Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravljeni,

Skoraj leto dni sem jemala KT Yazz vendar sem potem prenehala… Sedaj jih ne jemljem cca pol leta. Ker pa bi rada prestavila M za nekaj dni me zanima kako to lahko naredim.. Eno skatlico KT imam se doma. M naj bi dobila okrog 25.1.

Najlepsa hvala za odgovor
Lp

Lahko jih začnete že jemati in upate, da bodo “prijele”, sicer pa bi bila bolj zanesljiva izbira Primolut Nor ali Orgametril, lahko vam jih predpiše tudi osebni zdravnik, začnete pa jih jemati kake 3-4 pred menstruacijo.

Matjaž

Pozdravljeni!
Jaz sem začela z jemanjem KT Yaz pred slabim mesecem (zdaj sem pri zadnji vrstici prvega omota) in imam že odkar sem začela z jemnjem tabletk vsakodnevno krvavitev iz nožnice. Ob spolnem odnosu se krvavitev močno poveča. Ginekologinja mi je povedala, da se krvavitev pri teh tabletah pogosto pojavi, do mene pa je prišla informacija, da se krvavitve pojavljajo predvsem pri prešibkih tabletah. Zato me zanima, ali sem sploh zaščitena, če imam redne krvavitve in so tablete dejansko prešibke. (vem tudi, da je preizkusna doba 3 mesece, ampak saj veste kako smo ženske neučakane.;))
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Ne verjamite vsemu, kar slisite in preberete. Verjamite tistemu, ki je usposobljen za te stvari, torej ginekolog.
Tabletke ne morejo biti “presvoh”, vmesne krvavitve so, kot ze veste, normalne v prvih mesecih uporabe. Ce bi se pojavljale se po teh treh mesecih, bi bilo smiselno opraviti ultrazvok rodil, da se izkljuci organski vzrok krvavitev. Ce je ultrazvok brez posebnosti, se razmisli o menjavi tabletk z drugacno sestavo. Do takrat pa brez skrbi, ob dosledni uporabi tabletk ne boste zanosili. Telo se pac privaja na hormone.

Pozdravljeni,

jemljem tabletke YAZ že skoraj leto dni (marca bo leto naokrog). Danes bom vzela 4. tabletko, vendar sem prvo pozabila vzeti oz. sem jo vzela 24 ur kasneje, skupaj s tabletko 2. Zanima me kaj naj storim, saj mi v navodilih piše, da naj se posvetujem z zdravnikom, ker sva imela s fantom v preteklem tednu spolne odnose (s kondomom in brez). Tabletke zdaj redno jemljem naprej.

Pa še to: Za kakršnokoli nujno kontracepcijo je že prepozno, saj sem imela zadnji spolni odnos v sredo zjutraj, dan pred menstruacijo. Prej sem tabletke redno jemala, nobene nisem jemala z zamudo.

Prosim za čimprejšnji odgovor.

Pozdravljena!

Ker je za nujno kontracepcijo, kot pravite, prepozno, sedaj tako in tako ni več kaj storiti. Pa tudi sicer menim, da ni potrebna. Jemljite tabletke naprej, 7 dni pa dodatno uporabljajte kondom.

Matjaž

Pozdravljeni, jem tabletke Yazz že dve leti, in do pred kratkim nisem imela problemov. ZAdnje 3 mesece pa so se pojavili. Oktobra sem imela še normalno M, potem pa novembra 14 prezgodaj in je trajala dolgo- skoraj tri tedne, bila je različno močna. Šla sem do G, ki je rekla da fizično ni nič narobe z mano, naj mi splošna zdravnica preveri ščitnico- sem šla in je vse ok. Potem sem imela M decembra, bila je kratka in blaga. Januarska je bila tudi dokaj normalna, potem pa se mi je približno 14 dni kasneje začela pojavljati krvavitev, izgledala je, kot da bi se npr nekdo urezal in samo podrgnil kri po hlačkah, to ni bilo vsak dan, razlićno je bilo tudi v različnem delu dneva. To je trajalo cca 1 teden, potem pa sem spet dobila M 26.1. (vsaj 10 dni prezgodaj), trajala je 4 do 5 dni, tudi ni bila preveč močna. Potem je izginila, a se je po spolnem odnosu s fantom spet vrnila- sedaj izgleda kot nekakšna sluz, pomešana s krvjo, a ne močno- samo vidi se odtenek rdeče. Včasih se niti ne pozna na hlačkah, samo ko si obrišem po obisku wcja. Danes, 2.2., sem začela z jemanjem belih tabletk.Redna M naj bi se zgodila čez 3-5 dni.
Zanima me, je to normalno, ali naj se spet obrnem na G, oz kaj mi priporočate vi?

Pozdravljena!

Verjamem, da so tile “spottingi” za vas moteči. Glede na to, da vas je ginekologinja pregledala in ni videla nič sumljivega, potem najbrž ne gre za organske težave ampak za funkcionalne motnje. Na misel mi sicer pride tudi eritroplakija materničnega vratu, a to bi G videla v spekulih. Kak submukozni miomček tudi lahko krvavi, a to bi najbrž tudi videla na UZ. Jaz bi se poskusil z G zmeniti za kakšne druge tabletke, ki bi vam bolj ustrezale.

Matjaž

Pozdravljeni,
Pojedla sem prvo škatlico , jemala redno po navodilih. Prej sem uporabljala Mireno, ko sem jo odstranila, sem dva dni zatem dobila menstruacijo in začela s prvo tablico yaz-a. Med belimi tabletki se krvavitev ni pojavila..Kot sem brala, lahko do tega pride?Malce sem izgubljena, ker prvič jemljem tablete…

Ker krvavitev po odstranitvi mirene NI bila menstruacija, ste narobe začeli z jemanjem, tako da je vaša zaščita bila neučinkovita. Prvi dan menstruacije je mišljeno v primeru, ko niste imeli nobene zaščite pred tem. Ko ste odstranili mireno, bi morali takoj začeti s tabletkami, brez pavze. Naredite test nosečnosti, v primeru da je test negativen, tabletke jemljite dalje.

Pozdravljeni…v mesecu januarju sem pozabila vzeti tabletko (QLAIRA),vendar pred tem 7dni nisem imela spolnih odnosov in naslednjih 9dni sem uporabljala dodatno zascito,menstruacijo sem normalno dobila zato sem nadaljevala z nasledno skatlico tabletk in sem jih redno jemala…danes pa bi morala dobiti menstruacijo vendar je nisem,ampak vceraj sem imela krce in rjav izcedek,bila sem 100% da jo bom dobila,vendar danes je nisem dobila…zakaj?

Pozdravljena, ifka!
Zdaj si me pa malce prestrašila…Na torek sem odstranila mireno, na četrtek pa me je začelo boleti v ledvenem delu kot se mi je to dogajalo vedno ob menstracijah..potem se mi je ulilo in trajalo cca 3-4 dni-take menstruacije imam od nekdaj.
In s prvim dnem te krvavitve, za moje pojme menstruacije, sem začela s prvo tablico…

Vam vaš ginekolog ni povedal, kako je z jemanjem tabletk po odstranitvi Mirene? Sicer pa imate napisano tudi v navodilih za uporabo, ki jih je vsekakor vredno prebrati, tam namreč niso le za okras, so zato, da ne pride do nesoglasij, da se seznanite, kaj zdravilo sploh je, kakšni so neželeni, resni stranski učinki itd.
Po odstranitvi Mirene se TAKOJ prične z uporabo tabletk, vendar pa ste zaščiteni šele po tednu dni jemanja, tako da se do takrat priporoča pregradna zaščita.
Menstruacija je krvavitev, ki sledi ovulaciji. Ker ste uporabljali Mireno, ovulacij niste imeli, kar ste opažali, so bile le odtegnitvene krvavitve, pravtako tudi zadnja krvavitev.
Vendar kljub vsemu ne bodite prestrašeni, le opravite test nosečnosti.

Pozdravljeni…v mesecu januarju sem pozabila vzeti tabletko (QLAIRA),vendar pred tem 7dni nisem imela spolnih odnosov in naslednjih 9dni sem uporabljala dodatno zascito,menstruacijo sem normalno dobila zato sem nadaljevala z nasledno skatlico tabletk in jih redno jemala…danes pa bi morala dobiti menstruacijo vendar je nisem,ampak vceraj sem imela krce in rjav izcedek,bila sem 100% da jo bom dobila,vendar danes je nisem dobila…zakaj?

Odgovorila sem vam v drugi temi (kontr. In antibiotiki), ne vidim potrebe po štirih identičnih vprašanjih

¸Pozdravljeni.

1 mesec že jemljem tabletke Yaz in po recimo 15 dneh sem opazila da malo oteženo diham na trenutke ne pridem do zraka popolnoma (ko sem jemala placebo tabletke teh težav ni bilo). ko vdihnem me tudi rahlo špikne na desni strani prsnice. Zanima me, če je to možna posledica jemanja teh tabletk in če je, ali lahko jemljem katere druge tabletke, ali bi mi tudi druge to povzročale? ali se bo stanje poboljšalo ali moramo prenehati z jemanjem?

Lp

Obiščite svojega zdravnika

Jaz imam tudi eno vprašanje. Tabletke Yaz jemljem ze 1 leto in nisem še imela težav z zamujenimi tabletkami. Prejšnji mesec sem pozabila vzeti 16. Tabletko, ko sem prebrala navodilo sem bele tabletke zavrgla in nadaljevala z jemanjem tabletk. Menstruacija se ni pojavila kot tudi piše v navodilih. Nato se mi je ta mesec zgodilo, da sem pozabila vzeti tableto številka 15 in zaj me zanima ali bo to kaj vplivalo na delovanje tabletk? Sem zopet sledila navodilom in me zanima kako bo zaj z menstruacijo? Ali naj raje obiščem ginekologa? Hvala za odgovor �

Pozdravljeni, včeraj sem pozabila vzeti 22. tableto KT Yazz, ob 15uri, vzela sem jo danes okoli 11ih. Zdaj je že čas za novo. Poznam obe opciji, a sem slišala, da če pozabiš samo to tabletko, nobene prej, da lahko potem normalno poješ še 2 roza in 4 bele ( ne omenjeni opciji). Je to res, ali naj se pač odločim za eno možnost od navednih?

Najlepša hvala za odgovor

New Report

Close