Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Kako naj vem ali sem dobila menstruacijo?
Lp

Krvaviš iz nožnice, na hlačkah vidiš rdeč/rjav madež, vidi se na WC papirju, ko se obrišeš.

Matjaž

Kaj ce se odtrgnitvena krvavitev ne pojavi?

Se pač ne pojavi. Lahko se naredi test za izklučitev nosečnosti, čeprav je ta ob redni uporabi KT malo verjetna.

Matjaž

Je mozno da se krvavitev a da nisem noseca? Namrec v dnevih z placebom se mi pojavlja samo bel izcedek

Ne razumem najbolje vprašanja. Če vas skrbi nosečnost, potem naredite test.

Matjaž

V casu ko jemljem placebo tabletke (danes 3) se mi ne pojavlja rdec/rjav izcedek, ampak beli izcedek.

Včasih se odtegnitvena krvavitev pač ne pojavi, nič hudega. Bel izcedek je normalni pojav. Sum na nosečnost se potrdi/ovrže s testom.

Matjaž

Pozdravljeni.
Imam predpisane kt yaz in koncala sem z drugo skatlico. Sedaj bi morala dobiti menstruacijo ampak je ne. Tablete sem jemala redno. Imam le nekakšen belkast oziroma prozoren izcedek. Mislite da je znak za preplah ali le stranski ucinek tablet?
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Pri nekaterih ženskah tabletke tako “primejo”, da močno stanjšajo in stabilizirajo maternično sluznico, ki pač nima od nikoder krvaveti, zato ni odtegnitvene krvavitve ali pa je ta zelo blaga.

Matjaž

Pozdravljeni zanima me uporabljam yaz tabletke ze vec kot leto dni. Zgodilo se mi je prvič da se pozabila vzeti tabletko. Pozabila dem vzeti 8 in 9.. takoj ko sem se spomnila sem vzela naslednji dan tabletko v naprej pozabljenih pa nisem vzela..ampak se mi je pojavila menstruacija. Zanima me ali bo z jemanjem tabletk naprej izginila ali bo trajalo vse do naslednje škatlice in kaj naj naredim v tem primeru.

Najlepša hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Odtegnitvena krvavitev se je pojavila, ker ste pozabili vzeti tabletke. Verjetno bo krvavitev prenehala. Tabletke redno jemljite naprej in 7 dni pri spolnih odnosih uporabljajte kondom. Če ste v preteklih 7 dneh imeli nezaščiten odnos z izlivom v nožnico, predlagam nujno kontracepcijo.

Matjaž

Bruhala sem 5 ur po zauzitju KT yaz. Je to vredu?

Najbrž že ni v redu, da ste bruhali, kajne? A če sprašujete, ali je to vplivalo na kontraceptivno zaščito, potem je odgovor ne – tabletka je v tem času že opravila svoje.

Matjaž

Pozdravljeni!
Je kaj narobe ce v mescu spijem 22 roza tabletk nato pa takoj nadaljujem z 4 bele?
Namrec v tem paketku ki ga trenutno pijem mi manjkata 2 rozi tableti (zaradi bruhanja).
Hvala!

Pozdravljeni!

Ne, nič ni narobe.

Matjaž

Torej se ucinkovitost tabletk ne zmanjsa ce rozih tabletk spijem 22 in pa 4 bele tabletke in nato takoj nadaljujem s novim paketkom tabletk?

Tudi če spijete samo 22 tablet, to ne zmanjša kontraceptivne zaščite. Sedaj boste novi zavojček pričeli uporabljati 2 dni prej, kot sicer.

Matjaž

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede spremembe navodil za KT yaz, ali so se res v zadnjem letu/dveh spremenila kar se tiče jemanja pozabljenih tablet iz 12ur na 24ur (ali se je učinek povečal ali zakaj je temu tako; se tudi razlikujejo od logesta in drugih, ki imajo omenjeno 12ur in ne 24ur, kot yaz)? Ker sem namreč predzadnjo aktivno tableto vzela namesto ob 15h, šele ob 7h zjutraj, to je torej 16h pozneje. In ker je v navodilih omenjeno, da jo je potrebno vzeti v “manj kot 24urah” prepozno me zanima ali je to vredu ali ne. Ker nisem izpustila belih tabletk, vse sem nadaljevala kot običajno, menstruacija je prišla normalno, po njej pa imam spet spolne odnose z izlivom. Ali je kakšna možnost zanositve ali je vse normalno?

Pozdravljeni!

Navodila so zastarela, saj proizvajalca sprememba navodil precej stane, zato jih pač ne spreminja, če ni z njimi kaj hudo narobe. Proizvajalci se s “strožjimi” navodili ščitijo pred morebitnimi tožbami. Zamuda do 24 ur že dolgo velja kot “standard”, zato ste v vašem primeru lahko mirni.

Matjaž

New Report

Close