Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravjeni! Jemljem KT yaz. 7.5.sem ob 16:30 vzela 2 tableti aktivnega oglja, ob 21:30 pa KT. Zanima me če se je zaradi interakcij med ogljem in KT kaj zmanjšala zaščita?

Pozdravljeni, tabletke YAZ jem že 2 leti in pol in do sedaj sem vsak mesec imela M, normalna krvavitev, malo bolečin. Ta mesec pa je sedaj da bolecine so bile, vendar se krvavitev skoraj ni pojavila- ze 4 dni je samo majhen madež, potreben je res najmanjsi vložek pa še ta je zelo malo krvav. Tabletke sem jemala normalno, nič pozabila, nobenega problema. Tudi stresa ni več kot ponavadi, vsaj zdi se mi. Kaj priporočate? LP

Pozdravljena!

Je pač krvavitev manj močna, nič hudega, tablete jemljite naprej. Če vas skrbi nosečnost, lahko vedno naredite test.

Matjaž

Učeraj sem spila 9 tabletko z gazirano pijačo. Ali gazirana pijača zmanjšuje učinkovotost tabletke?
L.p.

Pozdravljeni
Uceraj sm uzela 10 tabletko yaz KT. Ze par dni cutim rahlo bolecino v spodnem levem delu trebuha (jajcniki morda?). Kaj naj bi to bilo?

Pozdravljeni!

Nimam pojma, kaj vas boli, to je včasih težko ugotoviti tudi “v živo” pri zdravniku. Močno dvomim, da so to jajčniki.

Matjaž

Zanima me ali je mozno da tabletka ne deluje ce jo zauzijez z majhno kolicino cockte?

Tabletka deluje tudi, če jo pogoltnete brez tekočine.

Matjaž

Pozdravljeni,
danes sem ugotovila, da sem včeraj pozabila vzeti tabletko in sicer iz tretjega tedna. Sedaj me pa zanima ali lahko jem tabletke normalno naprej tudi tiste prazne, pod pogojem, da uporabljam 7 dni pregradno zaščito?
Saj če vzamem zdaj prazne in potem novi omot ali pa če jem naprej in potem brez praznih v obeh primerih pride do tega, da bi imela na morju menstruacijo.
Hvala

Pozdravljeni!

Preskočite “prazne” tablete in jemljite aktivne roza tablete. Menstruacijo prestavite tako, da ne jemljete “praznih” tablet, lahko jih preskočite 2 meseca zapored, lahko pa pride do vmesnih krvavitev oz. mazanja perila.

Matjaž

Pozdravljeni.
V 2 tednu jemanja KT sem cutila rahlo bolecino v spodnjem delu trebuha, ter beli izcedek. Tablete sem jemala vsak dan ob istem casu (eno sem zauzila s majhno kolicino cocacole).
Kaj je s tem narobe?

Hvala!

Pozdravljeni!

Kaj pa naj bi bilo narobe? Bolečine v trebuhu ne morem komentirati, beli izcedek je fiziološki pojav, vrsta tekočine ob zaužitju KT pa ni pomembna.

Matjaž

Pozdravljeni!

Stara sem 22 let in v preteklosti nisem imela težav z bolečinami med menstruacijo Pred pol leta so se mi začele pojavljati strašne bolečine in slabost na prvi ali drugi dan menstruacije, mislim, da sem prav čutila krčenje maternice, komaj sem prišla do postelje, občutek sem imela da bom padla dol. 2x v pol leta sem tudi bruhala. Pomagal mi je Naklofen, čez cca. 2 uri sem bila, kot se ne bi nič zgodilo.
Pred dvemi tedni sem bila pri ginekologinji in ji povedala za težave. Rekla je, da stopnjevane bolečine lahko povzročijo neplodnost in mi zato predpisala KT Yaz, da ohranimo plodnost na tej stopnji, kot je sedaj. Začela naj bi jih jemati 1. dan menstruacije. 1. tabletko sem vzela v prejšnjo nedeljo, saj sem menila, da sem dobila menstruacijo, v bistvu pa je bil samo šibek rjav izcedek. Zamenjala sem ga za menstruacijo, saj imamo prvi dan vedno tak podoben izcedek. Od prejšnjega tedna imam občasno rjav izcedek, ta teden bolj podoben menstruaciji. Sem prehitro vzela 1. tabletko? Menim, da sem si menstruacijo prestavila, ali to drži? Zanima me, ali sem zaščitena?

Glede mojih težav z bolečinami in možnostjo pojava neplodnosti… Je edina rešitev KT?

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

KT preprečijo ovulacije in s tem tudi menstruacije, namesto njih so odtegnitvene krvavitve, ki so manj obilne in predvsem manj boleče, zato so KT primerna terapija pri dismenoreji. Načeloma se s KT res prične v prvih dneh menstruacije, a če ste že bili blizu menstruacije, potem niste bili več v plodnih dneh. Na zaščito lahko v vašem primeru (ker pač niste prepričani, ali je ta krvavitev bila začetek menstruacije ali ne) računate po 7 zaporedno zaužitih tabletah. Pri nekaterih ženskah se med uporabo KT lahko pojavijo vmesne krvavitve (mazanje perila), ki običajno prenehajo z naslednjim zavojčkom.

Matjaž

Pozdrauleni!

Vceraj sem po 3urah izbruhnila tabletko. V navodilih je pisalo da vzamem isto cimprej iz rezervnega omota. Tako sem vzela 21 tabletko iz rezervnega omota. Danes samo nadaljujem z 22 tabletko iz omota ki ga uporabljam ta mesec, in pijem vse normalno naprej?

Pozdravljeni!

Tako je. V bistvu je vseeno iz katerega zavojčka vzamete tableto in katera po vrsti je, samo da je roza barve, torej aktivna tableta.

Matjaž

A je kaj narobe ce sem tableto zauzila 8ur kasneje kot bi mogla?
Pa se eno vprasanje. Vedno me pred menstruacijo boli trebuh in mam krce, ta mesec pa nic, morem jo pa dobit cez 4dni. (Prvi mesec jemljem KT)
Ali je to zaradi KT?

Seveda se svetuje čim bolj redno jemanje KT, a 8 ur zamude ne bo povzročilo zmanjšanja zaščite. Med uporabo KT najbrž ne boste imeli krčev, krvavitev pa bo manj obilna, včasih zgolj rjavi madeži (ali pa še to ne).

Matjaž

Zanima me kaksna bo menstruacija med uporabo KT?
Lp

Med uporabo KT ženska nima menstruacije ampak menstruaciji podobno odtegnitveno krvavitev, ki je običajno krajša in šibkejša.

Matjaž

New Report

Close