Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravleni!
V sredo sem pozabila vzeti 10 tabletko (2 teden). V navodilih pise da se zascita pred nosecnostjo ne zmanjsa. Prosim se za vas odgovor. Hvala!

Pozdravljeni!

Navodila “imajo prav”, če to sprašujete.

Matjaž

Ce pozabim tabletko v 2 tednju jemanja se zascita ne zmanjsa in uporaba kondoma ni potrebna?

Tako je. Seveda pa morate tablete uporabljati še naprej.

Matjaž

Mene pa nekaj zanima… Prejsni teden oz bolj natancno 10 dni nazaj sem pozabila vzeti 2 tabletki,saj sem tablico pozabila doma. Ko sem prisla do tablice sem normalno vzala tabletko za tisti dan,tisti 2 sem izpusila… Ampak od tistega dne ko sem pozabila vzeti 2 tabletki imam menstruacijo ki traja ze 9 dni,ni mocna ampak me vseeno skrbi.. Straha prerld zanositvijo ni vendar zanima me zakaj traja menstruacija ze tako dolgo.. Hvala

To ni menstruacija, ampak vmesna krvavitev, ki bo prenehala ob začetku naslednjega zavojčka.

Matjaž

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje. Pred dvema letoma sem pričela z jemalnjem Yaz tabletk, ampak zaradi tega ker nisem imela partnerja in spolnih odnosov sem prekinila za eno leto z jemanjem tabletk. Sedaj imam stalnega partnerja in sem odšla k ginekologu po tabletke. Sicer mi je rekel da morem počakat do prve M da pričnem jemat tablete. Ker je za čakat tako dolgo me je strah. Kaj se zgodi če pričnem jemati tabletke že zdaj? Bi bilo kaj narobe?
Hvala za Vaš odgovor.

Pozdravljeni!

Tablete lahko pričnete jemati takoj, le da boste morali počakati vsaj 7 dni, da “primejo”, v tem času pa uporabljajta kondom.

Matjaž

Pozdravljeni,
Yaz jemljem 2. mesec. Zanima me, če je možno zmanjšanje učinkovitosti zdravila, zaradi souporabe baldrianovih kapljic? Yaz jemljem zjutraj okrog 7. ure, baldrianove kapljice sem vzela le enkrat (zvečer) – nerazredčene, in sicer 8. dan jemanja novega zavoja tablet Yaz. Spolni odnos sem imela še isti večer (semenska tekočina prišla vame), in naslednje jutro (semenska tekočina je prišla vame). Kakšne so po vašem mnenju možnosti za zanositev? Opazila sem tudi nekaj možnih znakov zgodnje nosečnosti, a je to morda le zaradi bolezni…
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!
Ginekolginja mi je predpisala KT yaz. Z uporabo sem zacela zadnji dan menstruacije ker mi je tako rekla zdravnica (zadnji dan menstruacije sem sla do nje…). Tablete sem jemala en teden vsak dan ob isti uri (od cetrtka do petka). V petek sem nato imela spolni odnos in me zanima ce so tablete ze zacele delovati glede na to da naj bi jih zacel jemati prvi dan menstruacije…
Hvala
Lp

Pozdravljeni!


@pika-nogavicka
: lahko ste brez skrbi.

@Mexus: KT so že začele delovati.

Matjaž

Začela sem jemati tabletke Yaz in danes sem vzela 24 tabletko, pred mano so samo še 4 placebo tabletke ampak vseskozi od konca menstruacije do zdaj sem imela rjavi izcedek, ki še kar ne poneha. Zanima me ali se bo to pri drugem ovoju tabletk uredilo ali naj grem do ginekologa. Tabletke so mi zaenkrat super saj drugih stranskih učinkov ni bilo, zato jih ne bi menjala.

Verjetno se bo uredilo pri uporabi naslednjega zavojčka. Če nimate drugih težav, potem zgolj zaradi vmesnih krvavitev ginekologa ne potrebujete.

Matjaž

Jaz jemlem yasmine in me samo zanima vedno dobim menstraucijo ampak velikokrat zelo pozno v tistem 7 dnevnem obdobju večinokrat 5 dan ali celo en dan prej. Jemljem že dlje časa že eno leto te tabletke pa nwm zakaj se mi je ta problem začel malo bolj pojavljati. Na začetku 6 mesečnega uvajanja sem imela lih obratni problem da so se krvavitve pojavljale med jemanjem tabletk. Naj tablete zamenjam?

Ne vidim nobenih razlogov za zamenjavo tablet. Saj je vseeno, kdaj dobite krvavitev…

Matjaž

Tudi če jo dobim en dan prej in potem jo na nek način “ustavim” z jemanjem nasledni dan tablet?

Tablete jemljete po urniku, ne glede na to, ali je krvavitev nastopila prej ali kasneje, ali je bolj močna/šibka, traja več/manj dni kot prejšnji mesec itd.

Matjaž

Pozdravljeni,

pred pol leta (15. 8. 2015) sem pričela z jemanjem kontracepcijskih tabletk Yaz. Tabletke kot takšne mi sicer odgovarjajo, vendar imam tudi po pol leta menstruacijo oz. odtegnitveno krvavitev še precej neurejeno, še posebej v zadnjem mesecu dni.
Od pričetka jemanja sem menstruacijo imela tako: 15. 8., ko sem začela z jemanjem, nato pa ČET 10. 9. (27. dan), NED 4. 10. (25. dan), PON 2. 11. (30. dan), ČET 3. 12. (32. dan), SRE 30. 12. (28. dan), nato pa en teden prehitro v sredo, torej 22. 1., in sedaj 15. 2. – sicer 27. dan, vendar še vedno imam 7 aktivnih tabletk do prve bele/placebo tabletke.
Naj povem, da sem v novembru prebolela prvo gnojno angino to sezono (od 16. do 26. 11. sem jemala Ospen), sedaj v februarju pa drugo (od 2. 2. do 12. 2. sem ponovno jemala Ospen 1000), če bi to lahko kar koli vplivalo …

Zanima me, ali je to normalno, da se mi po pol leta in v 6. in 7. škatlici dogajajo neke spremembe in da krvavitev pride prehitro? Februarska je res prišla v redu, kar se tiče dnevov, ampak že v tretji vrstici od štirih. Je možno, da te tabletke telesu ne odgovarjajo? Sama krvavitev je sicer krajša in precej rjava ter blaga, vendar imam dan prej in 1. dan enake “simptome”, kot sem jih imela tudi pred jemanjem KT, torej bolečine v zgornjem delu nog in malo v spodnjem delu trebuha, menstruacija še po naravni poti pa je bila vedno redna, med 26. in 30. dnevom.

Drugih stranskih učinkov KT sicer ne zaznavam (razen povečane čustvenosti sploh v dnevih pred in med menstruacijo), s tabletkami se sicer počutim dobro, jemljem jih ob isti uri in tudi v času antibiota sem pazila, da jih nisem vzela enakočasno in vsaj v razmiku treh do štirih ur, ker jih jemljem ob 20. uri.

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Pri uporabi KT so odtegnitvene krvavitve precej predvidljive, a žal ni vedno tako. Menstrualni ciklus je trajal od 26 do 30 dni, sedaj na KT od 25 do 32 dni, torej ne tako zelo drugače, a verjamem, da ste vseeno pričakovali bolj urejen “ciklus”. Poskusite z zamenjavo KT.

Matjaž

Najlepša hvala za odgovor. Danes sem tudi govorila s svojim ginekologom, ki mi je svetoval, da počakam do naslednjega ciklusa, nato pa se ponovno javim in pridem na pregled, če ne bo bolje.

Katere KT svetujete?
Pred nekaj leti sem sicer jemala Logest, vendar mi niso ustrezale (kasneje sem z njihovo uporabo prenehala), medtem ko sem z Yaz veliko bolj zadovoljna, le moti me neurejena krvavitev, glede na to da sem prej, brez KT, vedela skoraj na dan natančno, kdaj lahko pričakujem menstruacijo.

New Report

Close