj?
Lep dan!

Hm, kako imate krvavitev 26. dan ciklusa pa še en teden do belih tablet? Ciklus pri tabletah se začne z novim zavojčkom in torej traja 28 dni (24+4 ali 21+7, odvisno od režima). Glede na to, da ste dobili krvavitev, bi lahko tudi prenehali z jemanjem roza tablet, naredili 4 dni premora in nato začeli z novim zavojčkom. Morda pa je vzrok krvavitvam organske narave in bi ginekolog lahko preveril z UZ?

Matjaž

Mislim, da ne gre za vmesno krvavitev, ki se pojavi kot spotting, ampak za tisto normalno krvavitev, ki bi morala biti med placebo tabletkami.
Res je, da me v zadnjem času, od antibiotikov naprej, nekaj špika na levi in desni strani, nižje od popka.

Navedel sem vam opcije, sami pa se boste morali odločiti, kako naprej. Kakorkoli se boste odločili, marec je blizu, pa se boste z ginekologinjo dogovorili, kako naprej.

Matjaž

Ja, se bom jaz kar naročila, da se ne “pocam” več. Hvala za vso pomoč in vse dobro!

Pozdravljeni.

Tabletke yaz jemljem ze vec kot 6 mesecev in nikoli nisem imela nobenih tezav. Menstruacija se je vedno pojavila v casu jemanja belih tabletk.
Zadnjo menstruscijo sem imela 27.1. naslednjo pa moram dobit cez 9 dni. Ze en teden cutim bolecino v spodnjem delu trebuha, nekaj krat sem pa tudi bruhala. Danes se mi je pojavila rahla krvavitev ki je na zacetku bila rjavkasto rdece barve, zdaj je pa bolj rdeca kot rjava. Tabletke sem jemala normalno. Skrbi me da nisem noseca. Ali bom menstruacijo kljub temu dobila cez 9 dni ter zakaj se mi to dogaja?

Če si vsako tabletko vzela približno ob enakem času in ves ta čas nisi imela zdravil, driske itd., potem je po moje brezveze delati paniko, ti povem iz lastnih izkušenj. 🙂 Meni in nekaterim prijateljicam je tudi že bilo slabo po uporabi KT, tako da ne skrbi preveč. Počakaj do placeba, potem pa boš videla in pazi zdaj na dodatno zaščito, če redno bruhaš. 😉

A je normalno da mestruacijo dobim 1teden prej kot bi morala. Namrec danes sem jo dobila in se jemljem roza tabletke.

Jaz sem jo ta teden isto, v 7. škatlici … Sem klicala ginekologa in je rekel, da je pri Yazu to dokaj normalno, ker so nizko estrogenske in je možno, če telo doživi kak stres itd. Če se to ves čas ponavlja, se pa pride na pregled, da se naredi ultrazvok pa mogoče druge KT.

Lp

10 dni preden bi mogla dobit menzo (6 dni po ovulaciji), sem dobila sprva rahlo rjav izcedek ki je zdaj rdece barve. Tudi krce imam kot pri menzi. Ali je mozno da je prislo do vzgdenitvene krvavitve ali je to menstruacija? Zelo sem v skrbeh da nisem zanosila

Pozdravljeni!

Vprašanje ste zastavili v temi, kjer je govora o kontracepcijskih tabletah Yaz. Ali lahko torej predvidevam, da jih uporabljate?

Matjaž

Da, uporabljam kt yaz.

No, potem sploh nimate ovulacije in je vaša skrb odveč. Prišlo je do vmesne, prebojne krvavitve, ki ni nevarna in ne pomeni zmanjšane zaščite (ob predpostavki, da tablete redno jemljete).

Matjaž

Kjub temu da mi je slabo ze nekaj dni ni nic narobe?

New Report

Close