Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravljeni! Imam težavo s kontracepcijskimi tabletkami yazz..ob zacetku jemanja teh tabletk sem imela tezave z drisko in bruhanjem, slabostjo, ipd.
Sedaj je ze vec kot mesec jemanja teh tabletk, meni pa vcasih zjutraj postane slabo, vrti se mi, sili me na bruhanje in imam obcutek, da se bom zgrudila na tla .. menstruacijo bi morala dobiti pred 3 dnevi a je še vedno ni..
Je to normalno ali ne? Kaj naj storim?

Pozdravljeni! Imam težavo s kontracepcijskimi tabletkami yazz..ob zacetku jemanja teh tabletk sem imela tezave z drisko in bruhanjem, slabostjo, ipd.
Sedaj je ze vec kot mesec jemanja teh tabletk, meni pa vcasih zjutraj postane slabo, vrti se mi, sili me na bruhanje in imam obcutek, da se bom zgrudila na tla .. menstruacijo sem imela le 3 dni in to komaj da se je kaj poznalo, par kapljic…
Je to normalno ali ne? Kaj naj storim?

Krvavitev pri uporabi tabletk je praviloma krajša in šibkejša, to naj vas ne skrbi.
Če imate take težave zaradi tabletk, pojdite do ginekologa, morda vam zamenja tabletke. Sploh, če bruhate ali ima drisko, ko se tabletka še ni absorbirala v kri, tako bi lahko prišlo do nepopolne zaščite. Da se absorbira, rabi okoli 3-4 ure.
Morda bi razmislili o uporabi obročka, saj ne gre skozi prebavila.

Test nosečnosti je bil seveda negativen in sedaj sem z drugo škatlico pri koncu-menstruacije vmes ni bilo.Jutri imam zadnjo belo tabletko..

Ginekologinja mi je rekla, da počakam na prvo mesnstruacijo in takrat vzamem prvo tabletko. Prebrala sem navodila in jih tudi upoštevala. Morda so mi hormoni tako zmešali ravnovesje v telesu, da ni prišlo do krvavitve. Saj neredne menstruacije niso redkost..?

Mazo, ne razumem vas popolnoma, kaj sploh je vaš problem? Menstruacij pa tako ali tako med jemanjem hormonske kontracepcije ni, so le odtegnitvene krvavitve. Če vas skrbi, da bi morebiti bili noseči, naredite test. Jemanje tabletk pa je učinkovito, če se začne s prvim dnem menstruacije, tabletke se vzema vsak dan ob istem času, ne spušča se tabletk, takoj po končani pavzi, če jo imate, tabletke jemljete dalje, ne glede na to, ali je krvavitev bila ali ne.

Uporabljam k.tabletke yaz in me zanima, če pri pravilni uporabi lahko zanosiš če imaš drugi dan po menstruaciji spolni odnos in fant ejakulira v nožnico? Ali pa moram vzet še jutranjo tabletko

Hvala!

Ker nobena zaščita ni stoodstotna, seveda obstaja tudi možnost zanositve, vendar je ta procent tako majhen, da je zanemarljiv. Ob pravilni uporabi, torej vsakodnevno ob približno isti uri, ste zaščiteni vse dni, tudi med krvavitvijo.

Torej še priporočate jutranjo tabletko?

Če ste jemali po navodilih, jutranja tabletka ni potrebna.

Zdravo. V torek zvečer sem hudo zbolela, dobila sem drisko, vse sem zbruhala in imela sem vročino. Zbruhala sem tudi torkovo kontracepcijsko tableto, to je bila tableta za 10. dan. Tega sem se zavedla šele danes ko sem malo prišla k sebi in sedaj me skrbi kako je z zaščito saj sem bruhala ravno kakšnih 15 minut po zauzitju tablete, danes pa sem prebrala da bi morala vzeti isto tableto iz nove tablice v 24 urah kar pa je zdaj ze mimo saj se po tem vzela ze 11. in 12. tableto? Hvala 🙂

Pozdravljeni. Stara sem 21 let, tabletke YAZ jemlem 6 let. Do zdaj je bilo vse vredu. Že lani decembra pa se mi je pojavila vrtoglavica in omotičnost, bila sem pri osebnem zdravniku, ki iz raznih pregledov ni ugotovil nobene bolezni. Zdaj sem ob prebiranju raznih člankov začela razmišljati, da je to mogoče od tabletk. Zanima me vaše mnenje, naj raje z uporabo tabletk preneham da vidim ali se bo stanje izboljšalo?

Hvala.

Pozdravljeni!

9.4 sem imela prvi dan menstruacije in takrat sem začela jemati kt Yaz. Menstruacija je trajala 5 dni (do ponedeljka 13.4) in je takrat tudi ponehala. Potem pa se je v sredo, 15.4 spet pojavila in še vedno traja. Je dokaj šibka, bleda in včasih celo rjava. Večkrat se mi zdi, da se bo končala in večkrat skoraj izgine, potem pa se čez nekaj časa spet pojavi. Kt pred temi nisem še nikoli jemala. Zanima me, če je normalno, da prvi mesec jemanja menstruacija traja dlje? Ali bi se morala o tem posvetovati z ginekologinjo?

Hvala in lep pozdrav!

SpeLcAa* uporabljajte en teden dodatno zaščito, npr. kondom, pa bo vse v redu.

Smrketa93 zelo malo je možnosti, da vam tablketke povzročajo vrtoglavico, naročite se pri svojem osebnem zdravniku in naj vas pošlje naprej na preiskave.

Katja189 to je v začetku jemanja popolnoma normalno, take krvavitve se vam lahko pojavljajo naslednje tri mesece, do največ pol leta. Telo se mora privaditi na spremembe.

Pozdravljeni!

Vceraj sem pozabila vzeti 2. Tabletko. Vzela sem jo 13,5ur kasneje. V sredo sem imela zadnji spolni odnos, v cetrtek pa sem dobila menstruacijo. Ker v prirocniku pise, da je moznost nosecnosti, v primeru spolnega odnosa v tednu preden sem tabletko pozabila, me zanima, ali je to mozno tudi, ce sem dobila menstruacijo.

Lep pozdrav


Naj se dodam, da sem v petek vzela prvo roznato tabletko, z sobotno torej 2. Pa pozabila in jo vzela 13 ur in pol kasneje.

Pozdravljeni, ali ste v času zadnjega odnosa še jemali tabletke (aktivne) ali ne? Glede na krvavitev drugi dan,predvidevam, da ne? Tabletke jemljite naprej po običajni shemi, v prihodnje ne pozabite tabletk, naštimajte si opomnik (npr. na telefonu). Čez 14 dni za vsak slučaj naredite test nosečnosti.

Ne, v casu spolnega odnosa sem jemala bele tabletke, prav tako sem belo tabletko vzela v cetrtek, z roznatimi pa sem pricela v petek.

Pozdravljeni.
tabletke yaz sem zacela jemati pred 14 dnevi…torej bom danes vzela 15.tabletko. od drugega dneva dalje ko jemlem te tabletke imam rjavi izcedek, ki ni prevec mocen. Zanima me, kako dovgo bo se to trajalo in ce se lahko grem kljub temu izcedku kopati v bazen z termalno vodo. Tamponov ne maram uporabljati, zato me zanima ali se naj grem kopat ali ne?
hvAla za odgovor.g

Koliko časa bo izcedek prisoten, se ne da napovedati, lahko traja vse tja do treh mesecev, eventuelno tudi do šest mesecev, pri večini pa preneha po prvem porabljenem zavojčku. Kopate se seveda lahko, če le ni izcedka toliko, da bi prehajal na kopalke in posledično v vodo, to seveda ni higiensko – predvsem za druge uporabnike bazenov. Zato so vseeno takrat priporočljivi mini tamponi – z najmanjo vpojnostjo,seveda ga morate zamenjati takoj,ko pridete iz vode.

Pozdravljeni.

Imela sem spolne odnose v času belih tabletk. Jemljem tabletke YAZ.
Na dan, ko sem vzela prvo belo tabletko, sva s fantom imela spolne odnose.

Moje vprašanje je, ali je možnost zanositve v primeru spolnega odnosa v času belih tabletk?
Menstruacijo vedno dobim tretji ali četrti dan belih tabletk.

Hvala za odgovor.

New Report

Close